Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door
Chaotica
tegenover de opmerkingen:
Ik weet zeker waar ik aan begin, boekhouding e.d. doe ik al meer dan 1,5 jaar voor verschillende andere projecten die niet veel maar redlijk winst draaien (echter risicovrije projecten).
Boekhouding voor een bedrijf is wel iets anders dan voor projectjes.
Citaat:
Zelf volg ik een ICT studie die ik binnenkort afrond, daaronder heb ik met vanalles temaken gehad zowel software matig als hardware matig. Normaal gesproken stel ik alleen normale PCs samen, dat vrij makkelijk is vergeleken met een server samenstellen, aangezien daar meerdere aspecten zoals het RAM en CPU verbruik moeten worden bekeken. _Daar_ ben ik dus alleen onzeker van.
No offence, maar de meeste studeren eerst voor ze eigen zaak starten en niet omgekeerd (tenzei bijscholing)
Citaat:
Zelf heb ik voorberekend dat ook al zou ik 20 klanten hebben voor een heel jaar lang met de goedkoopste gameservers, dan zou ik nog minimale winst tot geen winst draaien. (excl. eventuele extra kosten). Marketing vooral aanprijzen waarom men mij zou moeten kiezen en niet een of ander groter stabieler bedrijf. etc. etc. Zakken met prijzen voor gameservers is (bijna) geen optie omdat het in het begin al verlies zou draaien. Overigens ben ik wel bekend met het feit dat je een minimaal kapitaal moet hebben staan voor het eerste jaar.
Denk niet dat je 20 klanten op je ene server krijgt, althans toch niet als het wat grotere slots per gameserver zijn.
Citaat:
Er komt wat te bekijken bij een klein bedrijfje / firma , maar een hosting bedrijf is een grote(re) stap met meer risico's, vandaar, dat ik veel vragen heb. Ik wil zeker zijn van m'n zaak.
Dat is alvast een positief punt dat je het besteft dat het meer is dan op install knopje drukken.
Citaat:
firewallen is overigens niet moeilijk, hooguit netwerk (poorten verdelen etc.) en het Windows Server OS zijn dingen waar ik nog moet inkijken. (waar ik overigens boeken zat van heb).
Het is niet omdat je boeken hebt staan dat je het daarom kunt, er komt veel meer bij kijken dan je denkt. Hoe ga je traffic metingen doen, hoe laat je zelf je klanten toe om servers te starten, stoppen, instellingen te veranderen etc.
Citaat:
ik begrijp best dat jullie me ook (eventueel) proberen te helpen door de feiten te laten zien etc. en daar ben ik me dus ook van bewust.
Aangezien dit forum ter beschikking staat voor vragen enz. En andere gamehosters duidelijk meer ervaring hebben dan mij, vraag ik dus ook om hun mening, aanbevelingen etc. juist omdat ik bijna geen tot geen ervaring heb met het verhuren van gameservers.
Dan zou ik je aanraden om eerst een dedicated server ergens te huren en daar wat mee te spelen (leren) en bvb een public gameserver te runnen of een clan te sponsoren om zo te leren wat het precies inhoudt. Voor je aan betalende klanten begint, want die willen uiteraard waar voor hun geld.
Ik wil je ook niet ontmoedingen maar gewoon goede raad meegeven, vroeger werkte ik ook voor bedrijf die gamehosting deed. Ik heb dan het geluk gehad dat dit bedrijf het wilde stopzetten en ik het overgenomen heb. Na een jaar heb ik uiteindelijk beslist om gamehosting af te bouwen en volledig stop te zetten. Omdat je veel te maken krijgt met kiddie's die niet betalen of geld van ouders gebruiken en dan krijg je die ouders aan je telefoon etc. Of zit je maar met een clan die een andere clan zit te pesten door bvb server DDOS te geven. Het zal dan maar jouw server wezen, vooral als je dan niet weet wat te doen. Wil je je echt onderscheiden van de grote jongens dan zal je games moeten zoeken die ze niet hosten of waar er slechts een paar dit doen. Zelf hoe oud of banaal die games dan ook mogen zijn.