Likes: 0
Klarned Managed hosting Hosting, optimalisatie & debugging door WP Core developers![]()
daarom staat er bij easynet als je de draaipoortjes door bent, een blikjes automaat![]()
dan nog is het op zijn minst een kwestie van goed fatsoen dat je dat blikje buiten opdrinkt/openmaakt of dat ter plekke doet en direct in de prullenbak mikt voordat je je job gaat doen.
Klarned Managed hosting Hosting, optimalisatie & debugging door WP Core developers![]()

dat blikje gaat wel erg optopic vinden we niet heren ?
ok het gebeurd maarja regels zijn er om na te leven zoniet dient de coloboer/datacenter
je daarvoor aan te spreken cq boete uit te delen (met oppas naar binnen toe ).
Ik heb aantal maanden terug een aantal hardware defecte claims ingedient bij mijn verzekering over een storing bij een niet nader te noemen datacenter.
Omdat hun airco of afzuigsysteem ondegelijk was en een paar dingetjes in ons rack kaduuk zijn gegaan zoals een switch en een server van een klant van ons.
Onze verzekering heeft het toch voor elkaar gekregen dat niet onze eigen bedrijfspolis maar die van onze coloboer
(indirecte afnemer zijn we van de datavloer we nemen af bij een netwerkboer)
zijn WA werd betaald niet superveel want men gaat van een switch uit van de dagwaarde maargoed we kunnen in ieder geval andere 2e hands meuk neerzetten.
waardoor alles binnen x aantal uren draait (uiteraard hadden we een 3com backup switch just in case maargoed gaat om het idee)
Daarom vink ik het persoonlijk en zakelijk toch belangrijk dat mocht je een machine ergens in een rack planten of coloboer spelen dat je op zijn minst een WA verzekering heb.
ik weet wel zeker dat de meeste hier geen goede orde heeft op wat wel en niet bij hun is verzekerd, afhankelijk van je klanten bestand en omzet betaal je daar uiteraard een x bedrag voor maar dit is allemaal rendabel als je wilt groeien moet je investeren in dingen toch ?
Ik heb bij een telco gewerkt, en daar doe je een cursus en examen voordat je op zaal mag komen.
Toen ik in de switchruimte (ruimte met zaal grote telefoon centrale) met mijn GSM stond te bellen, heeft de telco engineer mijn GSM in beslag genomen.
Deze kreeg ik via mijn teamleider weer terug na een uitbrander, immers ik had certificaat en getekend voor voorwaarden om op zaal te komen.
Ook als je zonder schoen-condoom op zaal riep kon je toegang worden ontzegd. Dit betrof dus gewoon toezicht onder collega's onderling. Vreemden kwamen niet op zaal, mocht er een vreemde op zaal komen dat stond er iemand met voldoende kennis achter hem mee te kijken tot dat hij klaar was.
Kabels trekken, tegels op tillen mochten externen niet etc..
Deze datacentres hebben tegenwoordig ISO17799 certificaat en het is best wel een veilige gedachten indien je weet dat mensen (destijds) zo een hoge veiligheidsnorm en besef erop na hielden. (weet niet hoe nu de situatie is).
Maar als je alleen de kabel bende ziet in de kasten, weet je dat er geen toezicht is. Zodra ik een voedingskabel bekneld zie tussen een cage deur, wil ik er niet hosten, immers dat is brandgevaarlijk en kan tot sluiting leiden.
Verzekeraars zijn net mafia organisaties, de protectie geld die jij aan hun betaald gebruiken ze niet om je kosteloos te stellen, maar om anderen aansprakelijk te stellen of om onder hun verplichtingen (lees kleine letters in je contract) uit te komen.Ik heb aantal maanden terug een aantal hardware defecte claims ingedient bij mijn verzekering over een storing bij een niet nader te noemen datacenter.
Omdat hun airco of afzuigsysteem ondegelijk was en een paar dingetjes in ons rack kaduuk zijn gegaan zoals een switch en een server van een klant van ons.
