een klant van ons heeft grote financiele problemen.
klant heeft een bedrijf dat draait om een door ons ontwikkelde internet applicatie.
Wij leveren daarnaast hosting en doorlopende support. al jaren. Klant heeft al jaren moeite met betalen, laatste maanden is zelfs geheel gestopt met betalen, totale vordering inmiddels +/- 100K euro.
alternatieve betaalafspraken zijn gemaakt maar allen niet nagekomen.
facturatie en dienstverlening hebben we door laten gaan in die maanden.
herinneringen zijn verstuurd en vorige maand hebben we aangegeven dat we de zaak aan een incasso bureau gaan overdoen bij niet betalen. er is niet betaald dus zaak ligt bij incassobureau.
er is te weinig geld om alle schuldeisers te betalen, dus zaak voor ons om bovenaan te komen.
dreigen met stoppen van onze dienstverlening is effectief middel om serieus genomen te worden. klant begrijpt dat zonder internet presence hun business na 1 dag dood is.
In hoeverre staan wij in ons recht hiermee te dreigen danwel uit te voeren?
In onze SLA staat niet expliciet dat bij niet betalen de dienstverlening wordt gestopt (maar is dan niet vanzelfsprekend?)
klant kan niet op korte termijn over naar andere hostingpartij zonder uitvoerige medewerking van ons.
onze tarieven zijn marktconform, is onlangs nog gechecked door klant.
klant wil na eventueel faillissement een doorstart maken. teneinde dit soepel te laten verlopen voor de buitenwereld is onze medewerking vereist.
we willen de surseance voor zijn omdat we dan verplicht zijn te leveren bij betaling van lopende facturen (en dus de oude vordering kunnen vergeten en klant in alle rust een verhuizing naar andere hostingpartij kan regelen).

Likes:


Quote