Likes: 0
Ik gebruik deze 3:
reject_rbl_client bl.spamcop.net,
reject_rbl_client cbl.abuseat.org,
reject_rbl_client sbl-xbl.spamhaus.org
Sorbs wilde ik vroeger nogal eens gebruiken maar is eruit gekiept alhier omdat die gasten gewoon complete ranges blokkeren en er vaak geldige mails van diverse providers zoals @home en @orange blokkeren en dat terwijl je bij orange niet eens een eigen smtp kunt draaien, alles moet via de smtp van orange gerelayed worden. Die moeten dan ook nog betalen om eraf gehaald te worden, beetje belachelijk mijns inziens.
Daarnaast uiteraard spamassassin en de nodige rejects in de access en helo_access.
Het is opeens erg stil geworden met spam hier.
En ja de goede mails komen door, voor alle zekerheid check ik op dit moment nog dagelijks de logs.
virbl.dnsbl.bit.nl gebruiken wij niet omdat wij zelf al eens op die lijst hebben gestaan en wij zelf ons niet konden verwijderen omdat wij geen echte IP space eigenaar zijn..
Dit terwijl onze naam toch wel in de ip whois staan konden wij dus niet cominiceren met bit.nl
Sorbs wordt ook niet gebruikt, deze blokeerd echt te veel legitieme mail.
Momenteel gebruiken wij alleen:
bl.spamcop.net
sbl-xbl.spamhaus.org
dnsbl.njabl.org (testfase)
Hierachter draait spamassasin weer welke de klanten zelf kunnen instellen.
Ik wil je op deze uitspraak / dit besluit niet aanvallen, maar sbl-xbl.spamhaus.org (zen.spamhaus.org...) blokkeert weinig tot geen legitieme e-mail? Kijk niet veemd op als je plotseling geen e-mail meer ontvangt uit bijvoorbeeld .at (zie ISC's diary: "Blacklists & Politics").
Ik, en iedereen maakt hierin natuurlijk zijn eigen keuzes, gebruik dan veel liever de DUHL lijst van SORBS voor het blokkeren van dynamische adressen, zen.spamhaus.org wordt enkel gebruik voor Spamassassin scores.
@Blacky: SORBS onderhoudt een blacklist. Als zij geld willen vragen voor een delisting, dan is dat hun recht. Je moet ook betalen als je de Spamhaus lijst(en) wilt gebruiken, same deal. Echter, naar mijn mening, en ervaring, is er met de beheerders van SORBS goed contact mogelijk en is een delisting zo geregeld.
Laatst gewijzigd door Digiover; 17/09/07 om 20:37. Reden: antwoord aan blacky toegevoegd
--
VEVIDA Services, http://www.vevida.com
Lees nog eens goed,
sbl-xbl is geen ZEN!
Zen = sbl-xbl-pbl
pbl wordt (ook hier in dit topic) sterk afgeraden omdat deze nogal argesief is.
Edit:
Wat betreft sorbs..
Ja nou deze zou ik ook niet gebruiken, ook mijn ip 212.123.140.28 van Tiscali is daar geblokeerd.
Ook daar blokeren ze hele ranges van Tiscali!!!
(probeer er maar eens af te komen..)
Laatst gewijzigd door snaaps; 17/09/07 om 22:08. Reden: Automerged Dubbelpost
Mea culpa!Je hebt volkomen gelijk, sorry.
De laatste keer dat ik er actief naar gekeken heb werd gezegd dat sbl-xbl opgeheven zou worden, c.q. gemigreerd zou worden naar zen. De bron hiervan is helaas niet meer op usenet te vinden (x-no-archive: yes). Omdat ik niets te klagen had over de Spamassassin tags verkregen via zen heb ik er niet weer naar gekeken. Te meer omdat, vooral voor een ISP met veel gebruikers, Spamhaus ook nog eens te duur is om actief te implementeren als blacklist.
SORBS hanteert meerdere lijsten, ik gebruik op de verschillende MTA's die ik beheer enkel de DUHL lijst en jouw IP adres valt inderdaad in een "DSL Customer Network", in de meeste gevallen dynamisch uitgegeven. Indien het een (aantoonbaar?) statisch IP adres is kan Tiscali dit heel eenvoudig aan SORBS doorgeven, maar de vraag is of je Tiscali hiertoe bereid krijgt.Wat betreft sorbs..
