wel hoog allemaal.
In het DC waar wij zitten heb ik het nog nooit te warm gehad ... ook al loop ik en kruip ik daar rond.
Dus ik schat 20graden maar zeker geen 24 of meer.
Servers draaien aan 35 graden binnen in de server.
Likes: 0
wel hoog allemaal.
In het DC waar wij zitten heb ik het nog nooit te warm gehad ... ook al loop ik en kruip ik daar rond.
Dus ik schat 20graden maar zeker geen 24 of meer.
Servers draaien aan 35 graden binnen in de server.
Bij DCG koelen ze met afgesloten koude gangen. Als je dus buiten die koude gang bent is het erg warm. Dat is dus niet schadelijk voor de apparatuur, maar als je daar buiten loopt is het wel behoorlijk warm!
gaat er toch niet om dat de gangen koelen gaat erom dat je apparatuur
in evoswitch gewoon 24x7x365 moet draaien naar behoren
dus de rack genoeg gekoeld meoten zijn
en echt niet dat ze onze racks vol met dells of supermicro stoppen
zonder dat er gezeik mee is en als dat niet gebeurd gaan klanten klagen
zit ook in datahal 1, ik liep vorige keer langs de airco ( maand geleden ) en zag volgens mij de temperatuur op 32 staan. eerlijk waar! ( als ik het beeld nog goed herinner )
ROVO, als het de units zijn die ik denk dat het zijn, RACKU floor coolers, dan kan dat kloppen, die laat de inlet temperatuur zien op het display
22 graden is een mooie aanvoertemperatuur voor de airco. De tijd dat er met grote mainframes gewerkt werd die 18 graden vereisten, is wel voorbij. Maar als je een arsock bordje in een Chenbro behuizing stopt met een actieve cooler die de verkeerde kant op blaast en geheugen dat de airflow blokkeerd, ja... dan kun je problemen verwachten.
Leaseweb zelf heeft ook netjes rackjes vol lmet 40 1U servers. En zij ondervinden ook geen problemen met de cooling.
MultiMaak - Voor persoonlijke cadeau's en relatiegeschenken!
//offtopic, toch vraag ik me af wat voor hardware zij daar in steken om een rack vol te krijgen, en hoeveel amps per (dedicated server) rack er wordt verbruikt.

Om het nogmaals te benadrukken.
Ik heb in de periode juni 2007- t/m september 2007 met dezelfde serverconfiguratie in het datacenter van leaseweb geen temp problemen gehad.
Heb ze pas vanaf september 2007.
Tevens draai ik met mijn servers al vanaf 2005 in datacentra en heb dit soort problemen nooit gehad in eerdere datacentra.
Verder is het zo dat ik onderhand al 4 kapotte harde schijven heb gehad en moederborden die defect zijn geraakt.
Dat mijn CPU 92 graden aangeeft en nog vrolijk doordraait is mij ook een raadsel, ik had al lang verwacht dat het ding het zou begeven.
Verder is het zo dat de harde schijf temps echt wel tussen de 48 en 58 graden liggen.
Airflow is er wel in mijn servers aangezien als ik achter mijn servers mijn handen houd voel ik de warme lucht eruit blazen.
En natuurlijk kan iedere server optimaal geairflowed worden, maar als we realistisch nadenken moet de particulier met een budgetserver ook zijn server kunnen hosten in een datacenter zonder honderden/duizenden euro's uit te geven aan een hi-end server.
En dan kunnen we hard gaan roepen van mijn servers hebben er geen last van, maar de klant welke koning is heeft er constant last van en ik vind dat dat als belangrijk gezien moet worden.
Want ik kan mij nieuwe onderdelen wel veroorloven ondanks dat ik het zeker niet prettig vind, maar coloklanten met een lager budget en budget aparatuur zitten niet te wachten dat hun aparatuur kapot gaat omdat er een te hoge temperatuur heerst in het datacentrum.
En om nou te gaan promoten van kom colo bij ons afnemen maar u bent verplicht om een goede server mee te nemen want budget servers kunnen het niet aan in ons datacenter is nou ook geen goede reclame.
En ook al zou je niks zeggen gaan klanten echt wel weg hoor als het nadelig is voor hun aparatuur.
Kortom een hoge temp kwestie in het datacenter is gewoon schadelijk voor je klant en je bedrijf of ben ik de enige die deze logische redenering inziet?
Uiteraard geef ik enkel mijn mening en visie op de in mijn ogen problematiek.
@jojosgerrit:
Wat voor een server is het? Mijn eigen server is een 1u supermicro P4 1.8Ghz welke maximaal 50 graden wordt.. heeft je server niet gewoon problemen met de koeling?
Heb je er een gewone desktopcooler op zitten ofzo? Dat werkt namelijk niet...
-TCM
DreamHost.nl Web hosting - cPanel hosting om bij weg te dromen.
Alles is mogelijk tegenwoordig
In een 2u kast past makkelijk een desktopcooler.. heb het vaker gezien helaas.. en als mensen dan gaan klagen dat het te warm is dan weet je meestal wel waar het aan kan liggen..
Er zijn voor sommige 1u kasten ook "normale" coolers.. hiermee bedoel ik met een fannetje er boven..
Mijn servertje is gewoon een supermicro met een 1u koperblok er bovenop..
-TCM

Ik ben gisteren/zondag een middag/avond in Evoswitch geweest.
Het is absoluut niet aangenaam om langere tijd op de datafloor te spenderen, in de warme gangen dan toch.
De airco's van hal 1 zaten op 30 a 32 graden celcius, die van hal 2 op 24 a 26 graden celcius.
De koude gangen in evoswitch waren absoluut niet warm kunnen zelfs fris genoemd worden.
Hoe het princiepe van de koude/warme gangen werkt weet ik niet, maar de airco's aan de zijkanten van de zaal bliezen duidelijk warme lucht (32 graden dan) de zaal in, in de warme gangen. Dit lijkt me vreemt, omdat deze volgens mij de warme lucht net zouden moeten afvoeren?
De koude lucht in de koude gangen wordt allersinds langs de vloer omhoog geblazen.
De meeste racks hebben ook panels, waardoor de koude lucht niet rechtstreeks naar de warme gang kan (of andersom), de lucht moet dus langs de servers gaan.
Tenzij je slechte servers hebt, of servers die lucht langs achter aanvoeren, lijkt mij er geen probleem te zijn, zelfs in hal 1.
Verder een erg net DC.