Ik heb een vraag over een te bouwen website. Ik heb een uitbereide beschrijving over de website en zou graag willen weten in welke content deze gemaakt kan worden met eventueele tips en op of aanmerkingen
Ik heb een vraag over een te bouwen website. Ik heb een uitbereide beschrijving over de website en zou graag willen weten in welke content deze gemaakt kan worden met eventueele tips en op of aanmerkingen
Maar dit is een webhostingforum. Je kan beter naar een forum voor webdesigners gaan.
Of is de site hosting gerelateerd?
@DigiState het is 50/50 aangezien het om een "database" website gaat kan het belangrijk zijn voor de keuze van de content om later niet voor verassingen komen te staan over een hosting.
Ik denk dat het toch verstanding im om een content te vinden en dan te vergelijken of die compatible is met de gangbare hosting aanbieders.
Wat is "een content"?
naja, ik zou zeggen, gooi het hier eens neer en kijk wat er gebeurt.
Gooi het eens in de lounge, dan zit je vast goed met wat je vraag ook moge zijn:
http://www.webhostingtalk.nl/lounge/
YolkNet Internetservices - www.yolknet.nl

Met 'een content' bedoeld hij waarschijnlijk een CMS (Content Management Systeem).
Wat voor website moet het worden? Er zijn hier vast wel een paar mensen die je kunnen adviseren.
Beste forumleden,
Ik ben van plan om een internationale autowebsite te laten maken in ongeveer 8 talen.
Grafisch simpel en professioneel.
Er zal met ongeveer 10-12 internationale domeinnamen gewerkt worden.
Taalkeuze dmv Ip-land code of een beter idee.
Totaal overzicht aanbod klant, merk en alle advertentie's.
CEO overzicht per klant (bezoekers,land enz)
Max. 8 foto's per advertentie.
Uitgebreide site map
zoekmenu, paar links, contact formulier enz.
Klant login
Admin overzicht:
Klanten aanmaken
Blokkeren met bericht voor klant
Overzicht betaalde facturen met download optie voor de klant
Inzicht CEO ( totale bezoekers website en per klant )
Elke geplaatste adv. zal via twitter in 8 talen weergegeven worden.(6 tot 8 twitter koppelingen)
-User panel.
Klantgegevens
Betalingsoverzicht
Factuur download
Actueele aanbod
Inzicht CEO ( aantal bezoekers)
Optie verkocht ( verkocht in de foto en grijse scherm en na 14 dagen automatische verwijdering)
Advertentie plaatsen, std invul formulier nader overeen te komen
In welke content kan deze website gemaakt worden, waarbij rekening gehouden wordt met veiligheid en veel bezoekers.
Dat is toch wel een vraag die je bij developers neer moet leggen. Zitten hier ook wel. Waar je het in gaat laten maken is daarin totaal afhankelijk van de ontwikkelaar. Iedereen heeft zijn eigen voorkeur: PHP vs. .NET bijvoorbeeld.
Veel bezoekers is ook iets wat deels bij een ontwikkelaar neergelegd moet worden. Een foute database query en je hele server kan langzaam worden of crashen. Wil je splitsen of op een manier schalen; alles is afhankelijk van het aantal bezoekers en zeker programmatuur. Wil je direct een redundant platform met HA betaal je natuurlijk meer. Wil je simpel beginnen kun je kiezen voor een simpele server of VPS. De mogelijkheden zijn legio maar vooral afhankelijk van wat jij verwacht en zeker niet te vergeten: je budget.
De programmeertaal is niet zo spannend, de hosting ook niet. Het is wel handig (maar niet noodzakelijk) om beide bij 1 partij te leggen en het op een eigen server/vps te laten ontwikkelen aangezien je waarschijnlijk de nodige tooltjes nodig zult hebben in de ondersteuning bij de vertaling. Voor een developer is het gewoon makkelijker werken als ie ook zelf goed toegang tot de server heeft.
Content (management) systemen zijn er genoeg, maar er zijn er weinig die goed met veel verschillende talen overweg kunnen (Althans ik neem aan dat je de content van de advertentie ook wilt vertalen). Uiteraard zul je ook iemand nodig hebben die het daadwerkelijk kan vertalen in 8 talen.
In geval van 'veeeeeeeel bezoekers' zou maatwerk (en dus geen standaard content management systeem) in mijn ogen de voorkeur hebben omdat je dan gewoon meer vrijheid hebt in de ontwikkeling en de nodige performance truukjes. Nu kun je dat in een cms ook wel doen, maar dan ben je meer bezig met uitzonderingen bouwen ipv. recht door zee je functionaliteit ontwikkelen. Maar allez, dat is voor discussie vatbaar.
Je kunt dan ook makkelijker met je eigen templates werken (in 8 talen) en de vertaler de pagina's laten vertalen zodat de context een beetje blijft kloppen. CMS'sen met taalbestanden hebben vaak nog wel eens de neiging om 'wacky' vertaalde pagina's te genereren.
Just my 2 eurocents
Als dit een uitgebreide beschrijving is, dan wil ik de beknopte versie nog wel eens zien
Maar goed, dit lijkt me een compleet op maat te maken website / web applicatie. Ik weet niet of je enig idee hebt wat je zoiets gaat kosten, maar je moet toch al snel aan xx.xxx euro gaan denken, afhankelijk natuurlijk van wat je nou echt precies gemaakt wilt hebben.
