Om de hoeveel tijd (min of sec) monitoren jullie je servers om te kijken of ze nog in de lucht zijn?
Groetjes Greta.
Likes: 0
Om de hoeveel tijd (min of sec) monitoren jullie je servers om te kijken of ze nog in de lucht zijn?
Groetjes Greta.
5min extern, 1min intern![]()
5 Minuten, maar soms door tijd updates (hoe kan zo'n ding elke dag 2 minuten terug gezet moeten worden, loopt deze dan te snel) ook wel eens vaker of minder vaak.
om de 10 minuten door een extern bedrijfje, en elke 3 minuten door een scriptje van de ene server naar de anderen.
Bij down van een service die zou moeten werken op die betreffende server gaat een sms'je mijn kant op.
Elke 5 minuten vanuit een ander netwerk. Indien down een sms.
Ik gebruikte zelf intern 1 min en extern 10 min. Maar ik vond het toch wel wat een te lange tijd vandaar mijn vraag.
Ik begrijp dat de meeste van jullie 5 min hanteren dus zal ik dit ook eens gaan testen.
Doe het samen met iemand anders. Hij checkt mijn server en ik die van hem. Bij down gaat er een smsje weg en bij up een samenvatting in de email met de gegevens en tijden.
Cronjob gaat iedere minuut.
Op elke machine draait een perl script (agent) die in verbinding staat met een sql database. Elke agent checkt vervolgens andere machines qua netwerk en lokale processen/services en stuurt de statussen naar de sql db om de 5 minuten.
Alle output naar een SQLOrigineel geplaatst door royen99
Op elke machine draait een perl script (agent) die in verbinding staat met een sql database. Elke agent checkt vervolgens andere machines qua netwerk en lokale processen/services en stuurt de statussen naar de sql db om de 5 minuten.Dan kan je als je server vasthangt gaan opzoeken hoe lang hij al vasthangt
Misschien is een meldingssysteem wel handig
![]()