Ben ik nog niet veel tegen gekomen, wat is daar het voordeel van?
Afdrukvoorbeeld
Van geen roosters?
Of van cold corridor :)
De airco units staan recht boven de datavloer, de uitlaat van koele lucht is dus heel dicht bij de servers. De koude en warme gang zijn volledig afgesloten waardoor de lucht door de servers heen moet. De warme gang heeft een sterke afzuiging van de warme lucht omdat het pad naar de airco wederom heel kort is. Door deze constructie kunnen wij makkelijk 32 AMP in elk rack koelen. Daarnaast zorgt dit ook voor een lagere PUE, dus kostenbesparend.
Altijd welkom!
De luchtroosters zitten overigens boven de datavloer voor betere koeling.
De koude gang is breder dan in de meeste andere datacentra, daar staan ook onze monitorkarretjes. De meeste servers hebben tegenwoordig alle aansluitingen ook aan de voorkant (onze dells allemaal).
Heel handig inderdaad, alleen moet je dan wel een stroom voorziening naar voren leggen :)Citaat:
De meeste servers hebben tegenwoordig alle aansluitingen ook aan de voorkant (onze dells allemaal).
Buiten de zaken die Stewie zojuist noemde:
Koude lucht daalt, warme lucht stijgt. Vanuit natuurkundig oogpunt is het dus ook veel logischer om koude lucht van bovenaf aan te voeren.
Zeker in racks waar veel stroom verbruikt wordt, zie je in reguliere datacentra best vaak dat servers onderin een rack zeker 10 graden koeler zijn dan servers bovenin een rack. Dit komt gedeeltelijk door geleiding, maar het merendeel wordt veroorzaakt doordat koude lucht van onder de vloer niet makkelijk bovenin een ruimte terecht zal komen (dit zal dichter bij de vloer blijven).
Daarnaast heb je ook minder pompkracht nodig, want je werkt met de natuurlijke krachten mee (i.p.v. er tegenin), hetgeen een klein rendementsvoordeel oplevert.
Tenslotte nog een praktisch voordeel: geen schroefjes, stof en troep meer die onder de vloer vallen ;)
Onze nieuwe routertjes, kabels moeten wel nog samengebonden worden :)
Hebben jullie alles nu op 100 mbit Smurf?