Je eis om een 1e versie meteen in 8 talen te maken klinkt mij als 'een stap te ver', maar ik weet je achtergrond natuurlijk niet. Het drijft de kosten onnodig hoog op en een hele website ook daadwerkelijk correct vertaald in 8 talen aan te bieden is lastig (ook daar zit je dan al snel met een professioneel vertaal bureau te kijken en dat gaat eveneens stevig in de papieren lopen)
De technische benodigdheden qua hosting horen bekend te zijn bij de ontwikkelaar van je site, dat staat en valt met hoe hij/zij het verder bouwt.
success
Laatst gewijzigd door wila; 01/09/12 om 11:18.
@getUP,
Wat bedoel je met splitsen en schalen?
@systemdeveloper,
In vind de keuze van het programmataal (php,.NET of iets anders) wel belangrijk vandaar dat ik op zoek ben naar onafhankelijk advies.
Ik wil de site op maat laten maken en geen gebruik te maken van een cms zoals joomla, druppel o.i.d.
Wat betreft de talen gaat het om +/- 100 woorden die vertaald moeten worden, deze heb ik al klaar staan.
@wila,
Dit is een beknopte beschrijving ;-)
Idd wat betreft de kosten heb ik niet een een idee, al denk ik dat het mee zal vallen.
Ik hoef geen grafische ontwerpen te hebben, het meeste werk zal in het backoffice zijn (admin &user) panel.
Wat betreft de talen lijkt het misschien "een stap te ver" maar het gaat hier om 100 standard woorden en deze heb ik al.
De vraag blijft hoeveel het gaat kosten om de website technisch op te zetten.
Laat ik het anders stellen... de keuze van de programmeertaal zou niet belangrijk moeten zijn, zeker niet voor maatwerk. Een goede programmeur kent wel meer dan 1 taal en zal (bij maatwerk) kiezen voor de taal die hem óf het beste ligt, óf heb best geschikt is voor het doel.

Daar ben ik het deels mee eens, keuze van de programmeertaal is afhankelijk van de noden en het doel, maar ook van de beschikbaarheid van het platform waarop het gehost moet worden. Je kan wel een kickass website maken in programmeertaal X en maar een paar hosters hebben die dat platform supporten. Of maar een handvol providers die een vps/dedicated server managed aanbieden met support voor dat platform.
Om dan maar even een voorbeeld te geven ik ken bitter weinig hosters die bvb oracle hosting doen (of management), terwijl dat database technisch wel zeer grote databases aan kan. En de hosters die het supporten zijn ook niet de goedkoopste. Hiermee wil ik zeggen hou rekening bij de ontwikkeling met het totale prijskaartje en niet enkel de prijs van de ontwikkeling van de website.
Ik denk dat getUP hiermee het volgende wil zeggen:Oorspronkelijk geplaatst door east
* Schalen: beginnen met een kleine server (vps/dedicated) waar je alles op draait en waarvan je na verloop van tijd extra cpu en ram bijsteekt wanneer nodig (bvb quad 12core + 256GB ram)
* Splitsen: beginnen met meerdere kleine servers (vps/dedicated) waar je database op 1 of meerdere nodes draaid, je loadbalancers gebruikt en 1 of meerdere webservers. Hier kan je na verloop van tijd wanneer het nodig is gewoon extra nodes toevoegen om je cluster te upgraden (bvb 12 server met 4core + 20GB ram).
Uiteindelijk heb je in mijn voorbeelden +- wel dezelfde rekenkracht maar zijn en nadelen en voordelen bij wat je ook gebruikt. Single server, makkelijker in onderhoud/beheer maar single point of failure. Cluster, moeilijker in onderhoud/beheer maar minder gevoelig aan storingen, maintenance, ... en makkelijker om nodes bij te voegen in het cluster.
Hier moet je dus ook rekening mee houden bij de ontwikkeling van de software, code je alles voor een single machine of "splits" je codes op om gebruik te maken van meerdere nodes en rekening te houden met clusters.
Dennis de Houx - All In One ~ Official ISPsystem partner
Lees hier de webhostingtalk.nl forum regels en voorwaarden!
Ik zie je punt wel, maar het platform doet niet ter zake bij de ontwikkeling van een website vanuit de ontwikkelaar gezien.
Vanuit de hoster gezien is het een ander verhaal. Die is 9-10 gespecialiseerd in apache/php of iis/.net en ziet liever iedereen in die richting ontwikkelen omdat het zijn markt vergroot.
Vanuit de klant gezien kan het alle kanten op. Als de klant een goede programmeur heeft die kan toveren in python en met die programmeur de toekomst in wilt, zal zich een hoster zoeken die python ondersteund. Heb je een klant die voor elke aanpassing opnieuw een programmeur moet zoeken, zal ie voor een php/mysql oplossing gaan.
Uiteindelijk zou de bouw van een online applicatie en het platform waarop het gaat draaien niks met elkaar te maken moeten hebben.
Jouw punt met betrekking tot ondersteuning van providers voor een specifiek platform snap ik echt wel, maar het uiteindelijke doel van een klant moet wel zijn om met zelfde programmeur en hoster zaken te blijven doen. Dit blijven 2 aspecten waar een klant altijd mee te maken heeft en die op lange termijn meestal lonend zijn (zolang ieder zijn best doet om tot die lange termijn te komen uiteraard).
Dat schalen en splitsen is eigenlijk horizontaal en verticaal schalen en niet puur het splitsen van services (web op server a, db op server b). Het zijn beide vormen van schalen waarbij verticaal betekent dat je er dikkere hardware tegenaan gooit (meer ram, cpu power, snellere diks etc) en horizontaal betekent dat je de toys verdeelt over meerdere systemen en hierbij idd dingen zoals loadbalancers inzet. Horizontaal is ook slimmer (met name via loadbalancers) omdat je dan tevens wat redundantie inbouwt.
Laatst gewijzigd door systemdeveloper; 07/09/12 om 00:53.