Hey,
ik weet niet zeker of dit de juiste plek is om deze (noob) vraag te stellen
ik heb een hele tijd terug een Windows VPS (plesk 9.2.1) gehuurd. Deze gebruik ik zelf om wat te experimenteren, en enkele sites van vrienden etc te hosten. Op zich draait alles goed.
Domeinnamen registreren gebeuren via openprovider.
Het IP van de VPS is gekoppeld aan www.naam.be (ter voorbeeld)
Als namservers gebruik ik de volgende:
ns1.naam.be (staat in Plesk als A record naar het IP van de VPS)
ns2.naam.be (staat in Plesk als A record naar het primary IP van openprovider)
ns3.naam.be (staat in Plesk als A record naar het secondary IP van openprovider)
Dit werkt allemaal perfect, geen problemen.
Nu heb ik bij een andere provider een goedkope linux VPS gehuurd met DirectAdmin op, om ook wat mee te testen.
Ik heb voor deze server reeds een A record aangemaakt (server2.naam.be)
Nu komt de (domme) vraag: hoe zorg ik nu dat een specifiek domein naar de linux VPS gaat?
Bijvoorbeeld ik registreer www.testdomein.be.
Wil ik deze gewoon op de Windows VPS hosten, dan had ik gewoon bij openprovider ns1.naam.be, ns2.naam.be en ns3.naam opgegeven, een nieuw domein aangemaakt in Plesk.
Maar wat doe ik als ik deze op de linux vps wil hosten? Kan ik de Windows VPS 'wijsmaken' dat alles wat hij niet in z'n eigen records heeft staan, moet doorsturen naar server2.naam.be?
Ik heb reeds geprobeerd in Plesk het ip van de Linux toe te voegen aan de zone transfer, en in DirectAdmin multi server dns clustering aan te zetten (maar dit werkt blijkbaar enkel tussen meerdere DA servers).
Ik ben niet zo'n held in DNS stuff, en geraak er hier niet uit, dus ik hoop dat jullie me kunnen helpen![]()

Likes:



Quote