stel nou dat je 1 mailserver hebt, wanneer deze down gaat is er dus voor alle aangsloten domains GEEN mailverkeer meer en worden mailtjes dus gewoon gedropped ofzo. Ze komen iig NOOIT aan zolang de mailserver down is.
Hoe los ik dit op?
Een tweede mailserver in richten die als backup fungeert ? ofwel, alle mails gaan naar de tweede MX record in de dns configuratie en daar worden ze opgeslagen. Wanneer de primary mailserver weer in de lucht is zal de backup server alles doorsturen zodat er GEEN mail verloren is gegaan ten tijde van de downtime bij server 1.
Of:
een tweede mailserver die in feite een exacte kopie is van de eerste en dus in no-time de zaken kan overnemen. Deze server moet als tweede MX record in de DNS zone file staan.
Maar hoe gaat dat in zn werk? Via rsync kan deze op gezette tijden /etc/postfix en /etc/courier mappen syncen en zo alle mail accounts en aliassen synchroon houden... De mail boxen (/var/mail/virtual/<mailbox>) kunnen op een NFS share staan. Wegens filelocking problemen gaat dat niet met de configuratie bestanden in /etc/*
Iig, wat is de normale oplossing voor een failover mail systeem![]()
Kan je dat altijd af op 1 systeem of is een cluster toch nodig vanaf een bepaald punt...
(lijkt mij niet aangzien mail toch geen enorme impact heeft... laat ik antivirus en antispam even buiten de picture. Helemaal als je nagaat dat systemen over een jaar of 2 als weer enorm veel sneller zijn als nu)

Likes:
![[hoe?] failover email systeem](https://www.webhostingtalk.nl/images/WHT_rd/misc/dT.png)

