Ik ben al een tijdje bezig met het uitbreiden van m'n Internet bedrijfje, voorheen deed ik alleen webdesign, binnenkort ook hosting!
Ik heb onlangs een server samengesteld waarvan ik denk dat hij aan mijn eisen voldoet. Ik wou graag een niet al te dure server, maar toch één die een aardig tijdje mee kan.
Ik ben benieuwd wat jullie zeggen van deze configuratie. Ben ik iets vergeten? Past alles bij elkaar? Zijn er goede/slechte ervaringen bij de componenten?
Even als sidenote: Qua budget zit ik met dit systeem ongeveer op mijn maximum. Er kan natuurlijk nog wel een paar tientjes bij, maar liever ga ik niet over deze prijs heen!
Mijn configuratie:
- chassis
Chenbro RM223 vanwege de lage prijs (€219 bij ServerShop) en hij is inclusief voeding.- mainboard
Asus PSCH-L vanwege alle specificaties die erop zitten. Ik wou sowieso 800 MHz FSB, ECC geheugen, SATA RAID, VGA en Gigabit LAN. Het bord kost €160 bij Salland.- processor
Intel Pentium 4 - 3.00 GHz - 800 MHz FSB - HyperThreading - 512 KB
Ik heb gekozen voor de 3 GHz omdat de gigahertz mijlpaal niet slecht staat in de specificaties!- harddisks
Ik zat te denken aan 2x 160 GB Hitachi SATA schijven. Uiteraard 7200 rpm en 8192 KB Cache. Ik ben er nog niet helemaal uit of ik ze in RAID 0 of 1 zet. Het denk in RAID 1 (mirroring), aangezien ik in die Chenbro behuizing later nog 2 extra schijfen zou kunnen toevoegen voor extra ruimte.- memory
Kingston 512MB DDR PC3200 ECC
Ik wou liever 1GB, maar vanwege de financiën lijkt me 512MB een betere oplossing. 512MB kost €114 bij Salland. 256MB kost €60. Kan ik beter 2x 256MB erin zetten? Of misschien toch maar een keer slikken en voor 2x 512MB gaan?- optical
Ik heb reeds een zwarte Samsung DVD speler gekocht- floppy
En ik heb ook reeds een zwarte floppy drive gekocht!
Met deze configuratie zit ik incl.BTW tussen de €1000 en €1100 euro.
Ik ben benieuwd naar jullie reacties! En bedankt voor het lezen van dit hele verhaal!![]()

Likes:



Quote