Ik wil een extra FTP account aanmaken voor een user, maar hoe kan ik instellen dat die user read-only is, of alleen toegang heeft tot één bestand en niet de hele map?
Likes: 0
Ik wil een extra FTP account aanmaken voor een user, maar hoe kan ik instellen dat die user read-only is, of alleen toegang heeft tot één bestand en niet de hele map?
OS? Linux? Windows? Admin Panel?
Marin Heideman (DigiState B.V.)
Besturingssysteem is Debian. Linux dus. Admin Panel is DirectAdmin.
Ja ik heb SSH toegang tot de server. Het is mijn eigen VPS.
Laatst gewijzigd door Patrick1995; 29/03/11 om 17:00.
Zou het niet kunnen dat de proftp.conf aangepast wordt na updates? Weet het niet zeker maar is wel verstandig om even te checken. Misschien zijn er wel VH-templates net als voor httpd.conf zodat dit niet gebeurt.
andere optie
Maak een aparte ftp-account aan en geef deze access tot de map met allen het ene bestand er in (deze map wordt de root map van de account).
Vervolgens maak je de ftp(root)-map read only:
# chmod 550 /home/klant/domains/domainnaam/public_html/ftp-rootmap
Je kan dan eventueel het bestand zelf wel read-only maken.
# chmod 440 /home/klant/domains/domainnaam/public_html/ftp-rootmap/bestand.ext
of read en write
# chmod 660 /home/klant/domains/domainnaam/public_html/ftp-rootmap/bestand.ext
Let op, ik weet niets over de details van je server dus misschien is het in jou geval noodzakelijk om ook het laatste getal op 5 /resp. 6 te zetten.