mocht je zelf even willen kijken, het betreft followings punt eu
Afdrukvoorbeeld
19 seconden waiting voor de HTML, als ik de site zie vraag ik me af of je zware LIKE queries doet en of er caching op zit.
Is je shell ook langzaam? Je zou '#time uptime' in kunnen voeren dit laat de eventuele vertraging zien voordat het commando word uitgevoerd.
Hmm, 37 seconden is een beeeetje lang voor het laden van een pagina. De kleine statische bestandjes komen snel binnen, de php file duurt gewoon erg lang. Dat zou wel eens een database probleem kunnen zijn.
Hebben al je sites op die kleine server er last van of alleen deze? Dan zou je die eens op je grote server kunnen testen (op een subdomein zodat je niet op de DNS hoeft te wachten).
Check ook even of je wel een DNS request kunt doen op die langzame server (resolvers moeten goed ingesteld staan), misschien dat een bepaalde logging hier op staat te wachten ofzo. Typische timeouts voor resolvers is 5 seconde...
@Ramon @Thafusion
Op beide vragen zou ik geen antwoord weten.
Ik heb zelf te weinig knowhow hiervan. Onderhoud, update's etc laat ik door een extern bedrijf uitvoeren dus zal eens met hun overleggen.
Ik ga mijn beheerder vragen want dit gaat boven mijn pet.
Had gedacht dat het antwoord simpel was, in iedergeval goed te weten dat het niet zomaar een kwestie is van iets upgraden.
Nee de DNS is prima want hij vind de server snel.
Wat voor plugins heb je draaien? Allen up to date? WP core idem?
Kun je ze eens om en om uitzetten ( en weer aan ) ? En kijken naar de impact op het laden? ( ps: backup is handig )
Core is up to date zie ik.
wat ik ook in de footer zag:
Als die klopt is dat al 2.4 sec verklaard van de 19 seconden ..HTML Code:<!-- 24 queries. 2.424 seconds. -->
Alles up to date, ook wp.
Adsense Optimizer
Akismet
All in One SEO Pack
All in One Webmaster
Google Analytics for WordPress
Google XML Sitemaps with Multisite support
Hello Dolly
Geen vreemde plugins eigenlijk, gebruik ze op andere sites ook.
Wel 65 subdomeinen maar dat mag het probleem toch ook niet zijn als er maar 1 bezoeker is (diegene die de site maakt).
Ook de admin is tergend langzaam.
En ook met alle plugins uit blijft de snelheid hetzelfde....
Het is blijkbaar een probleem met het geheugen. Ik ga er morgen wat meer geheugen bij laten steken en dan zien of de site sneller draait.
Zoals je zelf al aangeeft zal het het geheugen zijn.
Heb bij xsl bijv eerst een testzerver gahd 1 gb met magento. 1 domein, draaide alles super snel.
Daarna productie server met daarop 9 joomla sites, phpbb forum en nog wat. Weer een kale magento en die was ineens een stuk tragen geworden. Conclusie meer geheugen lost dat snelheidsprobleem op.
Trouwens bel even met xls als het goed is krijg je eind van deze maand of begin volgende maand sowieso gratis dubbel geheugen. Prijzen gaan dan weer omlaag, c.q voor dezelfde prijs krijg je dan dubbel geheugen. Tenminste dat is me telefonisch verteld.
Je kunt je ook afvragen of de node waarop de langzame vps draait niet overselled is. Dit kan bij het budget segment natuurlijk nog wel eens voorkomen.