
Achja, wat is inrijden? Ik heb het gemiddeld zeker rustig aan gedaan (ja verklaar me voor gek - ik heb 1500+ gereden inmiddels) maar ik heb ook wel een paar keer gepiekt (niet in de sportstand) in die tijd.. je moet hem gewoon opbouwend er van langs geven, maar ook weer niet te rustig!
@Sorcer Eerst maar weer es naar Monaco (met ome hoJan) en dan kijkt Emiz0r wel waar het schip strandt![]()

@hoJan, Aha!![]()
http://www.mototuneusa.com/break_in_secrets.htm
Zeker je vader die je dat verteld heeft, al die onzin wordt namelijk verkocht door de oude generatie die wel in auto's gereden hebben die inderdaad ingereden moesten worden.
Hedendaagse motoren is dat niet meer nodig. Verder vergeet niet dat bij het ontwerpen en testen van de blokken er in 4 weken tijd 125000 of 150000 (niet zeker of het de eerste of tweede was) miles gedraaid wordt op maximum vermogen. Nou is constant gebruik niet de doodsteek, dat ligt bij de korte stukjes waarbij je de olie nouwelijks warm en rondgepompt hebt
Maar goed, eindeloze discussie. Ik wist het wel met die r32, gewoon invlammen zodat alles zijn max gezien heeft.
Laatst gewijzigd door Mikey; 11/06/08 om 09:58. Reden: Automerged Dubbelpost
"Zo zijn ook wij één leverancier. Dé leverancier in gedegen Linux kennis, wanneer jij dat nodig hebt."
Boek je admin vandaag nog via : www.admin.nu
Gevestigd in Nederland en Moldavië
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!
Precies, omdat 1 kerel (Amerikaan) dat schrijft zit heel monteur en dealend Nederland er naastOverigens zijn Amerikaanse motoren natuurlijk niet te vergelijken met Duitse (of andere Europese) motoren. Die gasten weten nog net aan 250pk uit een V8 5.4l te halen.
Nee hoor, van mij mag je hem aftrappen tot je een ons weegt. Een gewaarschuwd mens telt echter voor 2 lijkt mij zo.
hoJan is weer helemaal up to dateEerst omgeving Monaco idd, daarna maar weer even zien.
Vraagje, wanneer heb jij voor het laatst een nieuwe auto gekocht?
Laatst gewijzigd door eMiz0r; 11/06/08 om 10:00. Reden: Automerged Dubbelpost
Met inrijden bedoel ik trouwens niet dat ik 'm tegen de toerenbegrenzer aan trap, maar wel gewoon tegen de 4000 toeren en redelijk hoge snelheid op de snelweg. Geheel op advies van de dealer.
Snelheid is niet van belang en 4000 toeren is natuurlijk betrekkelijk. Een M3 trekt tot 8300 toeren door terwijl een gemiddelde diesel net boven de 4000 toeren al het rood in gaat.
Een motor moet je niet lui maken, maar dat zullen ze bij de dealer ook wel zeggen. Af en toe een keer doortrekken is niets mis mee. Maar volop toeren maken in den beginne is niet goed voor de betrouwbaarheid van je blok.
Laatst gewijzigd door eMiz0r; 11/06/08 om 10:32.
een groene.....
kermit die om de hoek staat
ben je al klaar om_tijdelijk_ te ruilen van auto eMiz0r?
Als ik de berichten over het "inrijden" zo eens volg dan is er volgens mij niet 1 geldende regel. Als je als rijder niet de grenzen van je auto opzoekt (lees: aan de snelheid houden e.d.) dan is het denk ik niet nodig om een wagen in te rijden. Maar trap je regelmatig het gaspedaal tegen de vloer dan is het wel een fijne gedachte als alle onderdelen goed zijn doorgesmeerd en afgestemd.
Linux-Windows-issue volgens mij. Geen van beiden is beter dan de ander te noemen, het gaat erom hoe de gebruiker ermee omgaat.
Leuke tabel van auto's die je niet moet kopen als je niet te hard wil afschrijven:
Model Afschrijving
1. Hyundai Grandeur 74,5
2. Cadillac STS 74,4
Jaguar XJ 74,4
4. Cadillac CTS 73,7
5. Jaguar X-type 73,2
6. Volkswagen Phaeton 73
7. Ssangyong Rodius 72,7
8. Renault Vel Satis 72
9. Lancia Thesis 71,9
Peugeot 607 71,9
Bron: http://www.automotive-online.nl/home...aardevast.html

Wat die beste man beweert is echt onzin. Hij beweert dat de eerste 20 miles het belangrijkste zijn, en vraagt zich zelfs af waarom de handleiding niet stelt dat je na 20 miles je olie al moet verversen (vanwege het feit dat er dan metaal partikels in de olie zitten). Het antwoord daarop is heel simpel; dit wordt in de fabriek al gedaan, ze laten daar de motor al een bepaalde tijd op vol vermogen draaien, inderdaad om de eerste "wearout" te doen en om ervoor te zorgen dat alle afsluitringen goed zitten.
Zodra de auto is afgeleverd, is dat traject dus al gedaan. De reden dat het daarna het beste is om de eerste honderden kilometers rustig aan te doen, heeft veel meer te maken met de andere onderdelen van de auto. Je wilt eerst dat alle olie en dergelijke goed circuleert voordat je vol gas gaat rijden.
"Motoman" refereert daarna naar een aantal raceauto's (of motoren), maar dat is een hele kromme vergelijking. Bij trackauto's en motoren worden de motoren namelijk vaak zelf door de mechanics geplaatst en niet in de fabriek. In dat soort gevallen kan ik me best voorstellen dat ze de motoren niet in de fabriek al "inrijden". Maar bij normale auto's is dat een heel ander verhaal.