Waarschijnlijk wel. Wij missen die aansluiting eigenlijk niet. LSI heeft software die je op de server kunt installeren, hiermee kun je allerlei e-mail notificaties instellen en kun je alles regelen. Ik vind dit zelfs beter en fijner werken dan Areca.
Als je meerdere Areca controllers hebt kun je niet zomaar om inderdaad, je zit natuurlijk ook met je spare onderdelen. Nog niet gesproken te hebben over alle data die je moet clonen naar de nieuwe array.
Areca komt er hier ook niet meer in. Areca is absurd picky als het gaat om model/type harddisk. Slechts een klein aantal schijven wordt goed ondersteund. Een kaart upgraden naar een nieuwer model gaat ook niet, want dan is de kans groot dat de disk in je oude kaart niet compatible is met de nieuwe kaart. En ik hoor inderdaad meer verhalen dat Areca niet zo best gaat.
Ik snap eerlijk gezegd niet hoe je die onboard ethernet aansluiting kan missen. Dat ding werkt amper tot niet. Continue verbinding gereset, etc. Alleen die areca proxy werkt goed, maar dan kun je net zo goed de CLI tool gebruiken (wat wij dan ook doen).
Lees dit topic nu pas, hier ook erg veel last gehad van Areca!
Komt al sinds 2 jaar hier niet meer binnen, zelfde problemen zoals hier beschreven.
Op het moment dat de server niet veel doet kan die makkelijk een jaartje of 2 vooruit maar op het moment dat we praten over intensief gebruik dan is het heel snel gedaan.
Mooi voorbeeld, een webshop draaide paar jaar terug 2 maanden prima en plots kreeg die server een paar K bezoekers per min te verwerken en traag dat de I/O werd....
DreamHost.nl Web hosting - cPanel hosting om bij weg te dromen.
Hier werkt de ethernet aansluiting juist veel beter dan die ArcHttp proxy. Het rare is dat ik een paar jaar geleden (toen we voor Areca gekozen hebben) alleen maar goede verhalen las over Areca. Ik hoop echt dat het bij deze failures blijft want anders wordt het toch echt tijd voor een ander merk denk ik. Laatst trouwens ook iemand gehoord die +- 400 Areca kaarten in gebruik heeft en nog nooit een failure heeft gehad, het kan dus wel...
WeServIT,
Mag ik vragen hoe lang jullie deze LSI type 9260-4i en 9260-8i al in gebruik hebben?
(Ik zie nu te koop het type 9266, dat is misschien een nieuwer type?)
Na 1j en half de ARC-1222 in gebruik te hebben, is deze afgelopen weekend tijdens het nemen van snapshots gecrasht met de melding
H/W Monitor : Raid Powered On
Leverancier zegt deze te vervangen met hetzelfde type. (jah...)
Dit geeft me dan 1 jaar extra zeker?
We hebben hier ook 3ware (9650-se 2lp) ook in gebruik, in de 2 machines hebben we in 3 jaar tijd al 3 nieuwe kaarten ingestopt en 6 nieuwe disks (!).
Alle disks achter deze raid cards in productie zijn Western Digitals, de RE4 enterprise server raid editions.
Al deze RAID cards in deze servers zijn zwaarder belast, en schrijven en lezen eigenlijk constant aan enkele MB's /s.
In servers waar de areca RAID cards niet veel hoeven te doen (in het geval van iscsi storage in gebruik) is er uiteraard niet veel problemen merkbaar.
We hebben nog een ouder type ARC-1110 in gebruik, is intussen al ouder dan 4 jaar (denk ik?) tot nu toe werkt die stabiel.
Fingers crossed zeggen ze zeker?
Laatst gewijzigd door Dries.Pattyn; 27/08/12 om 14:24.
Met zoveel kapotte RAID kaarten zou ik mij afvragen of het probleem niet elders zit. Ik koop al 10 jaar SuperMicro met 3Ware en ik heb nog nooit 1 kapotte 3Ware kaart gehad. 6 nieuwe disken zou kunnen als je net een slechte batch hebt, maar zou verband kunnen hebben met de reden dat al je RAID kaarten zo snel de geest geven.
Zelfbouw servers? Misschien slechte voeding?
De disks gaven toen steeds bad sectors, al na enkele maanden productie.
achteraf gezien lag het niet aan de RAID cards, maar slechte western digital's.
