Ik ben opzoek naar een degelijk storage platform als een NetApp, EMC, etc.
iSCSI is een vereiste, eventueel FC waneer kaarten worden meegeleverd.
Zal o.a. VM's en data moeten hosten.
Wie heeft er wat in de aanbieding dat nog enige tijd mee kan ?
Ik ben opzoek naar een degelijk storage platform als een NetApp, EMC, etc.
iSCSI is een vereiste, eventueel FC waneer kaarten worden meegeleverd.
Zal o.a. VM's en data moeten hosten.
Wie heeft er wat in de aanbieding dat nog enige tijd mee kan ?
Als je een 2e hands zoekt, wat is dan je prijsklasse?
en wil je gewoon een doos met spullen, of ook installatie ondersteuning?
Ik denk dat de meeste mensen hier wel VM's en data hosten,
als je wat specs afgeeft, kunnen we zien of onze zolder en kelder verzameling nog passend is. ;-)
Als je gewoon budget wilt beginnen, kun je ook een of 2 gigabit Qnap SAN's kopen, voor ongeveer 2000,- p/s.
2 Cisco SG200's eronder voor 250,- p/s, en koppelen aan gratis Vmware esxi, op wat pizzadozen die je op dit forum voor 100,- per stuk links en rechts kunt kopen.
700,- voor een ASA5505(incl unlimited licentie), en dan ben je voor onder de 5000,- klaar.
Let wel op dat Vmware HA, of DRS een Vcenter nodig heeft, dan wordt het wel meteen duur. Ook windows licenties vallen niet uit een boom. ;-)
HA bouw je zelf in 10 minuten - http://weblog.aklmedia.nl/2010/03/gr...availlability/
MultiMaak - Voor persoonlijke cadeau's en relatiegeschenken!

Je kan evt ook Nexenta overwegen. bieden ook goeie features, en zijn ook pre-built servers van te koop.
Peter-Paul Kurstjens
Instap NetApp dacht ik aan. 2200 serie ?

kan ja - maar ik heb getest met een 2040 (ibm n3300), en ik vond dat tegenvallen. een fas2040 is wel wat ouder tho. Hoeveel vm's komen er op ? Linux/Wintel? Database servers? Goeie berekening is wel handig als je storage wilt kopen. Ook je afweging of je SAS/SATA moet nemen.
Netapp is overigens wel goeie keus, en in de essentials bundel krijg je in tegenstelling tot vroeger, nu gewoon aantal licenties standaard. (btw iSCSI == mooi, maar dr wordt steeds meer op NFS gedaan)
Peter-Paul Kurstjens
Ik zou Nexenta kiezen. Stuk goedkoper en performed geweldig. ZFS is super!
Ik ben ook groot fan van ZFS en gebruik het veel, maar ik weet niet of ik mijn VM platform er geheel op zou laten rusten. Ik heb teveel gekke dingen gehoord. Hadden jullie daar ook geen last van gehad? Net als Transip. Of heb ik de klok en de klepel niet op een rij![]()
Laatst gewijzigd door Jesperw; 11/08/12 om 09:29.
Wij bouwen storages over het algemeen zelf. Nou ja 'bouwen'... de leverancier bouwt ze op basis van onze specs en als storage software gebruiken we met name Open-e. Nu zijn er daar ook partner van en hebben we goede contacten met ze, maar met die software klik je eenvoudig je (ha) storage omgeving bij elkaar, of je nu een enkele server gebruikt, een active/passive of active/active setup wilt. En het draait op vrijwel elke hardware.
Van de andere kant hebben we ook storages die simpelweg op een relatief eenvoudige bak draaien met linux en iscsi/nfs en een handvol nics. Soms met zfs, soms zonder. Qua stabiliteit draait het allemaal wel goed.
Open-e heeft dan eigenlijk mijn voorkeur omdat je dat spul gewoon op een usb stick gooit, de server boot vanaf usb en 10 minuten later kun je de boel geconfigureerd hebben.
Ik ben geen fan van die software omdat het onnodig gecompliceerd en onhandig werkt, maar da's smaak. Wat geen smaak is is dat ik 8 installaties met Open-E had met zo'n intern USB stickje. Allemaal zijn ze meermaals corrupt geweest.
Misschien zijn ze er daarom ook mee gestopt :-P
Ik ga niet speculeren waarom jouw systemen ermee ophouden maar wij hebben het al vele jaren draaien zonder ooit een probleem ermee gehad te hebben. Daarnaast hebben ze een hele hoop video tutorials waarbij je weinig tot niks tegenkomt dat 'gecompliceerd' is.
Waarschijnlijk ligt je corruptie dan toch aan iets anders want als je puur naar de kale onderliggende technische kant kijkt is het gewoon linux met met een iSCSI daemon (userspace of kernelspace, kun je zelf voor kiezen) en heartbeat.
Hier draaien ze al jaren om ongeveer een miljoen unieke bezoekers per dag te serveren op een virtueel platform.
Omdat ik toevallig partner ben betekent overigens niet dat hier voor mij een noemenswaardige marge op zit om een verkooppraatje te houden of onzin te vertellen. Wij hebben vanalles van freenas tot nexenta uitgetest en zijn hierbij gewoon blijven hangen.
Op wat voor manier kun je met ZFS schalen? Ik heb me er nog niet erg in verdiept maar het meeste gaat over heel veel TB. Dat geloof ik wel. Kun je een cluster maken met ZFS op basis van bijvoorbeeld 10 nodes met 10TB per stuk en daarna nog je aantal nodes bijschalen? Of moet je een nieuw cluster starten hier voor?