Hier een paar mooie voorbeelden zoals het niet moet!
http://www.flickr.com/groups/dcofshame/pool/
Likes: 0
Hier een paar mooie voorbeelden zoals het niet moet!
http://www.flickr.com/groups/dcofshame/pool/
Ik heb zelfs ooit erger gezien in de serverruimte van een niet nader te noemen hogeschool...
Hoe vind je ooit je server terug in deze ellende??
Een snoeischaar lijkt me de snelste oplossing....
Op http://www.sysadminday.com staan ook een paar "leuke"...
--
VEVIDA Services, http://www.vevida.com
Zo dan. Dat is even schrikken. Ik hoop niet dat hosters in Nederland zich hier ook schuldig aan maken. Ik denk dat het gebruik van een snoeischaar op zn zachtst is uitgedrukt.
Er zijn stiekem meer bedrijven waar het er in de server ruimte er zo uitziet, iets wat niet vaak gebruikt wordt (bij de wat kleinere bedrijven) wordt geen aandacht besteed aan bekabeling.. Ga er van uit dat bij hosters wel beter in elkaar zal zitten want anders is het bij plaatsen van nieuwe hardware niet meer te doen..

persoonlijk zie ik het het liefst strak en gedocumenteerd.
Dus goed gebruik van patchpanelen etc. Ook voor interrack bekabeling, alleen dat is niet altijd mogelijk![]()
M. Groenleer - Groenleer ICT Services B.V.
Geweldig die foto'sWij hadden vorig jaar een periode dat veel onze machines werden vervangen voor nieuwe vmware bakken. Dat moest allemaal snel, waardoor de bekabeling in ons rack echt een drama was.
Op een gegeven moment was ik het zat en ben ik 's avonds tussen 12 en 1 wezen patchen. Wát een verademing.
Naja niet altijd mogelijk... ik denk dat je zoiets altijd mogelijk moet maken :P
Er zijn zoveel manieren om dit probleem op te lossen. Denk aan gekleurde, labels, kabelbinders, documentatie enz enz...
Vind die foto's op Flickr btw wel cool :P Wellicht op onze eigen site gebruiken als foto van ons datacenter :P dat zal de klanten goed doen :P
Maargoed, al met al... we hebben het wel strak voor elkaar om eerlijk te zijn.
Brinkman.IT - Hosting & Design - https://www.brinkhost.nl/
Ach, dit soort foto's kunnen ook moment opnames zijn natuurlijk
Ooit bij een bedrijf 100 werkplekken moeten opzetten.. de helft van de walloutlets was gepatched, de andere helft dus niet, bleek tijdens testen.
Als je dan met telefoon aan je oor hoort dat je A2 moet patchen, en zo nog 50 patches moet aanleggen, dan ga je die ook niet eerst rustig wegwerken en daarmee 2 man laten wachten. Eerst patchen, dan opruimen![]()
Uit eigen ervaring kan ik zeggen dat je altijd verschillende kleuren moet gebruike voor aparte netwerken, heb het zelf in 3 verschillende kleuren (groen - tel / rood - netwerk1 / blauw - netwerk2)
je moet alleen wel altijd zorgen dat je genoeg kabels hebt.. op het moment dat die niet makkelijk voor handen zijn krijg je een zooi![]()
Wij gebruiken dus een zelfde opzet, blauw, rood & groen inderdaad...![]()