Toch zijn die cdb files supersnel. Sterker nog ze worden zelfs gebruikt voor extreem zwaar belaste whois servers die elke 6 uur bijgewerkt worden.
Likes: 0
Toch zijn die cdb files supersnel. Sterker nog ze worden zelfs gebruikt voor extreem zwaar belaste whois servers die elke 6 uur bijgewerkt worden.
uhm, nieuwe domeinen voeg je gewoon toe via vpopmail? Daar heeft Qmail niets mee te maken.Oorspronkelijk geplaatst door LeaseWeb
Ceph, CloudStack en ZFS consultancy: 42on B.V.
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!
Is toch een kwestie van 1 goede install versie maken/patchen en die overal installeren en updaten...dat blijft hetzelfde.Oorspronkelijk geplaatst door LeaseWeb
Maar goed, alles heeft zijn voor en nadelen in verschillende situaties, die kan alleen de gebruiker zelf overzien.
Iedereen moet gebruiken waar hij/zij zich prettig bij voelt.
Mijn idee, ik heb zelf voor bepaalde software eigen channel om op deze manier snel bepaalde updates en aanpassingen te exploiteren over een algeheel platform.Oorspronkelijk geplaatst door It-Biz
"Zo zijn ook wij één leverancier. Dé leverancier in gedegen Linux kennis, wanneer jij dat nodig hebt."
Boek je admin vandaag nog via : www.admin.nu
Gevestigd in Nederland en Moldavië
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!
Tjonge. geen wonder dat qmail dood is.
van http://cr.yp.to/qmail/dist.html
"If you want to distribute modified versions of qmail (including ports, no matter how minor the changes are) you'll have to get my approval. This does not mean approval of your distribution method, your intentions, your e-mail address, your haircut, or any other irrelevant information. It means a detailed review of the exact package that you want to distribute."
Als het onder de GPL was uitgebracht zou qmail waarschijnlijk wel zijn doorontwikkeld.
verwijderd
Laatst gewijzigd door LeaseWeb; 25/03/06 om 17:20.
Postfix is hier de MTA van keuze, hoge configureerbaarheid kan voor elke taak ingezet worden en het werkt erg lekker icm met MySQL. Postfix geeft altijd lekker duidelijke informatie terug en heeft zoals LeaseWeb aangeeft duidelijke security backtrace. icm met amavisd-new (Antispam / Antivirus) is het een prachtig systeem voor b.v. een fallback mailserver. Hosting etc. handel je gewoon af met een MySQL backend.
Exim daarintegen is niet mijn MTA of choice, maar heb er geen moeite mee om het te configureren of te onderhouden.
QMail is.. standaard bij Plesk. Zelf persoonlijk vind ik het niets omdat je zodra je (om maar iets simpels te noemen) antivirus erbij wilt je gelijk je hele mailserver moet gaan verbouwen. (qmail-queue aanpasse, dan weer dit patchen dan weer dat). Bij postfix kan dat b.v. met config entrys in je main.cf.
Just my 2 cents..
Exim gaat hier boven alles vooralsnog, alhoewel ik niet teveel ervaring heb met qmail (maar de opzet en de up-to-dateheid wel ken, en het staat mij niet aan).
Destijds op een kleine setup van Postfix naar Exim geswitched op een zeer trage bak, gevolg was dat de mails een factor 10 sneller aankwamen en de bak dus 10x zoveel aankon.
Verder is de flexibiliteit van Exim ronduit heerlijk, alles is ermee mogelijk, alles zit ingebouwd, mysql support, ldap support, acl support, spamscanning via spamassassin of wat je wil, je kan het zo gek niet bedenken of het kan. Verder is het security verleden van Exim behoorlijk in orde (volgens mij zelfs beter dan Postfix) en wordt het nog altijd behoorlijk snel ontwikkeld.
Wij hebben zowel Exim (Directadmin) als Qmail (Plesk) draaien. Maar ik geloof dat onze systeembeheerder toch Exim verkiest boven Qmail. Qmail wil bepaalde dingen af en toe maar moeizaam doen. Ik heb hem in ieder geval nog nooit horen klagen dat hij in Exim het niet voor elkaar kreeg.
Sendmail gebruiken we al helemaal niet meer en postfix verder geen ervaring mee.
- Dennie
Ik kom net deze howto van Postfix tegen: http://www.howtoforge.com/virtual_po..._quota_courier
Ziet er opzich allemaal zeer veel belovend uit! Ik ga eens kijken of ik ergens een test-server kan vinden om daar mee te spelen.
Ceph, CloudStack en ZFS consultancy: 42on B.V.
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!
Postfix op de mailservers, ssmtp op servers die enkel wat uitgaande mail moeten doen.
Ik denk toch dat ik Leaseweb wat gelijk moet geven.
Ik ben eens even goed door de producten van DJB gaan lopen en ik zie een paar dingen waar hij "schijt" aan heeft.
Zo heeft hij voor zijn daemontools /service en /command. Volgens de "Linux regels" is het verboden in de root van je systeem directories aan te maken, hiervoor zijn al genoeg directories.
Hij had hiervoor beter iets in /usr/local kunnen kiezen.
tcpserver is een mooi product van hem, ik kan niet anders zeggen.
multilog daarintegen vind ik wat apart, hij had kunnen kiezen voor syslog of voor een bestaand logfile formaat.
De Qmail logfiles zijn ietwat onhandig voor parsen e.d.
De werking van daemontools met de supervise, log, run e.d. is wat onduidelijk, hier is denk ik een betere manier voor.
Desalniettemin ben ik zeer tevreden over Qmail en de werkingen, maar Leaseweb heeft op een paar punten gelijk.
Ceph, CloudStack en ZFS consultancy: 42on B.V.
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!
DJB is gewoon een vaag figuur wat, zoals veel andere Open Source figuren, nogal overtuigd is van z'n eigen kunnen en perfectie enzo...
Ik gebruik al weer een tijdje postfix, makkelijk om mee te beginnen en ik vind de koppeling met MySQL erg goed te doen. Eigenlijk nooit problemen met postfix gehad. Daarvoor heb ik een tijdje MailEnable gebruikt en nog even met Qmail gespeelt dat patchen hou ik ook niet zo van (het zal ongetwijfeld een goed systeem zijn met 10.000 hosting pakketten maar zoveel heb ik er helaas nog niet).
En Wido ik heb destijds ook die how'to gebruikt hier en daar wat software installeren dat iets anders gaat als beschreven maar prima te doen
Succes.
Ik snap nu dat veel mensen Postfix gebruiken, maar leunt dit niet zwaar op je mySQL performance? En gaat dit op een bepaald moment ook niet ten koste van het aantal klanten dat je op je mailserver kwijt kunt?
Ik heb zelf wel eens qmail geinstalleerd, maar dat vond ik idd maar omslachtig en verrot werken. Maar na al het geinstalleer en gepatch werkte het welWas toen ook nog wel stuk minder ervaren met linux...