Likes: 0
In het verleden heb ik ook zo'n situatie gehad. De klant was boos dat we de server offline hadden gehaald (Hij had al 3 maanden niet betaald en had nog een nagemaakte "bankafschrift" opgestuurd als betaalbewijs. De bank had dit onderzocht en zei dat het niet klopte). Enfin we hebben alleen de netwerkaansluiting uitgezet op de switch en verwezen naar de algemene voorwaarden en de clausule in het getekende contract (Van een A4) waar duidelijk stond dat we na 30 dagen het recht behouden om de diensten tijdelijk stop te zetten totdat de betaling binnen is.
Heb je een dergelijke clausule in je AV?
Ook al belt de klant boos en gebruikt hij/zijn onprofessioneel taal probeer als hoster gewoon duidelijk en professioneel te blijven en te vertellen dat het beleid gevolgd word om juist wanbetalers te voorkomen.
Ik ben zelf absoluut geen voorstander van dit soort acties maar in ons geval ging het om iemand die overduidelijk fout bezig was. (Na een aantal keer de "benefit of dought" te geven wordt je het ook zak)
AV is bij ons in orde
Zoals al vermeld geldt het behoud van data gedurende de volledige contractduur (een geheel jaar dus). Daarna kan, en dit moet zelfs, de data door de hoster verwijderd te worden. Zorg er voor dat je vooraf de klant wel op de hoogte stelt van het feit dat het contract niet zal worden verlengd (er even van uitgaand dat dit normaliter stilzwijgend gebeurd).
DreamHost.nl Web hosting - cPanel hosting om bij weg te dromen.
Wij hebben dit probleem ook eens mee gemaakt, wij hebben toen de data vastgehouden tot dat de klant zijn factuur weer betaald had. Mijn mening is de toegang beperken tot dat de klant de factuur betaald heeft.
De klant neemt een dedicated server af bij TS. De gegevens die de klant op de server lijken me eigendom van de klant te blijven.
TS levert voor een X bedrag een server. Als de server dus wordt afgesloten, dan lijkt het me logisch dat de klant geen toegang heeft tot zijn gegevens. Door te betalen kan de klant weer toegang krijgen.
Als je rijbewijs door de politie wordt ingenomen, is een logisch gevolg dat je niet meer mag autorijden.
Ja, mits de klant in gebreke is gesteld en desondanks niet alsnog betaalt. Alleen, na die verbreking moet je dan de spullen van de klant teruggeven en dan heb je dus alsnog je geld niet. Vandaar dat je beter niet kunt ontbinden maar opschorten. Dan bestaat het contract nog maar hoef je niets meer te doen tot het geld binnenkomt.
Arnoud
Inmiddels is er betaald (gelijk tot einde contract) en is hij nog druk op de server bezig dus ja..
Bravo!
Nee, je hoeft de data niet te geven. De data op de server is een onderdeel van je Hosting dienst(en). Ik neem aan dat je in je algemene voorwaarden hebt staan dat als de klant/client zijn verplichtingen jegens jou niet nakomt jij het recht hebt om de geleverde dienst(en) tijdelijk stil te leggen.
Je kunt het achterhouden van de data heel goed gebruiken als dwingmiddel om de openstaande facturen alsnog te laten betalen.
Je kunt het niet-reageer gedrag van hem ook heel goed tegen hem gebruiken, want als de data zo belangrijk en cruciaal is voor hem, waarom heeft hij dan de rekeningen niet betaald en ook niet gereageerd op je herinneringen/aanmaningen.
Wij hebben zo'n zaak meegemaakt met een ex-klant van ons. Het is uiteindelijk een deurwaarder zaak en daarna een vonnis geworden die toegewezen werd. De klant heeft alles incl. de kosten moeten betalen, hierna hebben we de data beschikbaar gesteld voor 1 dag.
Hoewel de betreffende zaak nu opgelost is, vraag ik me wel af: einde contract betekend einde diensten. Dit houd normaal in dat alle diensten niet meer beschikbaar zijn. Ben je dan verplicht om de data beschikbaar te stellen, ook ná de beëindiging van het contract?
Volgens mij ben je normaliter gewoon je data kwijt zodra een contract wordt opgezegd (eender wie dat doet). De server wordt gewoon leeg gemaakt en is weer klaar om te verhuren aan een andere klant. Moet je nu opeens wel de data beschikbaar stellen bij de eindiging van een contract na ingebrekestelling? Is het niet gewoon zorg voor de klant dat voor het einde van het contract alle data is gebackupt, indien nodig?
Eind goed al goed zou ik zo zeggen...
DreamHost.nl Web hosting - cPanel hosting om bij weg te dromen.
Nee, dat ben je niet verplicht (tenzij in je AV staat van wel). Ik bedoelde met "spullen" eventuele fysieke dingen van de klant die je nog onder je hebt. Als ik tegen de fietsenmaker zeg "ach ik plak die band zelf wel, laat maar", dan moet hij me mijn fiets teruggeven.
Als de klant vlak voor de einddatum van het contract vraagt om een paar dagen uitstel omdat hij problemen heeft met backuppen, dan zou ik wel aanbevelen coulant te zijn.
Volgens mij als je het heel zwart-wit afhandelt heb je gelijk. Als het contract voor gas en elektra verloopt dan krijg je ook niet nog een paar minuten extra geleverd.
Maar er zijn veel klanten die het 'vergeten' of die denken dat ze alleen geen e-mail kunnen gebruiken. Als een stukje klantvriendelijkheid en coulance zou je de gegevens nog beschikbaar kunnen laten.
YolkNet Internetservices - www.yolknet.nl