Beste MedeWHT'ers,
Voor een project ben ik aan het inventariseren hoe we het beste een aantal interne applicaties/servers kunnen monitoren.
Het gaat hier om een aantal servers waar bepaalde sevices draaien die cruciaal zijn voor dit bedrijf
o.a.
1 x MS SQL Server 2000
1 x MS SQL Server 2005
1 x MOSS 2007 Portal
1 x Analysis Server
1 x Custom Applicatie (Draait in vorm van een service)
Het gaat om een Intranet die niet bereikbaar is vanuit Internet.
Dus services als Hyperspin (Waarmee ik goede ervaringen heb) vallen af helaas.
Ze zitten te kijken naar Application Manager van "Manage Engine" maar een aantal tests heeft niet de 100% zekerheid gegeven die ze willen (Sharepoint was gedeeltelijk niet beschikbaar maar omdat de main IIS/Moss service wel werkte gaf het programma geen melding).
Nagios komt vaak voor in mijn zoektocht maar daar weet ik uit ervaring dat installatie en configuratie geen pretje zijn. (om het echt goed te laten werken) en dat je voor custom dingen veel tijd moet gaan investeren.
Hebben jullie advies over welke softwarepakketten of opties er zijn om applicaties te monitoren
- In principe als een service /applicatie niet meer reageert (of crashed) dat de monitoring software op een aparte server een mail stuurt automatisch
- Een SMS functie naar een aantal GSM nummers zou ideal zijn maar niet dringend
- Voor installatie en configuratie moet je geen ultra atomaire nucleaire rocket science niveau te hebben.
- Betaalde programmas zijn welkom mits ze de prijs waarmaken
- Het gaat om te beginnen om maximaal 5 cruciale services/servers maar uitbreiding moet mogelijk zijn
Any ideas?

Likes:


Quote
)