Likes: 0

Dus je wilt zeggen dat je het verstandig vindt om een eigen netwerk te draaien met minder dan 5 jaar praktijkervaring? Het leren van BGP en het beheren van een router kost al geruime tijd, en dat weet je enkel de theorie. Je moet als netwerk beheerder kunnen anticiperen op problemen, en dat kun je enkel als je een grondige ervaring hebt. Als je geen jaren ervaring hebt, kun je dat simpelweg niet.
Uiteraard hoef je die praktijkervaring niet zelf te bezitten, je kunt er ook personeel ervoor aannemen of een bedrijf inhuren (met SLA), maar dan moeten zij alsnog die ervaring bezitten.
Natuurlijk is het mogelijk om die specifieke routing taken aan anderen over te laten, maar ik denk wel dat je sowieso wel een dik klantenbestand moet hebben, een hoop traffic moet genereren, en daarbij voldoende kennis moet hebben voordat je daaraan wil beginnen, en daar winst uit wil halen. Even voor de duidelijkheid ben ik niet van plan om een eigen netwerk te beginnen, maar ben enkel geïnteresseerd naar de techniek, en werking daarachter.
Zo zie ik bijvoorbeeld dat Eweka (http://www.netwerkgids.com/netwerk/eweka) peert met verschillende Internet Exchanges aan de andere kant van de oceaan, en met onze oosterburen, maar hoe zetten ze dan die link op vanuit hun eigen router in Amsterdam naar die verschillende IX'en in de USA, en Duitsland?
Overigens vraag ik me af hoe downloadsites dat doen zoals Rapidshare. Als je daar een bestand wil downloaden kan je uit de verschillende transit netwerken kiezen waardoor je de download wil laten lopen, maar is het dan niet beter voor hun dat zij met een hoop IX'en gaan peeren, zodat zo veel mogelijk van die files dan niet over dure transits moeten?
Laatst gewijzigd door BvdHeide; 15/10/08 om 14:18.

Dat is vrij eenvoudig; je huurt dan gewoon een VLAN tussen het datacentrum waar je zelf staat en de locatie waar de betreffende exchange aanwezig is. Je betaalt hier een maandelijks bedrag voor en je betaalt dus niet per mbit. Je kan het min of meer zien alsof je je eigen kabel in de grond hebt liggen waarover je zoveel verkeer kunt pompen als je wilt - binnen de gesteld bandbreedte van die kabel natuurlijk. Als is het in werkelijkheid geen eigen kabel, maar daar kun je het mee vergelijken.

Ja je kan natuurlijk de hele fiber huren, maar dat kan inderdaad alleen als je 10gbit afneemt. In sommige situaties kan het nut hebben om een 100mbit uplink op een exchange in Hongarije af te nemen (slechts een voorbeeld natuurlijk), dan heeft het weinig zin om daarvoor een hele fiber af te nemen.


De standpunten en meningen op dit discussieforum zijn persoonlijk van aard en vertegenwoordigen in geen geval eventuele officiële standpunten van derden.
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!


Wel duidelijk maken dat je daadwerkelijk een vezelpaar af wilt nemen dan.
Het doet wonderen om in de gesprekken aan te geven of je bepaalde technieken wilt toepassen om bandbreedte te verhogen.
Het kan wel eens voor komen dat er anders onverhoopts toch actieve apparatuur tussen zit. Immers een lightpad kan ook niet oneindig ver rijken.
Arnout heeft op zijn weblog ooit iets gepost over de aanleg van een zeekabel.
Daar kun je zien wat voor soort apparatuur er tussen zit.
http://www.pipeinternational.com/
Zij hebben er rekening mee gehouden dat je toch CWDM of DWDM over een vezelpaar kunt uitvoeren. (Voor zover ik heb begrepen).
M. Groenleer - Groenleer ICT Services B.V.

Niet naar aanleiding van bovenstaande posts, maar wel even over het eigen netwerk beginnen. Weet namelijk niet of ik het helemaal snap...
Betekent dat als je bijvoorbeeld bij EvoSwitch een rack afneemt, en je neemt je verbinding af bij FiberRing dat je dan ook je "eigen" netwerk hebt. Of is FiberRing gewoon een netwerkleverancier, net zoals Leaseweb dat levert in Evo?

Nee, je kunt het pas een eigen netwerk noemen als je zelf de routing verzorgt. Je kunt bijvoorbeeld een uplink afnemen van Leaseweb en een uplink op de AMS-IX. Feitelijk heb je dan een eigen netwerk, maar in mijn mening kun je zelfs dat nog niet "echt" een eigen netwerk noemen, omdat je dan nog steeds feitelijk alle routing door Leaseweb laat uitvoeren (je laat enkel alleen het Nederlandse verkeer over de AMS-IX lopen om kosten uit te sparen).
