Hallo,
Bij een op dit moment nog niet nader te noemen hosting provider had ik 2 van mijn domains gehost. Ik heb inmiddels al geruime tijd beschikking over een eigen resellerpakket en wilde deze domains verhuizen naar mijn eigen host.
Zo gezegd, zo gedaan, keurig een opzegformulier ingevuld en opgestuurd met daarbij de notitie dat ik graag van hen zou vernemen wanneer ik mijn gegevens over kon gaan zetten en het domain verhuizen.
2 dagen later ook een nette brief in huis voor beide domains. Bij domain 1 stond niks op de brief, gewoon bevestiging. Bij domain 2 stond naast de bevestiging ook nog dat ik het voor 30 september moest verhuizen vanwege de verlengdatum van het pakket. Verder niks over wanneer ik kan gaan verhuizen etc.
Nu merk ik vandaag (dag 4) dat ineens mijn mail van domain 1 niet meer binnenkomt. Na een check blijkt dat de de account niet langer geactiveerd is. Geen HTTP, FTP en Mail en een placeholder op het domain.
Uiteraard heb ik direct een supportticket gemaakt en geprobeerd te bellen (geen gehoor). Ondertussen zitten we in de avonduren en verwacht ik niet dat er snel wat gaat gebeuren dus denk dat ik tot morgen moet wachten.
MIjn vraag is nu:
- Is dit redelijk wat deze host doet? In mijn ogen is hij in gebreke door mijn diensten zomaar te beindigen zonder verdere bevestiging van data terwijl daar wel om gevraagd was.
- Hoe zit het met de eventuele data die ik verloren heb als de host niet meer mijn de laatste versie van de DB kan overhandigen? Hierin zitten een groot aantal records met informatie over leden van de site. Deze informatie is doorzoekbaar door anderen en daar wordt voor betaald. Deze database is dus voor mij en eventuele concurrenten zeker geld waard. Kan ik deze schade verhalen?
- Zoals gezegd heb ik inkomsten uit domain 1. Deze loop ik nu mis. Nu gaat het niet om wereldbedragen, maar hoe langer dit gaat duren hoe harder dit gaat aantikken... Is deze schade eventueel ook verhaalbaar?
Alvast bedankt.
EDIT: Waarschijnlijk zullen sommige mensen nu direct weten om welke site's het gaat en welke hostingprovider. Toch wil ik vragen om dit gewoon even stil te houden aangezien het niet mijn doel is het bedrijf direct zwart te maken.

Likes:


Quote