Natuurlijk wel. Als je zelf een controle paneel schrijft dan maak je een interface voor de klant. Zelf kan je gewoon gebruik maken van scriptjes op de server zelf. Dus voor alle administratieve taken zoals nieuwe gebruikers aanmaken heb je geen controle pannel nodig. Dit scheelt heel wat in de rechten. Bij cpanel/plesk/... draaien al die scripts met veel meer rechten dan ze eigenlijk nodig hebben, dus 1 klein bugje kan al fataal zijn.Origineel geplaatst door DennisCitus
Een zelf geschreven control panel die je aan je klanten wilt aanbieden zal toch echt niet veel minder bugs, security holes bevatten dan Ensim, cPanel, Plesk e.d. Of heb ik het nu helemaal mis?
Ook heb je het voordeel bij een eigengeschreven controle paneel dat je de bugs zelf kan maken. Je hoeft dus niet te wachten op een patch van de leverancier van je controle paneel. Je zou je trouwens nog verschieten hoeveel bugs er nog niet bekend gemaakt zijn, omdat die nog gefixt moeten worden of omdat de vinder van een bug die niet gereport heeft.

Likes:


Quote