...
Afdrukvoorbeeld
...
Ik ben helemaal niet verplicht om aan de BSA aan te tonen met wie ik zaken doe. Controleren mogen ze hier, alles is toch legaal, maar in de administratie zullen ze zeker niet komen hoor!Citaat:
Origineel geplaatst door RonZo
Halen ze uit je administratie ;) En dan.., je bent altijd verplicht om desgevraagd aan te tonen met wie je zaken doet.
Je moet ze de licensies laten zien, meer mogen ze niet. Met wie ik zaken doe is helemaal niet relevant voor ze, ze komen bij mij om te kijken of ik de licenties op orde heb. Als ze het willen zien moeten ze de balstingdienst op me af laten sturen.
Citaat:
Origineel geplaatst door roland
Je moet ze de licensies laten zien, meer mogen ze niet. Met wie ik zaken doe is helemaal niet relevant voor ze, ze komen bij mij om te kijken of ik de licenties op orde heb. Als ze het willen zien moeten ze de balstingdienst op me af laten sturen.
inderdaad
ff tussendoor, op govcert.nl staan de nieuwe digitale wetten en wat ze gaan bestraffen, volgdens de nieuwe wetgeving mag je een copy hebben, en zelf maken van een origenele cd ondanks je hem niet hebt, onder het mom van testen en kijken of je het wilt kopen. Zelfde geld voor games maar het cracke van de games is weer wel strafbaar. Eigenlijk mag je met de nieuwe wetten alles copyen voor thuis, maar zakelijk moet je gaan dokke !
Oke, wat jij wilt ;)Citaat:
Origineel geplaatst door InstantXs
Ik ben helemaal niet verplicht om aan de BSA aan te tonen met wie ik zaken doe. Controleren mogen ze hier, alles is toch legaal, maar in de administratie zullen ze zeker niet komen hoor!
dat dacht ik dus ook al
leek me al vreemd..komt BSA binnen:
alles legaal? hm, ja ok.
mag ik nu jullie administratie zien? Gaan we daar ook even langs
maar ok :) klopt dus niet
Als zelfstandige zonder personeel (zzp'er) heb je geen KvK inschrijving nodig heb ik ergens gelezen. BTW nummer moet je wel aanvragen en netjes je boekhouding doen en aan de belasting opgeven. Maar voor een freelancer of zzp'er is een KvK niet nodig. Dat scheelt weer een jaarlijks geldbedragje en gezeur en spam per post van bedrijven, maar ik denk ook dat het voordeel heeft met allerlij controles. BSA weet dan je adres niet en ook de Repro Stichting zal je niet vinden. Aan de andere kant kan het je wel klanten schelen; zover ik weet heeft 1 klant afgehaakt omdat ik niet bij de KvK meer stond. Ik had me laten uitschrijven. Mocht iemand anders er nu om vragen dan zeg ik gewoon dat ik in een reorganisatie zit, en als ze mijn lijst van klanten zien zit het ook altijd wel goed. De telefoon ging hier vaker van lastposten die mij wat wilden verkopen dan dat mensen van mij iets nodig hadden :)
Een zzp-er moet zich ook in het Handelsregister laten inschrijven, als hij/zij aan de andere voorwaarden voldoet.
wat zijn dan de andere voorwaarden?
boomaugurk, geldt alleen voor vrije beroepen.
Lang leve de KvK website:
enCitaat:
Bent u zelfstandig ondernemer, dan moet u zich inschrijven bij de kamer van koophandel. De meeste ZZP'ers staan ingeschreven als eenmanszaak.
enCitaat:
Niet ingeschreven in het handelsregister worden:
- Een eenmanszaak of maatschap waarin uitsluitend landbouw of visserij wordt uitgeoefend. Zodra er ook andere activiteiten zijn, zoals de verkoop van goederen die niet zelf zijn geproduceerd, is deze uitzondering niet meer van toepassing.
