Uiteraard, patches pas je toe op de source.
Toch snap ik het probleem niet. Of zit je records te editen op een server die volgens de soa niet de primary is?
Afdrukvoorbeeld
Uiteraard, patches pas je toe op de source.
Toch snap ik het probleem niet. Of zit je records te editen op een server die volgens de soa niet de primary is?
Inderdaad op de source, je kan ook een snapshot downloaden waar de patches in verwerkt zijn, echter kom je deze niet tegen in de rpm. Compilen van powerdns is een eitje, pas wel even je init script aan als je de prefix niet veranderd. Verder kan ik je zeggen, probeer het. Ik heb echter het vermoeden dat dit een niet veel gebruikte functionaliteit is en helaas slecht tot niet werkt. Ik krijg hem in ieder geval niet aan de gang, hij blijft klagen dat de notify niet van de master af komt, ondanks er twee opgegeven zijn.
je moet het zo zien domein1.nl staat op server1, met als nameservers ns1.isp.nl en ns2.isp.nl . Server 2 heeft ook ns1.isp.nl en ns2.isp.nl. Je verplaatst het domein van server 1 naar server 2. Echter zit je nu met een probleem dat de nameserver die de records aanvoert voor je domein niet van server1 komt maar server 2. Server2 staat door de supermaster instellingen en de notify niet als master. DIt is gedaan door server1.
Snap je het nu nog ;)
Maar als je voor de verhuizing in de soa server2 de primary maakt, dan wordt dit toch aangepast, want die aanpassing kom van server1. Zolang je maar zorgt dat server1 en server2 als supermaster kunnen fungeren binnen de PDNS installatie en dns01 en dns02 als nameserver voorkomen in de NS records van domein1.
Dat gaat inderdaad niet lukken op die manier.. maar hier lukt het patchen ook niet.. krijg nog steeds de melding dat hij niet authorative is... :(
Nog maar eens even wat meer zoeken, het is vast al eerder gedaan.
In feite, kan de query die PDNS uitvoert ook gewoon % zijn toch? Zodat hij alle masters pakt, of werkt dat niet op die manier? Want opzich als je de rest goed hebt ingesteld kunnen alleen de ip-adressen welke jij hebt toegevoegd in de allow lijst verbinding maken..