Dag mensen,
Mij is iets vreemds overkomen. Al ruim een jaar maak ik gebruik van Google Adsense. Ik omlijst de content op mijn "hobbysite" met relevante ads. Doel is/was om de opbrengst te gebruiken om de clubkas aan te vullen. Het sparen gaat langzaam, maar elke dag is er wel iemand die klikt, dus langzaam bouw je iets op. Het minimum niveau voor uitbetaling is al bijna bereikt. So far so good.
Nu kreeg ik onlangs een bericht dat mijn account geblokkeerd is, omdat "klikfraude" is geconstateerd. Als ik de handleiding erop nalees, houd dat in dat je zelf bijvoorbeeld een keer of 1000 op een bepaalde link hebt geklikt. Of dat je met je code hebt geknoeid. Geen van beide is bij mij het geval. De codes zijn 100% overgenomen van Adsense en ik doe niet aan "pop-ups" of andere vervelende truukjes. De kliks die wij verzamelen zijn, voor zover ik als admin kan nagaan, gewoon oprecht geinteresseerde bezoekers geweest. Ik heb Google om opheldering gevraagd, maar krijg geen antwoord van ze. Omdat alles zo "stilletjes" gebeurd, kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat Google bewust, vlak voor "pay day", mijn account heeft geblokkeerd. Scheelt ze natuurlijk weer en ik (als simpele wesite ziel) kan daar toch niets tegen doen, want zo zijn de regels. Mogelijk heb ik het helemaal mis, maar van zo'n ongefundeerde beschuldiging wordt je natuurlijk een beetje paranoide, zeker als men niet met je in dialoog gaat.
Is er iemand met soortgelijke ervaringen? Tips zijn welkom. Zie ik misschien iets over het hoofd? Hoe controleer ik bijvoorbeeld de kliks? Heb voorlopig de ads maar van mijn site gehaald en deze vervangen met Tradedoubler. Die betalen tenminste trouw en hebben mij nog nooit ergens van beschuldigd.
Groetjes,
Cameo

Likes:


Quote