- Vrije beroepsbeoefenaren
voila, en daar heb je het antwoord in enkele minuten van de KvK websiteCitaat:
advocaat
accountant-administratieconsulent
alternatieve genezer
belastingconsulent
bouwkundig architect
dierenarts
fysiotherapeut
gerechtsdeurwaarder
huidtherapeut
huisarts
interieurarchitect
juridisch adviseur
kunstenaar
logopedist
medisch specialist
notaris
oefentherapeut Cesar/Mensendieck
organisatieadviseur
orthopedagoog
psycholoog
raadgevend adviseur
redacteur
registeraccountant
stedenbouwkundige
tandarts
tandarts-specialist
(al dan niet beëdigd) tolkvertaler
tuin- en landschapsarchitect
verloskundige
Een beroep dat hier niet op voorkomt, geldt in beginsel niet als 'vrij beroep', tenzij de onderneming/beroepsbeoefenaar anders aan kan tonen.
Nou, dan vind ik mezelf wel een internetredacteur ... :)
Toch is de site van de KvK vaag, want als ik kijk naar onderstaande, dan blijkt de hamvraag dus te zijn "wanneer ben je zelfstandige?" en dat wordt nergens precies uitgelegd, dat kan je voor EUR 30,- per uur aan je laten vertellen :(
Zie ook "in de praktijk starten veel freelancers als eenmanszaak". Dus de rest staat niet ingeschreven? Moet je je nou wel of niet inschrijven als freelancer? Vaag verhaal allemaal...
-------------------------------van kvk site-------------------------
3. Wat is precies een ZZP'er?
Het is belangrijk om te weten dat een ZZP'er (zelfstandige zonder personeel) geen officiële categorie is. In feite gaat het erom of u zelfstandig ondernemer bent: of u ondernemersrisico loopt, meerdere opdrachtgevers heeft, et cetera.
Bent u zelfstandig ondernemer, dan moet u zich inschrijven bij de kamer van koophandel. De meeste ZZP'ers staan ingeschreven als eenmanszaak.
De meeste ZZP'ers zijn actief in de bouw of aanverwante branches. Voor veel activiteiten in de bouw zijn bepaalde vergunningen vereist.
Terug naar boven
4. Ik ga freelancen. Hoe pak ik dat aan?
De term freelancer duikt regelmatig op. De freelancer is vaak actief als tekstschrijver, adviseur, verricht secretariaatsdiensten, verhuurt zichzelf als interimmamanager etc. Hierbij gaat het erom of u zelfstandig ondernemer bent: hoe zelfstandig bent u? heeft u meerdere opdrachtgevers? loopt u ondernemersrisico?
U kunt zich niet als rechtsvorm freelance inschrijven. In de praktijk starten veel freelancers als eenmanszaak.
Klopt, niet alles is duidelijk, totdat je deze pagina hebt gelezen:
http://www.kvk.nl/artikel/artikel.asp?artikelID=3106
Thanks, is een goeie peetsj. Best wel nuttig eigenlijk :)
Maarre:
Niet ingeschreven in het handelsregister worden o.a.:
'Vrije beroepsbeoefenaren'
Onder een vrije beroepsbeoefenaar wordt verstaan: iemand die wordt gevraagd om zijn individuele, persoonlijke kwaliteiten, die in het algemeen op artistiek of academisch/HBO-niveau liggen.
Ik ben op dit moment web designer/developer, een redelijk artistiek en hbo-niveau beroep. Dus volgens mij hoef ik niet ingeschreven te staan. En als je web master bent, dan ben je ook een soort redacteur... Ik bedoel te zeggen dat hier toch wat ruimte zit, toch?
Het zal denk ik wel anders worden als ik (samen met iemand anders) een hostingbedrijfje ga beginnen, of computers en servers ga vrekopen. Dan zal er inderdaad aangeklopt moeten worden bij de KvK ja... En je misschien meer kans hebt op controle van instanties of wat dan ook...