Citaat:
Origineel geplaatst door iFast
Ik ben dus niet illegaal bezig mijn vader heeft rechten gestudeerd, kent het belastingrecht en dergelijke helemaal. En ik moet mijn bedrijf binnen 4 maanden inschrijven bij kvk en 998 per jaar heb ik nog niet dus ik ben geen illegaale onderneming. Januari ga ik mijn kvk halen. Dus ik wil hier graag jullie excuses hiervoor. En waarom Januari omdat het ook gewoon beter is want je moet je contributie per jaar betalen en anders worden het 2 dure maanden voor me.
Kent het belastingrecht etc.... *ahum* Are u sure? Binnen 4 maanden klopt inderdaad niet en wat betreft de € 998,- per jaar.... Je vader heeft dus al een aanvraag ingediend? De belastingdienst controleert dit namelijk op individuele basis.... Je zal dus in iedergeval een BTW nummer moeten hebben. Of je ondernemer bent is idd. een ander verhaal.... quote:
Citaat:
De Belastingdienst beschouwt u als ondernemer als u aan bepaalde eisen voldoet. Als ondernemer kunt u gebruik maken van speciale regelingen voor ondernemers. Voor de inkomstenbelasting gelden daarbij andere eisen dan voor de BTW. Voor de BTW bent u ondernemer als u 'zelfstandig een bedrijf of beroep uitoefent'. Voor de inkomstenbelasting bent u ondernemer als u 'winst uit onderneming' behaalt.
Bij de beoordeling of u ondernemer bent voor de inkomstenbelasting, let de Belastingdienst op de volgende punten: omvang (in tijd en geld) van de werkzaamheden, hoogte van de bruto-omzet en winst, de tijd die u aan de onderneming besteedt, de presentatie naar buiten, het aantal opdrachtgevers, het lopen van financieel risico en eventueel uw ‘Aangifte inkomstenbelasting’.
Misschien bent u voor de BTW wel ondernemer, maar voor de inkomstenbelasting niet. Dan moet u uw klanten wel BTW in rekening brengen, maar u kunt geen gebruik maken van de ondernemersregelingen voor de inkomstenbelasting. Bent u echter voor de inkomstenbelasting ondernemer, dan bent u dat in het algemeen ook voor de BTW. Neem bij twijfel contact op met de Belastingdienst.
En excuses? Denk niet dat dat op z'n plaats is en je al zeker niet moet eisen...