Zou TS al iets hebben geprobeerd van bovenstaande adviezen?
Afdrukvoorbeeld
Zou TS al iets hebben geprobeerd van bovenstaande adviezen?
Ik heb ze allemaal een beetje bekeken en ik vond dat BIJK er erg goed uitkwam en Icinga ook. Ik heb alleen 1 probleem met BIJK en dat is dat ik de free disk space niet kan zien :/. Ik ga nu proberen Icinga op een Digital Ocean VPS te krijgen en een beetje kijken hoe het allemaal werkt.
Heel erg bedankt voor al jullie suggesties! Zonder jullie had ik deze bedrijven niet gevonden.
Mvg,
Martijn Riemers
Ik kon wel zien hoe intensief de schijf werd gebruikt maar niet hoeveel er over was. Kun je me dan naar dat stukje linken. Heb het zelf echt niet kunnen vinden.
Ik ben nu Opsview aan het bekijken maar krijg constant error 503. Ja, SELinux staat uit.
De installatie: https://wiki.bijk.com/installation
Filesystem plugin: https://wiki.bijk.com/filesystem_plugin_-_configuration
Als je vervolgens in je browser naar Bijk gaat en de betreffende server opent, ga je naar "edit plugins" en vink "Filesystem" en alles wat daarbij hoort aan.
Zie hieronder één van onze plugins.yml-bestanden op een server waar Bijk goed draait:
Code:# Bijk-node plugin configuration file
# Commented values are defaults
#---
apache:
default: http://127.0.0.1:80/server-status?auto
filesystem:
sensors:
exclude:
- ^[^-]*-/lib
- ^[^-]*-/dev
memcached:
default:
host: 127.0.0.1
port: 11211
mysql:
default:
user: bijk
pass: P@ssw0rd
host: localhost
netstat:
iproute_ss_find: 1
iproute_ss_path: /usr/sbin/ss
#nginx:
# default:
# url: http://127.0.0.1/server-status
process:
sensors:
exclude:
- '-'
include:
- ^[^-]*-(?:apache2?|httpd)$
- ^[^-]*-mysqld$
- ^[^-]*-postgres$
- ^[^-]*-nginx$
- ^[^-]*-lighttpd$
- cpu_per_user
system:
sensors:
exclude:
- ^cpu_.*?-\d+
Maar waarschuwd hij ook als je disk bijna vol is? Kun je misschien een screenshot sturen van zo'n graph?
Je kan alerts instellen, waarbij je voor elke server weer verschillende (voor)waardes mee kan geven.
Bij elke alert geef je een "From (min)" & "To (max)" op. Vervolgens kan je keizen om alleen een mail te sturen of een sms (of beide). Voor de minder cruciale dingen ontvangen ik en mijn collega's een e-mail en voor de belangrijkste zaken ontvangen wij ieder ook een SMS.
Zie de bijgevoegde png voor een afbeelding van een graph voor de schijfruimte van "/". Afhankelijk hoe je de server inricht zie je ook nog graphs voor "/tmp", "/boot", etc. etc.
Het screenshot is overigens van de afgelopen 2 uur. Je kan ook per uur kijken, maar ook per dag, maand en jaar :-).
Bijlage 10728
De demo zal je ongetwijfeld al bekeken hebben, maar je hebt erg veel grafieken :-)
What did the OP finally settle on?
Would welcome the OP's views.