Het ging om 320GB raid editions. (2 slechte batches dan, of?)
Maar je zit er natuurlijk wel mee.
We hebben toen eerst de disks veranderd.
Na enkele maanden (5 ofzo) opnieuw hetzelfde probleem met slechte sectoren.
=> Je zou op dat moment dan toch wel beginnen twijfelen of het nu aan de disks ligt of dan toch de kaart? toch?
Op dat moment de disks én de kaart vervangen. (één per één natuurlijk)
Nu, na een jaar en half, niets fout in de SMART te zien.
Krijg je foutmelding op de 3ware 9650-se 2lp zoals 'cannot flush cache to disk, data lost' oid.
Aan wat ligt het dan eigenlijk?
Wat ik me wel nog kan herinneren is het volgende:
Wanneer je de slechte disks op de testbank aansluitte (om ze te wissen) hoor je een constant geratel.
Is het dan de RAID card dat de disks laat falen, of is het dan een slechte batch van de disks.
Nu zijn we 4 jaar verder met die machines,
ik heb geen zin meer om er nog kosten tegen aan te gooien.
De hardware is ook te oud voor een upgrade.
Om een lang verhaal kort te maken, niets anders dan problemen dus.
Veel crashes, kernel panic's, ritjes naar het datacenter, extra downtime door fsck, telefoontjes naar het datacenter,
verlies klanten of bestempelen je onbekwaam,... achja, hoort erbij zeker?
Na al die ellende vraag je je wel eens af waarom installeer je eigenlijk nog een RAID card.
Dat klinkt meer als algemene hardware issues dan een probleem met een RAID controller. Ik denk dat je moederbord, voeding of iets anders gewoon gaar is. Een RAID controller kan nooit een disk stuk maken. Dus slechte sectoren kan niet veroorzaakt worden door de RAID controller. Dat kan eventueel wel door een slechte voeding, dat ie daardoor de bitjes niet goed kan lezen.
Als ik uit ga van een RAID1 set (mirroring), dan zou "Cannot flush cache to disk, data lost" voor mij direct een indicatie zijn dat er iets mis is met de hardware (bv. moederbord, of slecht contact van de PCI bus). Bij een RAID1 set zou deze melding namelijk betekenen dat de RAID controller de data niet heeft kunnen wegschrijven naar beide disken. De kans dat beide disken tegelijk stuk gaan lijkt me nihil / te verwaarlozen.
Het wegvallen van een disk (of alle disks) zou in theorie ook geen kernel panic mogen veroorzaaken. Je zult wel een hoop IO-errors zien en het systeem zal niet meer functioneren, maar de Kernel zou door moeten blijven draaien. Willekeurige kernel panics zijn meestal een indicatie van kapot geheugen.
Met kapot geheugen kun je ook de raarste foutmeldingen krijgen die je niet kunt plaatsen. De "cannot flush cache to disk, data lost" melding kan dan ook prima komen door een gare DIMM.
Ik had die machine eerlijk gezegd meteen vervangen na de 1e onverklaarbare kernel panic. Dat je klanten verliest is mijn inziens vooral je eigen schuld. Je hebt te lang aangemodderd met een machine die gewoon niet in orde is.
Dat is duidelijk.
Het is wel zo dat de kernel panic's enkel voorkwamen tot we de raid en disks hebben vervangen.
Nadien niets van problemen meer gehad voor 2 jaar.
De machines draaien(den) nu eigenlijk 2 jaar goed, tot vorige week.
Het zou me dus verbazen mocht ram, mobo, of psu stuk zijn.
de machines zijn goed geladen 1.00 load gemiddeld, 3.00 tot 5.00 tijdens nacht voor backups.
Met de foutmeldingen in de nacht tijdens de backups dus.
En wederom een ARC-1680i naar z'n grootje, gaat goed, nog even en ze zijn zo ongeveer allemaal gesneuveld!
Wij hebben zelf ook diverse Areca raidcontrollers in gebruik en komen deze ook tegen bij klanten van ons. Ik kan er niet zo gauw eentje noemen die niet gesneuveld is. Voor nieuwe hardware zullen we deze dan ook niet meer gaan gebruiken en voor de bestaande hardware dit op zo kort mogelijke termijn aanpassen. Helaas kost dat laatste nogal wat tijd (en geld).