IS het mogelijk om primary en secondary dns met het zelfde ip te doen?
mvg,
Raf
Likes: 0

IS het mogelijk om primary en secondary dns met het zelfde ip te doen?
mvg,
Raf

Bij .nl domeinen wel, misschien ook wel bij sommige internationale registrars. Bij eNom niet.
De alias aanmaken op je nameserver met het zelfde ip is mogelijk ja, de SIDN vind het alleen niet leuk..
Volgens mij is het ook niet toegestaan.

Volgens mij kan je hem dan helemaal niet registreren? :P
Het beste is een gratis second DNS service te nemen als http://rollernet.us/
De _hele_ bedoeling van een secondary nameserver is REDUNDANCY.Origineel geplaatst door RafROOT4ce
IS het mogelijk om primary en secondary dns met het zelfde ip te doen?
mvg,
Raf
Als je twee nameservers draait op 1 IP of 2 IP's van 1 server ben je gewoon dom bezig.
Zeer veel "wannabee" webhosters doen het wel. Uit pure gemakzucht moet ik zeggen.Maar ook omdat veel "wannabee" webhosters niet de beschikking hebben over twee machines die volledig gescheiden zijn van infrastructuur e.d.
Ookal is het technisch mogelijk moet ik sterk afraden dat je twee nameservers draait op 1 server.
Riiiight, ik heb t ook...and dont call me wannebee. Het is voor de kleine hoster of server houder gewoon fijn in het begin.Origineel geplaatst door kilobit
Als je twee nameservers draait op 1 IP of 2 IP's van 1 server ben je gewoon dom bezig.
Zeer veel "wannabee" webhosters doen het wel.
Mocht je dns eruit knallen dan is er meestal ook wat aan de hand met de server. Wat maakt het dan uit als je de 2de dns server elders hebt?
De meeste mailservers, proberen het netjes later nog een keer op het moment dat ze geen DNS gegevens van het domein op kunnen vragen.Origineel geplaatst door themax
Mocht je dns eruit knallen dan is er meestal ook wat aan de hand met de server. Wat maakt het dan uit als je de 2de dns server elders hebt?
Er zijn er echter ook een aantal die mail meteen bounchen op het moment dat DNS plat ligt...
???!!!Origineel geplaatst door maxnet
De meeste mailservers, proberen het netjes later nog een keer op het moment dat ze geen DNS gegevens van het domein op kunnen vragen.
Als al je DNS servers eruit liggen, dan kan een MTA het domein uberhaupt niet vinden en zal onmiddelijk een SMTP foutmelding teruggeven (5xx).
Precies zoals het hoort!Er zijn er echter ook een aantal die mail meteen bounchen op het moment dat DNS plat ligt...
Als de DNS wel beschikbaar is maar de betreffende (ontvangende) mailserver niet, dan pas zal een MTA het een X-aantal keer, om de zoveel uur, proberen.
Overigens, definieer "een aantal"... Vergeet niet dat bijna alles configureerbaar is. Voor de rest heb je RFC's.
--
VEVIDA Services, http://www.vevida.com
Dat is niet juist. De meeste MTAs zijn wat intelligenter.Origineel geplaatst door Digiover
Als al je DNS servers eruit liggen, dan kan een MTA het domein uberhaupt niet vinden en zal onmiddelijk een SMTP foutmelding teruggeven (5xx).
Typ ik bijv. mailq op onze (Postfix) server in dan staan er entries als:
96E0713EEF 4777 Thu Oct 14 11:09:15 MAILER-DAEMON
(Name service error for name=<naamvandomein>.com type=MX: Host not found, try again)
<naamvanuser>@<naamvandomein>
De RFC (974) zegt er het volgende over:Origineel geplaatst door Digiover
Er zijn er echter ook een aantal die mail meteen bounchen op het moment dat DNS plat ligt...
Precies zoals het hoort!
Het wordt dus aan de implementatie overgelaten maar er wordt wel het advies gegeven het nog eens te proberen bij een nameserver fout.Certain responses to the query are considered errors:
Getting no response to the query. The domain server the mailer
queried never sends anything back. (This is distinct from an
answer which contains no answers to the query, which is not an
error).
[snip]
Mailers are expected to do something reasonable in the face of an
error. The behaviour for each type of error is not specified here,
but implementors should note that different types of errors should
probably be treated differently. For example, a response code of
"non-existent domain" should probably cause the message to be
returned to the sender as invalid, while a response code of "server
failure" should probably cause the message to be retried later.