Zolang het een hobby blijft, zal zelfs het UWV niet erg moeilijk doen. Als je eens terloops laat vallen in een gesprek met je werkcoach (of hoe die types tegenwoordig heten) dat je zo'n hobby hebt, dan weten ze er in principe van. Anderen repareren voor hun plezier klokken of weet ik veel en doen ook wel eens iets voor een ander.
Wil je er een bedrijfje van maken, dan moet je je in ieder geval inschrijven bij de KvK als eenmanszaak. Voor een BV'tje moet je eerst naar de notaris en een verklaring van de bank hebben dat je minstens 18.000 euro op je rekening hebt staan. Met een Wajong uitkering zal dat laatste wel een schone wens zijn :)
Voor de Belastingdienst ben je ondernemer voor de inkomstenbelasting, als je tenminste 1250 uur per jaar in je onderneming werkt. Voor de BTW ben je al direct bij inschrijving bij de KvK ondernemer en dan moet je dus ook een administratie voeren en aangifte doen enzo.

