concreet 2 vragen hoeveel traffic kan een moederboard als deze verwerken http://www.amazon.com/SuperMicro-H8Q...ro+motherboard
als deze maximaal voorzien is van 1TB DDr3 ram 4x Opteron CPU en 48 SSD 1TB schijven (waarvan 50% daadwerkelijk beschikbaar). Ik zal een server als deze niet direct vol hangen en slechts beginnen met een paar schijven en waarschijnlijk 64 GB DDr3 maar het doel is een zo krachtig en snel mogelijke 2u server te bouwen die echt duizenden sites met enkele uitschieters in bezoekersaantallen zonder problemen kan verwerken.
De grote vraag is, hoeveel kan zo'n server dan uiteindelijk aan ? Ik weet hoeveel ik er op kan zetten aan de hand van schijfcapaciteit dan weet je ook het aantal TB's in Diskspace maar hoeveel traffic daar dan tegenover kan staan vind ik lastig. En welke verbinding 1Gbit t/m 10Gbit en welke invloed dit heeft kan ik mij niets bij voorstellen. (100mbit lijkt mij iig uitgesloten).
Gebruik: Shared / VPS / Cloudvps / er zullen duizenden sites op komen.
Het doel is ook om er een aantal sites met hoge bezoekersaantallen bij te kunnen plaatsen met gemiddeld 50.000 unieke bezoekers per dag met een veelvoud aan pageviews. Het gaat er niet om of deze sites dat ook gaan halen maar of de server het in theorie aan kan of niet.
Belangrijk, in verhouding met een hele rits 1u servers minder stroomverbruik, minder hardware, minder ruimte in gebruik.
Een groot nadeel is wel dat als het moederbord kapot gaat daadwerkelijk alles down is. Het idee is echter dat ik op een bepaald moment een 2e server synchroon mee wil laten lopen. Maar of je nu start met een goedkopere 1u of dit moederbord in een 2u met een paar schijven en 64 GB DDr3 dat maakt dan toch niet zoveel uit ?
Ik vraag me alleen af hoe ik het in 6 losse 1u's zou moeten vertalen en wat voor het doel dan de beste verhouding zal zijn. Alleen met 6 losse 1u's kan ik met 4x2 (dubbele bays) dezelfde capaciteit behalen.
Ik pin me niet puur vast op een moederbord als deze maar ik zie er wel voordelen in met name minder stroom verbruik, efficient met ruimte en in verhouding met allerlij losse hardware lagere kosten.
Advies / Ervaringen / visie, brand maar los..

Likes:


Quote
En zoals gezegd, zet maar eens XX TB terug uit een backup (als je geen fall-over omgeving hebt)... Ik zou mijn klanten niet graag bellen met de mededeling dat ze over 1,5 week hun data terug hebben.