Switch kopen?
http://www.theregister.co.uk/2006/10...edge_switches/
Ie er iemand buiten True in nederland die ook iets gaat doen met Force10 ?
Likes: 0
Switch kopen?
http://www.theregister.co.uk/2006/10...edge_switches/
Ie er iemand buiten True in nederland die ook iets gaat doen met Force10 ?
Ik hoorde pas een partij zeggen dat ze ook met force10 gaan werken, ben alleen de naam kwijt :x Maar het lijkt me dat True niet de enige blijft
http://www.webhostingtalk.nl/772216-post7.html
Swiftway-UK zegt dat ze force10 gaan gebruiken.
Mja, volgens mij bieden andere leveranciers al langer edgeswitches met 10GE. Iig HP heeft de 3400 serie, dus de nieuwswaarde is niet echt geweldig groot.
Als ik zo rondkijk en hier en daar wat hoor heb ik het idee dat de software op de Force10 spullen nog niet de meest volwassene is, dus het is niet zo vreemd dat er nog niet zoveel partijen voor Force10 hebben gekozen.

Ik denk dat de prijs ook een reden is waarom nog niet zo veel partijen er voor hebben gekozen.
Zeker als je die 10Gb lang niet nodig hebt is trunken van enkele losse Gb poorten een stuk voordeliger.
Er zijn inmiddels wel een stuk of 70 10GE poorten actief op de AMS-IX, dus er zijn al zat partijen die 10GE nodig hebben, maar weinig draaien op Force10Oorspronkelijk geplaatst door gjtje
![]()
London Internet Exchange draait tegenwoordig ook op Force10 heb ik vernomen, dat weet ik echter niet zeker, we hebben toevallig morgen drie personen van Force10 op bezoek voor verdere besprekingen mbt inzetten van Force10 in ons netwerk.
Force10 is niet goedkoop, dat is de reden waarom het niet massaal gekocht word, het is echter qua hardware echt het aller mooiste wat je kunt hebben staan, met de software hebben wij al intensief mogen testen en dat is zeker zo volwassen als Juniper.
True gebruikt niet voor niets Force10 E600 routers, voorheen werkten ze op Juniper.
Hehe, als ik moet geloven wat ik hoor gebruikten ze die wel voor niets, dat was nou juist de hele grap.Uiteindelijk heeft True prima marketing gedaan ook hoor, mijn complimenten. Het is ondanks de technische problemen met de routers een geslaagde imago-zet gebleken. Meesterlijk neergezet. En daar heb ik veel respect voor.
Force10 is ook prima betaalbaar hoor, zeker niet duur. Zelf zou ik Force10 liever niet inzetten tenzij het financieel niet anders kan. Van werkelijk iedereen horen we dat de software op het onbruikbare af is. Een bevriende network operator die sommigen wel kennen schreef het volgende :')
Wie een voorproefje wil van Force10 kwaliteit moet eens het rapport van EANTC downloaden, of de filmpjes hier, je wordt er gewoon depressief van.I think Force10 took their VC money and spent it on researching powerful
new mind control drugs, because they certainly didn't spend it developing
good L3 switches. They're primarily marketing to a class of people who
know just enough to be interested in a new cheap product, but who don't
know enough to know why their products suck. Their boxes are one giant
design flaw after another. No v6, no MPLS, no hw control-plane filtering
(making it trivial to knock he boxes over with a directed DoS), limited
subinterface counters, no uRPF support, poor graceful restart
implementation (use lacp? want a hitless restart? bzzzzt all your linkagg
trunks will go down when the mgmt does), etc, etc, etc. The software shows
very little to no innovation, routing protocols and implementation are
very immature, it's like a flashback to Cisco or Foundry circa 1999-2000.
The claims of superiority in other areas are vastly exaggerated too.
"Highest density box", well sure but only if you use the 4x oversubscribed
cards, at line rate Foundry MLX16s are over twice as dense, MLX32s are 3x
as dense, even 6509s are better. "Oh but they're so cheap", yes they will
give you an 80% discount if you're a strategic customer but the price
starts out 2-4x higher than even Cisco (and MUCH higher than Foundry) so
that in real dollars the cost is higher. Their only customer base seems to
be people who are bad at math.![]()
Volledig rapport - http://www.eantc.com/fileadmin/eantc...ull_Report.pdf
Korte samenvatting - http://www.eantc.com/fileadmin/eantc...-F10_Cisco.pdf
Filmpjes! - http://www.eantc.de/en/test_reports_...ftos_6211.html
Geen van de conclusies uit het rapport zijn nog weersproken door Force10, ook zie ik nog geen aanklachten van Force10 rondvliegen, dus misschien hebben ze er weinig tegenin te brengen? Natuurlijk is het onderzoek gesponsord door Cisco en moet daarom met enige skepsis gelezen worden. Maar zelfs al is 10% van de conclusies waar dan is dat al verpletterend.
