Beste,
Graag wilde ik samen met een partner beginnen met een webhosting bedrijfje. Nu heb ik de technische verantwoording op mij genomen en ben ik op zoek naar een manier van hosten. Ik zat te denken gewoon te beginnen met een eigen "server" samen te stellen en deze ergens te plaatsen om zo de reseller stap over te slaan. Maar zou dit wel handig zijn?
Als ik een eigen systeem samen stel, grof weg gezegd:
4GB DDR2 RAM geheugen op 1000Mhz.
Gewoon een redelijke Intel processor.
2 hardeschrijven van elk ca. 200GB in RAID1.
Onboard VGA op het moederbord etc.
Zou dat toch wel moeten lukken voor ca. 20 - 30 klanten met webshops, fora en weblogs?
Enige tips waar ik bij na moet denken bij het uitkiezen van de hardware?
Wil het liever niet uit handen geven maar zelf doen. Het onderhoud uit handen geeft kost naar mijn idee (overbodig) meer aan maandelijkse kosten. Dan kan ik beter zelf (mocht er iets stuk gaan) het gaan vervangen.
Ook weet ik dat internet verbinding van belang is, en dan niet de downloadsnelheid maar de uploadsnelheid. Met een gewone ISDN (of ADSL) verbinding zou dit vanzelfsprekend niet lukken. Wat zou een geschikte verbinding zijn? SDSL is best prijzig. Zijn er alternatieven?
Is het anders een optie om mijn eigen samengestelde "server" (ik weet dat je het eigenlijk geen server mag noemen) kwijt te kunnen in een datacenter? Zou het passen? Of zou ik daar perse een 19" behuizing voor moeten hebben en gewoon een 1U huren?
Daarnaast nog een laatste vraag, zou (ik) certificering nodig hebben/handig zijn?
We willen graag een Windows platform gebruiken.
Ik kijk uit naar jullie adviezen!
Daniël

Likes:


Quote
