Er ligt in Groningen een heel netwerk van glasvezel, dat heb ik namelijk aangelegd, het nadeel is dat het hoofdzakelijk voor de gemeente en instanties, zoals brandweer e.d., is bestemd
Likes: 0
Er ligt in Groningen een heel netwerk van glasvezel, dat heb ik namelijk aangelegd, het nadeel is dat het hoofdzakelijk voor de gemeente en instanties, zoals brandweer e.d., is bestemd
topic is pas 9 maanden oud hoor![]()
En soms maakt dat ook niet uit.Origineel geplaatst door DutchTSE
topic is pas 9 maanden oud hoor![]()
![]()
En woningcorporatie IN gebruikt het voor haar studentenwoningen. Binnenkort ook beschikbaar voor mensen die een huurhuis hebben van de IN.Origineel geplaatst door tweety-silveste
Er ligt in Groningen een heel netwerk van glasvezel, dat heb ik namelijk aangelegd, het nadeel is dat het hoofdzakelijk voor de gemeente en instanties, zoals brandweer e.d., is bestemd
In nuenen hebben ze al glasvezel naar particulieren, mijn compangnon heeft dit namelijk, jammer genoeg zijn ze nog wel gecapt op 10mbit, dit zal begin volgend jaar naar 100mbit gaan.
Is een test fase had ik begrepen...
In twente kan zag ik ergens 1Gbit thuis krijgen!Origineel geplaatst door Dark-Network
In nuenen hebben ze al glasvezel naar particulieren, mijn compangnon heeft dit namelijk, jammer genoeg zijn ze nog wel gecapt op 10mbit, dit zal begin volgend jaar naar 100mbit gaan.
Is een test fase had ik begrepen...
http://www.trentglasvezel.nl/
*kost wel 2000 euro per maand*
Dit kost hun 100 euro, maar het is dan ook gesubsideerd door een orgaan ofzo
in groningen ligt inderdaad glasvezel wat is bedoeld voor het lofar project (zie: http://www.lofar.nl/) dit ligt door heel groningen en nog een beetje van nederland en is bedoelt als ontsluiting van die telescoopjes maar ook bedrijven etc.
Laten we eens meer naar het zuiden gaan ipv Groningen, Zeeland!
Daar ligt een netwerk van Mortiere zoals op http://www.trilink.nl/ te zien is, iemand die woont in middelburg en weet of het glasvezel daar voor particulieren is ? had er namelijk nog nooit van gehoord.
Nu ligt er ook glasvezel langs de spoorwegen, zie relined.nl. Iemand daar ervaring mee ?
Laatst gewijzigd door Netbyte; 10/11/05 om 18:27.
Hier ligt het zotezien. Als het iig klopt wat ik op trilink.nl leesben beniewd
Het jammere is dat ze op 99% van die netwerken nog niets aanbieden.
Laatst gewijzigd door Raptor; 10/11/05 om 20:16.
Glas ligt in de meeste dorpen wel. Als ik hier in Aalten (Achterhoek) kijk, zijn er twee, binnenkort 3 aanbieders.
De eerste is Brittisch Telecom dat het glasnet langs de spoorwegen beheerd. Dark fiber is niet mogelijk daar je enkel hun diensten af kunt nemen.
De tweede aanbieder is Priority Telecom (UPC, Unusable Piece of Cable), dat ook verbindingen aanbiedt. Tot de plaatselijke hubs (kopstations) loopt een totale capaciteit van 400 Gbit over alle fibers. In Aalten maakt bijvoorbeeld Dutchtone gebruik om haar BTS (Base Station Transceiver, GSM antenne) te ontsluiten.
De derde aanbieder is TrenT, zie http://www.trentglasvezel.nl/ , dat klar is met invetariseren en de Achterhoek medio 2006 gaat verglazen. Hier kun je wel een dark fiber huren, zelfs voor particulieren nog interessant.
Daarnaast heb je bijna overal KPN liggen, wellicht ook Versatel, Tiscali en natuurlijk het RWS netwerk langs de provinciale wegen. Deze alternatieven zijn veelal onbetaalbaar.
De kosten voor Trent bedragen eenmalig ca. 35 euro per meter die ze specifiek voor je moeten graven en een gezamelijk maandelijks deel voor het gebruik van het 'algemene net'
Woningcoorporaties, internetproviders, automatiseerders, gemeenten, omroepen, industriekringen en zorgverleners hebben vooral interesse, zo bleek uit de inventarisatie.
Laatst gewijzigd door Randy; 10/11/05 om 20:35.
MultiMaak - Voor persoonlijke cadeau's en relatiegeschenken!
Sja, zolang de upstream op kabel- en adslverbindingen niet significant omhoog gaan zijn dit leuke alternatieven.
De Mortiere is een nieuwbouwwijk in Middelburg, die in november 2005 nog in zijn kinderschoenen stond (ik woon er nu). Er is neem ik aan glasvezel aangelegd voor de toekomst, maar ik heb in mijn huis nog geen glasvezel kabel o.i.d. gezien en er is ook geen Internetprovider die ons kan voorzien van internet via glasvezel. Ik hoop wel dat het binnenkort in gebruik wordt genomen.
Naast de wijk komt o.a. een politiebureau, een Van der Valk en meer. Zo natuurlijk kunnen zijn dat het alleen voor het politiebureau is maar ik mag aannemen dat ze het ook door de straten hebben getrokken.
In purmerend kun je inmiddels glasvezel krijgen, kosten voor 100mbit zijn 275 euro excl. btw en excl. eenmalige aansluitkosten.
hier in brabant zijn ze nu ook volop bezig met glasvezel.
link www.onsbrabantnet.nl
verder beweerde een medewerker mij van upc toen ik mijn abbo op ging zeggen dat hun ook 100 mbits gingen doen.
hoe dat ze dat willen gaan doen vraag het me af maar goed.
gr. pcman