Ik heb deze zomer via een advertentie 2 thinclients aangeschaft (http://microclient.nl) met de bedoeling om daar een 4poorts netwerkkaart in te steken (dlink) en op deze manier router/firewall te maken met behulp van freebsd en vrrp.
De persoon die dit voor mij ging regelen, een goede vriend van me, had reeds een dergelijke opstelling gemaakt zonder enig probleem. Los van elkaar deden deze bakjes behoorlijk goed hun werk, doch éénmaal we een crosscable tussen beiden hingen (voor de heartbeat) kregen we de ene fout na de andere. Beetje opzoekwerk op het internet leerde hem dat het niet om een misconfiguratie ging, maar om een bepaald protocol (dacht ik) dat het moederbord niet ondersteunde.
Conclusie : de bedoeling waar deze bakjes voor aangeschaft waren kunnen wij helaas niet waar maken. Daarom dat ik er over denk één zo een bakje thuis te laten draaien als firewall/router. Omdat dit voor simpel thuisgebruik is raadde die vriend mij aan om voorgebakken software te downloaden (.iso dus) ipv zelf vanaf 0 beginnen in freebsd. Het beste zou pfsentry moeten zijn, doch ik krijg maar één hit hierop via google. Dus ben ik gaan kijken naar de andere mogelijkheden (ipcop en m0n0wall). Daar was ik het meest onder de indruk van ipcop. Probleem is dat ik niet weet welke versie ik moet downloaden, en hoe ik deze op het flashgeheugen moet zetten (kaartlezer?)
Kan iemand mij hiermee helpen? Tips over hoe we deze bakjes alsnog kunnen gebruiken als router/firewall in het DC zijn natuurlijk ook welkom.
Dit is uitsluitend voor particulier gebruik, vandaar deze budget oplossing. Ik weet dat velen hier professioneel mee bezig zijn, en mij 100 andere/betere producten zouden aan bevelen, doch ik vrees dat deze te kostelijk zouden zijn voor mijn rekening :-)

Likes:


Quote