Niet iedereen denkt helder :pCitaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Alerd
Afdrukvoorbeeld
Niet iedereen denkt helder :pCitaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Alerd
Mijn definitie van budgethosters is iemand die onmogelijke prijzen hanteert. Ik noem niet iemand die aan 1 euro per maand een pakket verhuurt automatisch een budgethoster. Het kan ook een lokker zijn, waarna de prijzen van de andere pakketten redelijk worden en waar je wel een ernstige winstmarge op hebt. Sommigen rekenen dan bv wat meer voor een domeinnaam.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door smurf
Goed voorbeeld is bv. Smurf. Maar als je bv. 1 GB ruimte en 25 GB dataverkeer kunt kopen voor 25 euro per jaar zoals ik het hier soms zie dan weet je toch dat er iets serieus mis is. Dat noem ik dus budget :)
Je moet bedrijven die er hun kostwinning van maken geen geldwolven noemen. Nu doe je alles als hobby en voor (bijna) niks. Wat als je van school komt ? Dan moet je gaan werken omdat je bedrijfje waarvoor je al die jaren gewerkt hebt niks oplevert.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door JayvD
Beter en slimmer is vanaf de opstart wat vooruitdenken en hier rekening mee houden. Het zou toch 1000 keer leuker zijn als het je broodwinning kon worden.
Ik heb hier bedrijfjes te koop weten staan die 2 jaar bezig zijn en dan een 100 tal klanten hebben met een jaarwinst van nauwelijks 1 maandloon.
Meestal ben ik het wel met je eens, maar dit gaat wel heel ver als je dat zo expliciet stelt. Onmogelijk houdt in dat het niet kan, bijvoorbeeld direct of op de langere termijn. Je zegt hiermee dat budget = evil en als het wel kan = kwaliteit.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Mario
Ok, ik ben het met jou ook meestal eens dus wat je zei zette me wat aan het denken. Ik zal het even anders stellen. Natuurlijk is alles mogelijk, en de voorbeelden zijn er. Wat ik hekel zijn de legio voorbeelden van bedrijven die 'doen' alsof het kan in combinatie met kwaliteit en dat helemaal niet kunnen waarmaken. 100% uptime, 24/7 bereikbaarheid, 250 man personeel, ... enz.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door t.bloo
Zoals reeds eerder gezegd is het wel mogelijk, maar meer uitzondering dan regel .. PCextreme, Sohosted, enz ... Ik heb nooit gezegd dat kwaliteit en budget niet samen kunnen gaan. Budget is zeker niet 'evil' ... :)
In Belgie kom je ze minder tegen omdat daar het ondernemen wat moeilijker gemaakt wordt en omdat de kost om te ondernemen er hoger ligt.
Je goed kunnen onderscheiden in de budget markt? Wat een onzin! Iedereen roept het hardst dat ze de beste hosting voor de laagste prijs hebben. Onderscheid je daar maar eens.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door t.bloo
Zoals Michael Porter al zei; in een volwassen markt kan maar 1 bedrijf de kostleider zijn en iedereen die toch die strategie aanhangt maar niet de kostleider is gaat er aan onderdoor...
Het hangt denk ik helemaal aan de opbouw van je bedrijf, 100% leunen op goedkope hosting lijkt me lastig, maar is niet onmogelijk.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Mario
Goedkoop(budget) en kwaliteit is ook goed mogelijk, maar roepen dat je 100% uptime hebt is zelfs door de duurste hoster niet waar te maken.
Ik denk niet zozeer dat budget de boosdoener is maar meer sommige bedrijven die het hanteren en die daar een misleidende manier van klantwinning op na houden, zoals de door jou al aangehaalde zogenaamde personeelsleden en garanties.
@Mario: Ik denk eerder dat je die voorbeelden niet budget moet noemen, maar gewoon goedkoop.
Ik zie budget als een dienst tegen een lagere prijs waarbij er voor gekozen is om bepaalde bijzaken kwalitatief minder uit te voeren dan gebruikelijk. Voorbeelden hiervan zijn ambiance bij eetgelegenheden, roest bij fietsen, levensduur bij keukens, uptime en response bij hosting.
Het moet wel duidelijk kunnen zijn dat deze zaken anders dan anders zijn, anders is het natuurlijk gewoon oplichting.
