Cacti en toevoegen hele reeks switchpoorten

Onderwerp: Cacti en toevoegen hele reeks switchpoorten

  1. Cacti en toevoegen hele reeks switchpoorten

    Spyder01 said:

    Cacti en toevoegen hele reeks switchpoorten

    De titel zegt het eigenlijk al en ik weet zeker dat er iemand op WHT is die hier ervaring mee heeft en mij blij kan maken met een handige methode.

    Het is als volgt:

    - Nieuwe opzet en nieuw = ook geen monitoring
    - 10x 24 poorts switch en 3x 48 poorts switch (allen procurve en heb al even met 1 switch een paar poorten getest en werkt verder goed)

    Omdat het net nieuw opgezet is moet er uiteraard ook monitoring opgezet worden. Ik wil eigenlijk in de cacti tree alle switches zetten en daaronder de losse poorten, zodat ik kan zien welke poort een bepaalde hoeveelheid traffic genereert (en VLAN´s e.d. maar dat heeft niet meteen prio, totaaloverzicht van de switch enz.). SNMP is al ingesteld dus dat werk is allemaal wel gedaan.

    Maar nu komt het: Om ruim 380 poorten handmatig toe te gaan voegen lijkt mij niet echt handig en zou volgens mij ook niet hoeven, ik heb alleen geen idee hoe op te lossen. Wanneer je een switch bij plaatst is het nog wel een keer handmatig te doen, maar hoe meer switchen hoe minder het is om alles maar handmatig bij elkaar te klikken en te laten genereren.

    Welke WHT-er kan mij vertellen hoe ik dit makkelijk voor elkaar krijg?
     
  2. Cacti en toevoegen hele reeks switchpoorten

    nalletje said:
    1. Standard switch template maken
    2. Switches toevoegen met deze template
    3. Graphs toevoegen (Klik all)

    Volgens mij gaat het niet sneller dan dit.
     
  3. Cacti en toevoegen hele reeks switchpoorten

    Spyder01 said:
    Sorry, ik was niet geheel duidelijk misschien: Als je hem in de graph tree wilt hebben moet je (volgens mij) alle poorten handmatig toevoegen om die op het tab "Graphs" terug te kunnen zien. Of begrijp ik je wellicht verkeert?
     
  4. Cacti en toevoegen hele reeks switchpoorten

    dennis0162 said:
    1. Graph Trees
    2. Op de juiste tree klikken
    3. Add (rechts in de hoek)
    4. Tree Item Type: host
    5. Selecteer je switch

    Daarna staat heel je host (switch) in de Graph tree.
     
  5. Cacti en toevoegen hele reeks switchpoorten

    Spyder01 said:
    Citaat Oorspronkelijk geplaatst door dennis0162 Bekijk Berichten
    1. Graph Trees
    2. Op de juiste tree klikken
    3. Add (rechts in de hoek)
    4. Tree Item Type: host
    5. Selecteer je switch

    Daarna staat heel je host (switch) in de Graph tree.
    Thanks, zo simpel kan het dus zijn... Ik hoefde hem inderdaad alleen aan te passen in host en dan op de normale manier de items selecteren voor de grafiek en klaar.