Over het overlijden van Jack Tramiel is online veel te lezen. Lees vooral de wikipedia pagina's http://nl.wikipedia.org/wiki/Jack_Tramiel en http://nl.wikipedia.org/wiki/Commodore_(bedrijf) voor een geweldig lesje computer geschiedenis.
Hoe mooi is dat?De PET werd erg enthousiast ontvangen. Tramiel had echter geen flauw idee hoe succesvol het product zou worden en was bang een grote voorraad aan te leggen. Daarom publiceerde hij in kranten in New York een advertentie voor een computer die slechts 599 dollar zou kosten. Tramiel dacht dat hij dan nog net winst kon maken. De levertijd zou zes weken bedragen, en de helft van het bedrag diende vooruit betaald te worden. Na drie weken was er reeds 3 miljoen dollar op de bankrekening bijgeschreven. Het was duidelijk dat de toekomst van Commodore in computers lag.
Met de Commodore PET kwam ik voor het eerst in aanraking in de brugklas. Ik herinner me nog dat we daarvoor nog een soort van Pac Man hebben geprogrammeerd.
Als ik alle spelcomputers buiten beschouwing laat is de eerste computer die wij thuis hadden of de VIC-20 of de ZX81 maar dat kan ik me eigenlijk niet echt meer herinneren aangezien we ze allebei hadden op dat moment. Daarna kwamen nog de ZX Spectrum, Commodore 64, Apple Macintosh, Tandy TRS-80 model 100 (allereerste laptop!), Amiga 1000, Amiga 500, Amiga 2000, Amiga 3000 en de Amiga 4000.
Pioniers op computergebied waar ik goede herinneringen aan heb in de breedste zin van het woord. Tussendoor waren er ook nog de verschillende modellen (IBM) PC's (8086, 8088, 286, 386 etc.) en dit is na de Amiga 4000 zo doorgezet. Nu werken we op verschillende systemen met Windows, Linux, OSX en IOS. What's next?
Weten jullie je eerste computer nog?

Likes:



Quote