Precies :)Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door t.bloo
Zeeman shirts verkopen is niet erg :) maar je moet niet doen alsof het nike shirts zijn, en al helemaal niet raar kijken als mensen achteraf komen klagen als de beloofde kwaliteit niet gehaald wordt...
Willekeurige voorbeelden uiteraard :)
Er zijn er inderdaad een aantal die dat roepen maar er zijn er ook genoeg die dat niet doen. Budget is ook niet hetzelfde als goedkoop. Je kunt goedkoop zijn en toch niet budget, bijvoorbeeld door de hier al veel aangehaalde schaalvoordelen. Je kunt ook budget zijn en toch niet goedkoop.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door marijn79
Daarnaast denk ik dat je de intelligentie van de potentiele klanten tekort doet met deze uitspraak. Er zijn genoeg mogelijke klanten die wel kunnen beoordelen waar een prijsverschil vandaan komt en zelf de keuze maken of ze daar mee accoord gaan. Een groot deel van onze klanten kiezen bijvoorbeeld bewust voor budget (euro's inwisselen voor andere entiteiten binnen de afgenomen dienst).
Mm, mijn vraag wordt hier maar niet beantwoord. Iedereen schijnt wel te weten wat budget hosting is maar niemand die verklaart wat er dan met kwaliteitshosting wordt bedoeld. Zijn dat dan de dure kantoren en lease bakken?
Nog maar eens mijn verhaal vertellen. Van hoe ik ooit op dit forum terecht kwam en per ongeluk ook een budgethoster werd.
Onze websites zijn een aantal jaren geleden meerdere malen verhuist. Van de ene provider naar de andere. Goedkoop, duur, bekend of onbekend, het maakte allemaal niets uit. Steeds weer dezelfde mooie beloftes maar zodra je betaald had was het uit met de service. Vandaar ook mijn vraag, uit ervaring zie ik namelijk geen enkel verschil tussen budget of kwaliteit. Interesseert mij overigens ook niet. Als klant was mijn enige wens dat onze websites werken en zichtbaar zijn, dat is alles.
Wij kochten uiteindelijk maar onze eigen server. Sindsdien draaien onze sites 100% uptime. Ook tot tevredenheid van de paar klanten die we daar hebben gehuisvest omdat we nou eenmaal toch een server haden.
@Henky, je geeft je eigen antwoord. Je wilt graag alle bijzaken ook maximaal in orde hebben en dan heet het kwaliteit. Dus niet alleen een stukje ruimte en wat dataverkeer, maar ook:
- lage pings
- minimaal dagelijkse backups
- goede nameservers
- goede reactie op "normale" vragen
- goede reactie op spoedvragen
- fatsoenlijke facturatie
- altijd een goede netwerkverbinding
- een goede administratie
- geen serverdowntime
- geen last van onderhoud op de server
- gedegen technische kennis bij de beheerders
- geen last van andere klanten bij shared hosting
- goede transits, peerings en hoe het allemaal heet
- de laatste stabiele technieken tot je beschikking
- goede communicatie in geval van onverhoopte problemen
- goede beveiliging van de servers en netwerk
- ...
- ...
- ...
Ikzelf als consument kijk gewoon naar de prijs/kwaliteit relatie
Je hebt dan ook gelijk dat de strijd om pure kwaliteit voorbij is denk ik. Het gaat nu meer om de prijzen en daarna kijkt men wat voor kwaliteit daarbij hoort (als men slim is) , is die prijs/kwaliteit redelijk aanvaardbaar dan is men snel tevreden.
Of dit nu echt zo slecht is weet ik niet... De mensen die echt kwaliteit willen hebben, willen daar ook wel voor betalen...
Kortom, gewoon een website die lekker draait. Hoe dat met de ping of de nameservers zit zal me als consument worst zijn.Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door t.bloo
Overigens. Waar het in ons geval altijd aan ontbrak was juist die goede communicatie. Daar zijn ook de kwaliteitshosters (althans in onze ervaring) bijzonder slecht in.
We hebben wat domeinen geregistreerd bij een Duits budget bedrijf. Ik had een vraag en dus van de week met ze gebeld. Wat een verademing! En wat een service. Daar wordt je als klant tenminste serieus genomen. Dat ben ik in Nederland helaas nog niet tegengekomen.
Je moet maar net de juiste tussen de 1600 nog wat providers tegenkomen :-)Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Henky!