Erm... we gaan een test doen, het heet wie weet het antwoord op de volgende vraag.
Welke van de 2 volgende domeinnamen is een FQDN.
is dat
A: www.leukerkanhetniet.nl
B: www.welmakkelijker.nl
Het antwoord is: Allemaal. Bijde zijn unieke verwijzingen die maar 1 keer voorkomen in een bepaalde omgeving. Er is namelijk geen andere mogelijkheid mogelijk... Beide wijzen naar iets "mogelijk" unieks. Het zijn zogenaamde Ambiguous object. Objecten waaraan vooraf niet kan worden aangenomen wat het precies aanduid daar het alleen maar laat gissen. In dit geval zou het eerlijk zijn dat dit naar een webpagina wijst met een http protocol waar www volgens de rfc standaard afgeleid zou worden. FQDN is overigens alleen een term die slaat op een regel waaraan een domeinnaam aan gerelateerd is. Het omschrijft alleen een manier waarop het is opgebouwt en niet de mogelijke onderliggende structuur.
Een subdomein is een van een woorden speling van een hele lange tijd terug. Vroeger heel vroeger had je een TLD. Dat was heel water konden een aantal mensen met behulp van DNS met elkaar praten zonder de ip-adressen strict te hoeven weten. Toen bleek plots dat er meer mogelijkheden moesten zijn en hebben ze een tree structuur uitgevonden. En plots kwam daar het domein naar voren schuiven.
.nl (root)
| |
doma.nl domb.nl (childs of leaves)
Echter was dit niet geheel makkelijk want dan zou je alsnog gelimiteerd zijn en zou je voor ondergroeperingen weer moeilijk moeten lopen doen dus gaan ze nog even een stukje verder.... we maken gewoon nog een SUB optie. Oftwewel een extra ondervertakking van een domein. Voorbeelden zijn a.doma.nl b.doma.nl etc. (sub leaves/sub childs)
Als je het nu heel simpel gaat houden en kijkt naar het woord.. DOMEIN. dan is dat letterlijk een afbakening van een object en haar grenzen. Als je dat handiger zou moeten maken met behulp van je tree dan kun je nog wel eens gaan twijfelen / op twistbare punten kunnen uit komen maar algoed.
Als we ervan uitgaan dat de lieve rfc' mensjes hun eigen naamvolgorde aan houden en dan krijgen we dus de volgende drie termen root / top leave / - sub-leave / sub.
Als je dit vervolgens dus gaat benoemen dan krijg je dus bij een domein, een afbakening de volgende woorden.
top-domein -> topleveldomain
****-domein -> domein
sub-domein -> onderliggend domein.
Als we even teruggaan naar de domeinnamen kom je er dus op dat een domeinnaam een representatie is van een ipadress dus niet de poort. Waarin deze zich bevind en is afgeleid in de tree. De representatie is namelijk onbelangrijk daar het gaat om een search-tree(voor de ****.**** het is een hash-tree met multiple record childs maar we houden het even simpel de achterliggende datastructuur is even niet belangrijk).
Algoed om dan even terug te komen op die gameserver. Als je zou hebben server1.leukerkanhetniet.nl dan zou het zo zijn dat we eerst het domein omgaan draaien. We gaan er ".nl.leukerkanhetniet.server1" van maken. We gaan de tree in, en zoeken eerst naar het "tld" .nl. dan naar de child leukerkanhetniet, en vervolgens naar server1. (lees dit hoeft niet perse zo te gebeuren het gaat hier om een schets niet over de afhandeling tussen dnssen dat ze naar elkaar gaan lopen vragen wie geeft me het record van dit geheel van het domein.)
Wat we nu willen is een verwijzing naar die gameserver. Zoals hierboven vermeld, is een domein (bevat moet je dus zeggen) een representatie van een ip-adres. Helaas dus niet een poort NOCH DE SERVICE. Echter is het wel aannemelijk dat als je www.xs.nl daar het in rfc's bepaald is dat het hier zal verwijzen naar iets op een http-port / web service duch niet uitsluitend!.
Wat je dus uiteindelijk wilt of kan realiseren zijn dus twee dingen. A, je wil een site en je game op 1 ip en geeft ze dezelfde verwijzing doch andere poort.
B je wil je site op een ip en wil een verwijzing naar je gameserver op een ip maar de naamgeving moet anders zijn.
Ik neem aan dat je mogelijk voor optie B kiest en niet voor A. Het beste wat je dan kan doen, is een dns-record toevoegen op je domein xs.nl en dan wel een zogenaamd A-Record. Een A-record is een Alias record wat wil zeggen. De inhoud van dit record bevat een representatie van een IP adres. (ps. Stel je koos voor A ipv B. Feitelijk maakt het niet uit, het gaat hier beide alsnog om B het is alleen dat ze naar het zelfde verwijzen en dat er dus twee services mogelijk worden aangeboden op die poort, echter is het neit standaard afteleiden daar niet iedereen zich aan de regels houd/ er geen regels voor zijn opgesteld.)
Vul hier het "sub"-domeinnaam (afhankelijk van je dns of alleen tussen de quotes of alles incluis tld.) en ip-adress in en een refresh tijd/ update tijd en vergeet het record niet op te slaan. Vervolgens heb je nu een verwijzing te pakken en kun je wanneer het record is geannounced en is verwerkt gebruik maken van voorbeeld1.xs.nl. Eerder hebben we gezegt dat een dns alleen representaties van ip adressen bevat. Daarom zullen we ten alle tijden een service port toevoeging als http:// (note dit is gewoon een verwijzing naar het protocol en een mogelijke verwijzing de service) moeten gebruiken. Echter is het geen geregistreerd en speciaal daarvoor bestemde poort en zul je de poort moeten opgeven ipv de service-port toevoeging ingame.
Hopende iets meer licht erop te hebben doen schijnen en hoop vooral het "goed" te hebben uitgelegt. Er zal vast wel niets van kloppen, maar ik ga hier uit van een boek van 12 jaar geleden... en er is in die tijd vast nog wel meer getwist over de uitspraken die ik hierin heb gedaan. Het geen wat hier getypt is is puur ter informatie voor de TS en hoop hiermee een bijdrage aan zijn aanvraag te hebben gedaan. Het staat vast en zeker vol spelfouten... Maar zolang de TS hiermee gered is... is dat alvast mooi meegenomen.
*(note en het is hier geen TS. maar post 2 ... extra geinterresseerde)
Mogelijk reacties... -> no comment

Likes:


er konden een aantal mensen met behulp van DNS met elkaar praten zonder de ip-adressen strict te hoeven weten. Toen bleek plots dat er meer mogelijkheden moesten zijn en hebben ze een tree structuur uitgevonden. En plots kwam daar het domein naar voren schuiven.
Quote