Ik heb een goede vraag. Als een server geplaatst word met plesk/cpanel of enzim, hoe groot is de kans dat ASP (Microsoft asp) hierop te installeren is? Of; bij welke van de controle panelen is dit mogelijk?
Likes: 0
Ik heb een goede vraag. Als een server geplaatst word met plesk/cpanel of enzim, hoe groot is de kans dat ASP (Microsoft asp) hierop te installeren is? Of; bij welke van de controle panelen is dit mogelijk?
Tip: Als je asp+php wil, kan je best voor windows hosting gaan. Dan heb je bovendien ook nog eens de mogelijkheid tot ASP.NET, wat natuurlijk een hele klasse beter is dan zowel asp als php.
ik vind het maar niets, maar ik kan altijd een extra servertje kopen natuurlijk.....![]()
iemand ervaring met ASP/ASP.net op Windows 2000/2003 server die mij hier wat meer uitleg over kan bieden? Hoe gaat dat in zijn werk met 'remote administratie' bijvoorbeeld. Geen ssh natuurlijk![]()
remote administratie -> bijv: Terminal Service Client -> je ziet gewoon een desktop etc. Dus net of je op de server locaal aan het werk bent.
Verwacht niet van een degelijke ASP programmeur/ scripter dat hij zijn scripts op een linux server wil draaien. Echt niet! Er zijn simpel weg te veel problemen. Dus als je echt ASP wilt aanbieden moet je toch windows 2000 of 2003 server gebruiken. IIS (internet information server) zit gewoon in windows ingebakken en ondersteund ASP. Je hoeft dus in principe niets extras daarvoor te installeren.
controlpanels: cPanel (85% ondersteuning), plesk en Helm.
Je kan op elke manier die je maar wenst aan remote beheer doen, en dat allemaal standaard zonder extra benodigde software:
* Remote Desktop (sinds win2003 ook op de console zelf - dus 3 admin sessies tegelijk mogelijk!)
* Telnet
* Management consoles (mmc.exe, connect to remote server - werkt echt voor ALLES, dns-beheer, IIS, active directory, computer management, enz... enz...)
* Remote Execute (rexec.exe)
* Complete web management interface
* ASP & ASP.NET scripts
* Commando-line tools
...
thnxtis duidelijk
Asp op een non windowns systeem wordt haast niet gebruikt. Ik weet 2 paketten waar dit in toegepast is. Een van sun en nog ergens een hele dure.
(ik neem aan dat er met asp geen zaken zoals apache::asp wordt gedoels)
Een van sun en nog ergens een hele dure .... -> chilisoft ??
Makkelijk een Enquete of HR/Klantenonderzoek opstellen? https://sur-v.com
Ehm... cpanel biedt geen 85% ondersteuning maar ze zijn ca. 85% klaar met de ontwikkeling van een cpanel versie voor windows.
Tenminste, zo heb ik het begrepen.
Ja, klopt vhilisoft van sun ja.. Voor iemand van 17 is alles op dat nivo natuurlijk duur.Origineel geplaatst door chielsen
Een van sun en nog ergens een hele dure .... -> chilisoft ??
Ik weet alleen nietmeer hoe die andere heette.
Of was dit niet wat de TS bedoelde?
Nou zover ik heb gelezen kan je ASP.NET gewoon draaien op Linux met Mono ?
Het probleem is dat die Mono implementatie altijd een pak achter zit op de huidige ASP.NET versie, en dat dus lang nog niet alles werkt.
ASP.NET 2.0 is trouwens op komst, en eens je daarmee gewerkt hebt, wil je nooit meer iets anders![]()
hmm was laatst nog update van mono vorige week ofzo ...
maja moet et altijd up to date zijn eigenlijk dan ?
Debian Stable draait bv ook een hele "ouwe" versie van php .....
Het gaat hem niet over up-to-date maar over feature-complete zijn. Van Mono komen voortdurend nieuwe updates uit, omdat men nog volop bezig is de features te implementeren. Tegen dat Mono ooit klaar zal zijn, zal ASP.NET 2.0 final zijn, en dan mag men van vooraf aan herbeginnen. Daar zit hem dus het hele probleem, men holt achter de feiten aan. Neemt niet weg dat Mono een mooi initiatief is, en in sommige gevallen perfect dienst kan doen. Om er echter ASP.NET hosting mee te gaan aanbieden, nee, neem daarvoor maar een Windows 2003 servertje!