Hier ben ik het persoonlijk niet mee eens,Citaat:
Origineel geplaatst door DennisCitus
@Beyonder:
Qua panel zou je eigenlijk alleen DirectAdmin, Plesk, cPanel of Ensim moeten accepteren. Dat zijn in mijn ogen de enige goede Control Panels op linux-servers.
Zelf heb ik bijvoorbeeld erg goede ervaringen met het controlpanel dat Exsilia gebruikt, echter is dat, naar mijn weten, een zelfontwikkeld controlpanel.
Ik vind persoonlijk het controlpanel dat Exsilia gebruikt mooier en duidelijker als de door jou genoemde, maar dat is een persoonlijke kwestie.
Verder is het maar de vraag hoe effectief een controlpanel eigenlijk is.
Als je een mailbox aangemaakt wilt hebben kan je bij een aantal hosts zonder controlpanel deze gewoon aanvragen, voor andere zaken zoals DNS records hetzelfde verhaal.
Dat je hier eventjes op moet wachten hoeft geen probleem te zijn, ik ken geen enkel geval waarbij de noodzaak zo hoog was dat zaken _direct_ gewijzigt moesten worden.
Verder zijn desbetreffende isp's voor echt noodzakelijke zaken vaak ook goed bereikbaar.
Vraag is dan hoeveel waarde je aan een controlpanel kan hechten.
Je zal er uiteindelijk maar enkele keren gebruik van maken. ;)
Verder is het natuurlijk ook een extra applicatie dat op de server draait en dat brengt natuurlijk ook weer potentiele, hetzij vaak kleine, veiligheidsrisico's met zich mee.
Persoonlijk zal ik dan ook meer waarde hechten aan de bereikbaarheid van een bedrijf en de uptime van de servers.
Overigens geheel terzijde voor de topicstarter.
De uptime van een server druk je uit in procenten en niet in uren danwel dagen.
Soms zijn reboots van pak hem beet 1,5 minuut gewoon noodzakelijk voor bijvoorbeeld kernel upgrades.
In zo'n geval zal de uptime daarna misschien maar enkele minuten bedragen, maar het kan wel langere downtimes voorkomen. ;)
Edit: op de vraag welk besturingssysteem het best is zal ik verder niet ingaan.
Mijn persoonlijke voorkeur is Linux, maar ik ken genoeg hosts die relatief veel kennis hebben van Windows en ook genoeg hosts die het met Linux bijhoorlijk weten te verprutsen, dus laat je niet alleen door dit gegeven leiden ;)
