De crucial m500 hebben deze eigenschap ook.
De crucial m500 hebben deze eigenschap ook.
Wat betreft de Intel 520 SSD's helemaal geen "Oei..." hoor..
Je hebt inderdaad gelijk op het punt dat ze geen capacitors hebben tegen power failure, echter heeft de 520 serie ook geen buffer / cache om te beschermen.
Dus als je geen cache hebt is er ook geen capacitor nodig om deze te beschermen. Steker nog, de Sandforce controller die Intel gebruikt heeft zelfs by design geen buffer / cache.
Wel even goed onderzoek doen natuurlijk als je de enterprise SSD's de hemel in de prijst![]()
Halve "oei" danIk was niet op de hoogte van het feit dat de 520 (of for that matter: de gebruikte SandForce controller) geen buffercache heeft en daardoor geen capacitors nodig heeft. Dat geldt nog steeds wel voor de beoogde vervanger, de Samsung 840 Pro.
Enterprise SSD's de hemel in prijzen in een serveromgeving in productie is weinig mis mee![]()
Het ligt er maar aan waarop je wilt besparenHier ook alleen maar Intel S3700 disken en absoluut geen spijt van. Draait als een zonnetje.
Of die capacitors belangrijk zijn ligt ook nog maar net aan waar je die SSD's voor gebruikt. Als je ze gebruikt voor write-through caching of bijv. in ZFS als L2ARC is het geen probleem als er dataverlies op de SSD is bij een power failure.
Mmmm...
"Capacitors" zijn condensators. En als er één onderdeel faalt in moderne elektronica, dan zijn het condensators. En dan zeker SMD elcootjes zoals deze. Ze krijgen een constante frequentie te verwerken bij ongeveer maximale belasting. Daardoor neemt de inwendige weerstand toe tot een niveau waar ze ongemerkt onbetrouwbaar worden.
Het zou me dan ook helemaal niet verbazen dat ze weggelaten worden om de betrouwbaarheid te verbeteren.