Ja nou deze zou ik ook niet gebruiken, ook mijn ip 212.123.140.28 van Tiscali is daar geblokeerd.
Ook daar blokeren ze hele ranges van Tiscali!!!
(probeer er maar eens af te komen..)
Zo zie je maar weer: iedereen maakt zijn eigen keuzes, een "beste keuze" is er niet, aanraders wel. Het zijn verder de individuele afwegingen die men moet maken.
Laatst gewijzigd door Digiover; 17/09/07 om 23:29. Reden: typo
--
VEVIDA Services, http://www.vevida.com
Betreft het betalen voor spamhaus,
ik heb de site nog niet goed door gelezen, heb hier een beetje moeite mee.
maar ik zie inderdaad zeer grote bedragen als je je wilt aanmelden.
echter draai ik nu al meer dan 30 dagen op o.a spamhause en betaal hier eigelijks niks voor... (en het werkt)
Ik kan me niet voorstellen dat iedereen hier in dit topic welke gebruik maakt van spamhause betaalt voor deze diensten (dit gezien het bedrag).
Use of the block lists is free for individuals operating small mail servers as long as your DNS query volume is low. Commercial users, corporate networks and ISPs need to purchase a yearly subscription to use the service; see DataFeed.
Gezien het feit dat spamhause in een half uur meer dan 500 mails heeft geblocked (op 1 server, net even gecontroleerd) wachten we maar gewoon af..
Als we moeten betalen dan zien we dat vanzelf wel verschijnen en moeten dan opnieuw keuzes gaan maken.
PS: blocking van mijn ip bij sorbs boeit me niet, dit gezien het feit dat deze lijst niet veel wordt gebruikt, anders blijven we bezig..
Totaal aantal connections: 39219 (100%)
Totaal rejected: 38319 (97.71%)
Totaal delivered: 900 (2.29%)
Totaal door spamhaus: 34301 (89.51%)
Totaal door lbl: 3 (0.01%)
Totaal door bshl: 0 (0%)
Totaal door bsal: 0 (0%)
Totaal door njabl: 25 (0.07%)
Totaal door cbl: 8 (0.02%)
Totaal door dsbl: 84 (0.22%)
Totaal door spamcannibal: 0 (0%)
Totaal door sorbs: 149 (0.39%)
^^ just random server.
Weet niet wat er gebeurt met de statistieken als spamhaus onderaan gezet wordt.
"Zo zijn ook wij één leverancier. Dé leverancier in gedegen Linux kennis, wanneer jij dat nodig hebt."
Boek je admin vandaag nog via : www.admin.nu
Gevestigd in Nederland en Moldavië
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!
maar nog interessanter is natuurlijk het aantal doorgekomen spam of de valse spammeldingen.
Maar daar heb je neem ik aan geen statistieken van (lastig te meten als je het niet handmatig doet)?
De doorgekomen spammeldingen die door spamassasin getagged zijn zou je hier nog in kunnen berekenen, zeker doordat de mailboxes in maildir formaat zijn en dus per file getouched zijn op datum.
De stats die ik aangaf zijn puur bevindingen uit de mainlog.
Zat nu even snel te kijken naar de mainlog & de spamassasin tag, hij laat zien dat een mail weggezet wordt in de spam folder binnen de inbox.
De valse spammeldingen zou je niet kunnen controlleren, mocht dat controlleerbaar zijn dan zou je je spamassasin daarin op kunnen trainen. (lijkt mij)
Ok, nieuwe stelling:
Totaal aantal connections: 46308 (100%)
Totaal rejected: 44041 (95.1%)
Totaal delivered: 1065 (2.3%)
Totaal Moved to INBOX.SPAM: 1202 (2.6%)
Totaal door spamhaus: 39495 (89.68%)
Totaal door lbl: 3 (0.01%)
Totaal door bshl: 0 (0%)
Totaal door bsal: 0 (0%)
Totaal door njabl: 31 (0.07%)
Totaal door cbl: 8 (0.02%)
Totaal door dsbl: 99 (0.22%)
Totaal door spamcannibal: 0 (0%)
Totaal door sorbs: 162 (0.37%)
Laatst gewijzigd door Mikey; 08/01/08 om 15:32. Reden: Automerged Dubbelpost
"Zo zijn ook wij één leverancier. Dé leverancier in gedegen Linux kennis, wanneer jij dat nodig hebt."
Boek je admin vandaag nog via : www.admin.nu
Gevestigd in Nederland en Moldavië
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!