Wel grappig dat je een "keurmerk" lanceert. Een keurmerk impliceert dat er een "keuring" is. Meestal houdt dat in dat een (onafhankelijk) instituut aan de hand van objectieve, duidelijk gedefinieerde criteria zegt waaraan iemand moet voldoen om het keurmerk te mogen dragen.
Ik ben enorm voor goede initiatieven uit de IT (wij hebben bijna 2 jaar geleden ons "Groene Hosting" project gelanceerd)
Tot nu toe zie ik:
- AL je klanten mogen het dragen, ze moeten er niks voor doen (behalve klant zijn bij jullie)
- NIEMAND anders mag het keurmerk dragen.
Het enige wat je keurmerk doet, is dus zeggen "ik ben klant bij bedrijf X" (dat welliswaar probeert aandacht te hebben voor het milieu".
Je blijft trouwens vaag over wat je precies doet. Welke groene stroom gebruik je? Is dat enkel in het DC of ook op kantoor en zelfs thuis? Welke "zuinige auto" gebruik je? Een Audi R8 is ook zuining, als je die vergelijkt met andere supercars. Welk papier gebruik je? Wat doe je om zo weinig mogelijk electriciteit en water te gebruiken? Compenseer je wat je niet kunt sparen? Compenseer je wat je wel nog kunt sparen? Welk soort papier gebruik je? Welke reinigingsproducten gebruik je voor je kantoor?
De belangrijkste 2 echter:
- wie kan dat controleren bij je?
- wat vinden de milieuverenigingen (greenpeace, wwf, ...) van je initiatieven?

Likes:


Quote


