Wel apart dat er bij een topic van Beyonder wel ineens stappen ondernomen worden, naar mijn weten zijn hier al threads over geweest van in iedergeval 'luser' en 'Proserve'.
Desalnietemin zou het wel een vooruitgang zijn als er een duidelijke regel voor komt.
De meeste 'kwaliteits' partijen doen er alles aan om een zo goed mogelijk netwerk te bouwen en geven er handenvol met geld aan uit om een aantal goede namen op hun lijstje van transits en/of exchanges te krijgen.
Heb je net alles rond om een nieuwe link aan te sluiten (geloof mij dat heeft best wat voeten in aarde) en dan lees je op wht.nl aanbiedingen van bedrijven die op papier ineens een 10x groter, beter en mooier netwerk hebben met alle grote Tier1s en een 155mbit(!) link naar de Linx, terwijl ze alleen op een jointtransit linkje draaien (zo maar een voorbeeld).
En het is een slap excuus om te zeggen dat je aanbieder je voorliegt want een aantal simpele traceroutes vanuit het netwerk tonen al aan of een netwerk wel of niet over een desbetreffende link beschikt.
Mischien is het een idee om op wht.nl een actuele lijst bij te houden van de verschillende netwerken in Nederland en dat een aanbieder in een aanbieding bijvoorbeeld dmv. een linkje intern doorverwijst naar de "WHT approved networks"
Scheelt ook weer wat lappen tekst en maakt het gelijk wat overzichtelijker.

Likes:



.