Geen probleem, de SBS is de DC. TS staat trouwens ook voor Terminal Serverik zie dat ik ze door elkaar gebruik en dat lijkt ietwat verwarrend.
Jij beweerde in een eerdere posting dat je geen extra servers naast SBS kan draaien
Wat TS kan doen is:
1 x SBS2003
1 x Terminal Server op een Server 2003
Je voeg in principe geen 2e SBS server aan een netwerk met SBS toe. Ik zie daar trouwens ook het nut niet van in. Windows 2003 als memberserver of DC is geen enkel probleem.
Dat eerste klopt op beide punten niet. Er zijn trouwens genoeg redenen waarom je naast SBS een 2e server wil zetten.. zoals remote access via RWW naar een terminal server zodat het niet nodig is om pc's onnodig aan te laten staan. VPN is een alternatief maar heeft tov rww een aantal nadelen, tevens wil je niet ieder pakket over een vpn trekken maar dat is weer voer voor een andere discussie.
Het tweede wel, maar SBS is er juist op gebouwd om dat wel te hebben. Of wil jij in een bedrijf waar 10 personen werken 3 of 4 servers planten? SQL en exchange draaien overigens alleen als je ze zelf heb geinstalleerd. Met 4GB ram trekt een beetje server dat wel. Maak je heel heftig gebruik van sql dan kan je altijd overwegen om daar een aparte server voor te plaatsen, dat kost wel het e.e.a. omdat je daar aparte licenties voor aan moet schaffen.

Likes:



ik zie dat ik ze door elkaar gebruik en dat lijkt ietwat verwarrend.
Quote