Inderdaad, ik zou tevens het ook niet fijn vinden als er geen 24 / 7 personeel zou zijn, en dat de computer de toegang regelt.... fijn =)
Afdrukvoorbeeld
Inderdaad, ik zou tevens het ook niet fijn vinden als er geen 24 / 7 personeel zou zijn, en dat de computer de toegang regelt.... fijn =)
Ik zei in een gemiddeld datacenter. Tuurlijk staan er in een regionaal datacentrum misschien maar een paar honderd racks, maar in de grote datacentra staan er weer veel meer dan 2000. Dat trekt het gemiddelde wel recht.
Dat is overigens een rare zin.. Een factor 10 van 2000 is 20000. 2000 - 20000 = -19800. Ik neem aan dat je 200 bedoelde? :p
Een ideale plek zou m.i. Zaanstad/Zaandam zijn. We hebben een datacenter in Wormerveer zitten, maar die is zo klein en hangt aan een enkele Multikabel lijn dat dat niet aantrekkelijk is. In Zaanstad is men hard bezig een zogenaamde kennis/ICT-wijk te bouwen vlakbij het regiocollege. Wanneer je daar een DC uit de grond stampt, heb je denk ik een goed iets in handen om aantrekkelijk te zijn als vestigingsplaats. Zeker omdat Zaanstad al jaren tegen Amsterdam probeert op te boksen. De grond is hier goedkoper, mocht je al moeten graven dan ben je er zo en Zaanstad is nog goed bereikbaar en wordt beter bereikbaar door de tweede Coen, de Westrandweg en de Zuidelijke randweg die Zaanstad zelf aan het aanleggen is.
Maargoed, da's wellicht allemaal toekomstmuziek.
Zo te merken is er door iedereen wel iets voor een plaats (vaak woonplaats) te zeggen qua aanleggen van een DC. Het lijkt ook meer gemak natuurlijk, als je binnen 30 km bij een DC kunt zijn zit je denk ik al goed :) Vooral in de regio Amsterdam. De prijs buiten Amsterdam zal sowieso niet snel gelijk zijn aan de (vaak) lage prijzen in bepaalde DC's en dat zal voorlopig ook niet zo worden (die prijzen zijn natuurlijk niet voor niets laag, schaalvoordeel en leegstand hebben daar aan bijgedragen, die factoren mis je als je een nieuw DC neerzet)
Heel Zeeland ligt vol met glasvezel van de delta danwel zeelandnet. Dat is het probleem niet. Bij de cyberbunker kan je altijd nog colocaten als je een grote zak met geld hebt. Zeelandnet is vrij prijzig en niet direct toegankelijk. Tevens zit nedzone hier ook vrij dicht in de buurt.
De meeste reginonale datacenter zijn dus over het algemeen klein, duur en niet altijd te toegangkelijk, plus dat er weinig netwerken aanwezig zijn..??
Veel zouden er graag een datacenter in de straat of het liefst nog in de tuin hebben.
Toch is de vraag in Utrecht redelijk groot, zou daadwerkelijk interresant zijn mocht hier een ?gemiddeld? DC staan ala Redbus / SIG..
Het grote probleem met een DC buiten Amsterdam is vaak het verkeer. Vooral in het begin gaat het grootste gedeelte van je verkeer gewoon via Amsterdam, daar moet je echter wel dure verbindingen voor huren. Als je het groot opzet kan je natuurlijk richting andere lokaties verbindingen aanleggen en een soort knooppunt worden. Het komt er over het algemeen op neer dat een groot deel van je verkeer toch naar Amsterdam moet (vooral voor de dsl/kabel providers waar je verkeer heen wil doen)
Leuk het kicken van een heel oud topic ;)
Ondanks dat dit een oud topic is, wil ik toch nog graag even ingaan op de mensen die zeggen dat het beter/veiliger is om je apparatuur te plaatsen in een DC waar 24/7 iemand aanwezig is.
Ik betwijfel dat, ik heb inmiddels al heel wat DC's van binnen gezien, maar als ik bijvoorbeeld euNetworks (waar we bij ProServe zitten) en NedZone vergelijk, dan denk ik dat een kwaadwillende die het DC leeg wil halen toch meer succes heeft bij euNetworks, waar 24/7 beveiliging zit. Bij euNetworks (net zoals bij de meeste dc's met 24/7 toegang) laat de bewaker je altijd binnen, hij zit niet achter (beveiligd) glas, dus is het enkel een kwestie van netjes aanbellen, deuren doorlopen en naar de bewaker toelopen, dan richt je een wapen op 'm en zorg je dat die alles even netjes voor je openmaakt en zorg je dat die niks kan doen, je zet je autotje neer en je kan zo inladen. Bij bijvoorbeeld NedZone moet je je eerst aanmelden via een speciale site en kan je daarna pas het gebouw in en het alarm uitschakelen. De meldkamer heeft daarnaast ook 24/7 inzicht in de camera's op de datavloer en er is altijd iemand binnen een paar minuten ter plekke, indien nodig. Zeker indien op de camera's te zien is dat het niet pluis is.