In SBP komt de lucht ook van boven op de 1e verdieping, dus dat kan in principe prima werken.
Likes: 0

In SBP komt de lucht ook van boven op de 1e verdieping, dus dat kan in principe prima werken.
Stroompunten onder elke kast leggen, naar je centrale panelen, bypass maken op dat punt voor generator en UPS feeds (ja, UPS heb je echt nodig! al is het maar om spanningsverschillen op te vangen). Dit is allemaal niet goedkoop. Vergeet ook niet dat je de stroomtoevoer naar het pand flink moet laten verzwaren (dit is niet goedkoop).
B feeds terwijl je op geen enkele feed UPS aanbied, wat heeft dat voor zin? op 100 m2 kun je meer dan 30 racks kwijt, hoewel de exacte maten van de ruimte van belang zijn.
Een luxe om onder andere een brandverzekering af te kunnen sluiten en uberhaupt je ruimte door de keuring heen te laten komen voordat de stroom aan mag.
Je kunt niet zomaar kabels op de blanke vloer gaan leggen
Klopt, maar je moet dan wel een flink duct systeem bouwen, het is niet zo flexibel als koeling van onderaf. Als je met koeling van onderaf toch een hotspot krijgt, leg je daar een geperforeerde tegel neer, met ducts zit je vast aan de vooraf geplande luchtstromen.
Ducts aanleggen is ook veel duurder en je moet voor installatie de airflow uitgebreid simuleren.
Ook heb je met ducts voldoende vrije hoogte nodig in het pand.
Daar komt je op terug zodra door een surge al je voedingen stuk gegaan zijn
NB: Je hebt echt een expert hiervoor nodig, plan dit niet zelf, dat gaat bijna zeker goed mis. Je weet als 'leek' gewoon niet wat er allemaal bij komt kijken.
Laatst gewijzigd door Swiftway-UK; 18/02/08 om 11:18.
@Swiftway-UK: Als je onder de vloer gaat koelen dan koel je (als we ervanuitgaan dat de vloer zo'n 40cm is verhoogd) 40 kubieke meter... Maar als je via ducts koelt hoef je de koude lucht alleen maar in de duct te blazen. Dus dan zou de airco toch efficienter werken via ducts zolang je het maar goed hebt uitgeplant...
Maar zou je ipv ducts niet gewoon een systeemplafond aanleggen met daarin roosters? Mocht ergens een hotspot komen dan leg je daarboven gewoon een rooster.. Of wordt het dan juist weer veel duurder? :P
Verder de netwerkkabels kunnen ook bovenop de kasten worden gelegd in een kabel goot.
Als ik jou was zou ik een professioneel bedrijf inhuren die hier ervaring mee heeft. Deze kunnen jou precies uitleggen wat slim is en wat niet. Dan hebt je ook gelijk een prijsje van wat het gaat kosten en dan weet je ook precies hoeveel stroom het allemaal zal verbruiken.
(Je bent de airco namelijk vergeten, laten we het houden op 6A voor de airco per 16A die in gebruik is. )
Die 40m3 word niet verhit dus wat je verliest aan koeiling is minimaal. Ik zou overigens uitgaan van 50cm tot 60cm aan verhoging als je ook kabels onder de vloer wilt plaatsen.
Ja, maar het is duurder om aan te leggen en te beheren. Je hebt ook voldoende vrije hoogte nodig (zoals ik eerder aangaf) zeker als je en de ducts en de verhoogde vloer gaat installeren.
Ik denk dat je plafonplaten teveel lucht lekken en misschien zelfs de druk niet eens aankunnen. Je hebt echt ducts nodig, zeker op 100m2 datavloer.
Voor fiber is dit zelfs aan te raden. Je kunt stroom ook aanleveren vanuit het plafon. Maar of dit allemaal zo makkelijk is?
Je zit er niet ver naast in ieder geval.
Laatst gewijzigd door Swiftway-UK; 18/02/08 om 11:30. Reden: Automerged Dubbelpost
vraag eens offertes aan bij
lasent
apac
ictroom
deze kunnen je meer informatie geven
Neem eens contact op met Craneo, zij zijn gespecialiseerd in het inrichten van computerruimtes. Ik heb goede ervaringen met deze club.
www.craneo.nl
Ja ik dacht al aan ictroom idd. Offerte opvragen kan nooit kwaat
Verder las ik op internet over verschillende tiers, het lijkt me wel grappig om op papier een Tier 1 datacenter te ontwerpen en te kijken wat dit allemaal zo zou kosten.
Bij een Tier I mag je een verhoogde vloer hebben maar is geen vereiste. Ik neem hem in iedergeval wel mee in het papier ontwerp aangezien de stroomfeeds via de vloer zouden moeten lopen en de airco dan goed benut wordt.
Een Tier I heeft overigens ook geen redundant router rack/coreswitch. Dit neem ik wel op in mijn papier ontwerp.
Alleen nu vraag ik me af... is het dan al geen Tier II datacenter? Gezien het feit dat de vloer verhoogd is, UPS is geinstalleerd en een redundant netwerk wordt opgezet? Ik denk dat het een Tier II is dan, gezien het feit dat een Tier I in zijn geheel uitgeschakeld moet worden bij onvoorziene of voorziene fouten/complicaties en bij een Tier II is dit niet nodig...
Ik ben toch benieuwd over jullie mening hierover, ik twijfel wel
in iedergeval al heel erg bedankt voor de goede reacties!

Je zou ook naar een 2e hands vloer kunnen kijken. Er staan regelmatig vloeren te koop voor een schijntje t.o.v. nieuwprijzen.