Ik beheer momenteel een aantal servers welke samen ongeveer 40mbps gebruiken. Deze servers draaien momenteel in RedBus en maken gebruik van een bestaand netwerk.
De servers maken gebruik van 4 /24 IP ranges, welke eigendom zijn van de netwerk leverancier. Uiteraard voldoen alle ranges aan de eisen van RIPE.
Door bepaalde ontwikkelingen verwacht ik nu binnen een aantal maanden ruim 400mbps te zullen verbruiken, door een contract met een streaming media bedrijf wat gebruik zal maken van mijn diensten. Ook ben ik niet tevreden met het huidige netwerk, dus er is genoeg reden om een eigen netwerk te starten.
Ik heb zelf voldoende kennis om het netwerk te beheren samen met enkele cisco certified engineers, al weet ik nog niet helemaal zeker of ik met deze specifieke heren ga samenwerken, maar dat doet niet ter zake. Ik ben van plan om twee Cisco 6506 switches/routers in te zetten als core routers voor BGP, en daarnaast wat cisco 3xxx apparatuur als aggregration routers, en verder slechts de huidige layer 2 switches die ik al heb draaien.
Het voornaamste probleem is nu: wat doe ik met de IP adressen? Theoretisch gezien is het mogelijk om alle (ruim 1000) IP adressen te vervangen door nieuwe IPs, maar praktisch gezien is dat een gebed zonder einde. Ik heb hier een aantal vragen over:
1. Hoe zou jij dit aanpakken?
2. Stel dat ik mijn huidige netwerk leverancier aan het netwerk toevoeg als "carrier", is het dan mogelijk om de 4 IP ranges ook over de andere (nieuwe) carriers te adverteren/routeren? De nieuwe carriers zullen overigens carriers zoals level(3) zijn.
3. Is het mogelijk om de IP ranges simpelweg over te nemen van de huidige netwerk leverancier? Is het waarschijnlijk dat zij hiermee instemmen?
Alle advies wordt zeer op prijs gesteld!

Likes:


Quote