Momenteel hebben we de Cisco 6509 op proef; dat zou hem wel kunnen worden denk ik. Ik heb nog niet veel ermee gespeeld zelf moet ik zeggen. De Cisco CLI is ook verschrikkelijk als je de Juniper goodness gewend bent, maar je kan tenminste verwachten dat het blijft draaien als je het eenmaal ingeklopt hebt en als je de release trains snapt
Nee, er zijn volgens mij goede redenen dat Force10 niet populair is geworden. En dat is op zich spijtig voor ze, want er was een hele mooie kans. Vendors zijn laat, erg laat met 10GE en software. Het gaat allemaal om 10GE en software. Juniper, Cisco, Foundry, allemaal hebben ze hard moeten trekken om dit enigszins op orde te krijgen. En toch geen serieuze ingang in de markt maken: ik denk niet dat ze 't gaan redden. Wij zien ze absoluut niet als een optie.
Disclaimer: persoonlijke meningen niet die van m'n werkgever, gebaseerd op hearsay, geen rechten aan te ontlenen, etc.![]()
Laatst gewijzigd door lifeforms; 12/10/06 om 02:49.
Dus jij stelt in het bovenstaand bericht dat True brakke routers gebruikt?
Verder:
"Their boxes are one giant design flaw after another. No v6, no MPLS, no hw control-plane filtering"
Onze testbox ondersteunt MPLS, v6 en HW control- plane filtering, leg eens uit hoe dat kan?
" limited subinterface counters, no uRPF support"
Kan ik niets over zeggen, nog niet op getest.
"poor graceful restart implementation (use lacp? want a hitless restart? bzzzzt all your linkagg trunks will go down when the mgmt does)"
Nee ook niet, testbox hier heeft daar geen enkel probleem mee. Misschien is het rapport wel zeer outdated? overigens had Force10 al lang 10 gigabit ethernet op de E en S series, alleen hebben ze nu een low end series switches uitgebracht met 10 gigabit ethernet.
Aanvulling voor Swiftway-UK.
de LINX heeft 2 peering lans, Foundry en Extreme, nergens Force10. (of je moet 't uiteraard anders bedoelen).
Ik denk ook niet dat een IX zomaar gaat overstappen naar hardware die zich nog niet heeft bewezen.
Je denkt dat force10 zich niet bewezen heeft?
http://www.force10networks.com/appli...es-equinix.asp
http://www.force10networks.com/appli...iles-nttme.asp
En meer profiles: http://www.force10networks.com/appli...s/profiles.asp
Force10 heeft zichzelf wel degelijk bewezen, True heeft de reputatie als de meest stabiele provider van Nederland, zij draaien geheel op Force10, misschien was je dat even vergeten?
En natuurlijk:
http://cisto.gsfc.nasa.gov/L-Netpdfs..._DRAGON_v4.pdf
Force10's customers include Google, IBM, Sun Microsystems and Dell.
Laatst gewijzigd door Swiftway-UK; 13/10/06 om 18:45.
Vergeet even niet dat True de force10's voor niets kreeg, dat weegt denk ik wel mee bij de keuze ;-)Oorspronkelijk geplaatst door Swiftway-UK
Waarvandaan heb je de wijsheid dat True 4 x force 10 E600 voor niets hebben gekregen? is dat een feit of een gerucht?Oorspronkelijk geplaatst door djalken
Vergeet ook niet dat True voorheen allemaal Junipers hadden staan, maar ze hebben die toch maar even helemaal vervangen door Force10, overigens heeft Force10 ook Juniper vervangen bij Google in de core.
Laatst gewijzigd door Swiftway-UK; 13/10/06 om 19:53.
"True heeft de reputatie als de meest stabiele provider van Nederland"
Zo mogen misschien stabiel draaien, maar dat ze de stabielste van Nederland zijn? Waarop is dat gebaseerd?