Hoera.... politieke discussie hiero...Origineel geplaatst door RobbertC
Ik heb de 22e op Thom de Graaf van D66 gestemd. En dat was een zeer wel overwogen keuze. Ik ben niet extreem links, niet rechts, ben het ook niet eens met de ideeën van het CDA, en ik ben altijd al iemand van de gulden middenweg en de nuance geweest. Komt ook nog eens bovenop dat ik denk dat goed onderwijs de oplossing is voor veel problemen. Het hele waarde en normen gedoe bijvoorbeeld. Op school leert men dit soort dingen. En ook de criminaliteit zal minder minder worden bij een beter onderwijsstelstel. Immers, als al die kansloze crimininelen die lts dropouts wel goed onderwijs hadden gehad, was het probleem lang niet zo groot geweest.
De vraag vind ik eigenlijk of je met goed onderwijs wel mensen uit de criminaliteit houdt. Ik vraag het me af. Criminaliteit, in welke vorm dan ook, is onderdeel van de samenleving. Dat wil niet zeggen dat je het laat voor wat het is en er passief bij gaat zitten. Maar onder het mom "veiligheid" lijkt men te willen garanderen dat het er niet meer hoeft te zijn.
Ik denk dat je met goed onderwijs een deel opvangt. Maar een groot deel heeft daar ook geen boodschap aan.
En dat normen en waarden gelul. Iedereen heeft normen en waarden, ook een crimineel... andere normen en waarden misschien, maar hij heeft ze wel. Misschien wel sterker dan een anderen.

Likes:


Quote