Onze verzekering heeft het toch voor elkaar gekregen dat niet onze eigen bedrijfspolis maar die van onze coloboer
(indirecte afnemer zijn we van de datavloer we nemen af bij een netwerkboer)
zijn WA werd betaald niet superveel want men gaat van een switch uit van de dagwaarde maargoed we kunnen in ieder geval andere 2e hands meuk neerzetten.
waardoor alles binnen x aantal uren draait (uiteraard hadden we een 3com backup switch just in case maargoed gaat om het idee)
Ik heb me altijd afgevraagd indien je rechtsbijstand en verzekering bij dezelfde partij hebt, of je die rechtsbijstand tegen die partij mag gebruiken indien ze qua verzekering niet willen uitkeren...... Het lijkt mij dat ze intern het dusdanig gaan spelen dat jij een formeel antwoord van afwijzing van je rechtsbijstand verzoek gaat krijgen waar je verder niets mee kan.
Meeste individuen hebben een persoonlijk rechtsbijstand.Daarom vink ik het persoonlijk en zakelijk toch belangrijk dat mocht je een machine ergens in een rack planten of coloboer spelen dat je op zijn minst een WA verzekering heb.
Maar als iemand in opdracht van zijn werkgever iets doet is het wel zo netjes dat zijn werkgever hem daarvoor indekt.
Als ik met datacentre XYZ te maken heb, dan verwacht ik dat hun, hun klanten informeren en controleren, ik heb zelf niets met andere ondernemers te maken en ik kan niet van hen verwachten dat ze dezelfde zakelijke normen en waarden als ook kennis en ervaring erop na houden.ik weet wel zeker dat de meeste hier geen goede orde heeft op wat wel en niet bij hun is verzekerd, afhankelijk van je klanten bestand en omzet betaal je daar uiteraard een x bedrag voor maar dit is allemaal rendabel als je wilt groeien moet je investeren in dingen toch ?
Het valt mij dan ook op dat in alle publieke datacentres die ik heb bezocht (een stuk of 50 in binnen en buitenland) er nergens een toelatingstest werd gedaan.
Nu kan ik wel begrijpen dat in kader van marketing, de sales figuren met een groep manager door het datacenter gaat lopen.
Maar als je iemand alleen op zaal toelaat moet je wel weten wat hij nu precies
weet en kan.
Je zal maar een idioot hebben die goed opgevoed is en de licht schakelaar op zaal gaat zoeken en uit gaat zetten.
Of een verhaal die ik ooit een hoorde dat een bewaker bij een grote webhosting bedrijf (één van de grootste destijds) zo vriendelijk was om alle beheerders desktops en servers uit te zetten.

wa en gewonen verzekeringen lopen bij abn amro zowel prive als zakelijk
rechtsbijstand weer bij arag en via abn ook bij arag
(beetje dubbelop maarja advocaat kosten zijn nog altijd hoger heb dat me die claim die gemerkt voor dat hardware probleempje)
mocht je rechtbijstand er niet uitkomen staat er dat je altijd een second opinion mag EISEN van een partij buiten de rechtsbijstand dus bijvoorbeeld door een door jou ingehuurde persoon (wel na goedkeuring van hun kant binnen het budget)
@h4f bij de meeste datacenters krijg je houserules mee
of je ze leest of niet je gaat ermee akkoord dus ook dat je niet mag eten en drinken
GSM bellen noem maar op
zou beetje lastig zijn om de 500 klanten die per dag een dc bezoeken de regeltjes eens voor te lezen of wel ?
kabels tussen kasten vallen reuze mee
houten plankjes zijn veel leuker
of kartonnen dozen met boekjes erin, dat fikt nog beter
maar we gaan nu wel erg offtopic denk ik
Ik probeer sinds een paar jaar datacenters te mijden (word snel verkouden), de laatste waar ik ben geweest was in Evoswitch om mijn nieuwsgierigheid te bevredigen.
Echter ik heb in mijn verleden zelden houserules meegekregen. Sterker nog indien ze een sign-in boek hadden, stond er vaak nergens dat je hiermee ook tekende voor de huis regels. Heb er eerder zelf naar moeten vragen, dan dat ik er op gewezen werd. Overigens indien de bewaker/medewerker raar staat te kijken van je vraag, zou ik achterdochtig worden, immers ze moeten blij zijn indien een bezoeker zich bewust is dat hij niet bij een supermarkt binnen loopt.
500 mensen die op zaal moeten zijn dagelijks? Het is geen supermarkt. (die zullen bij zijn met 500 klanten per dag)zou beetje lastig zijn om de 500 klanten die per dag een dc bezoeken de regeltjes eens voor te lezen of wel ?![]()
Ik denk dat je dan een heel ander probleem hebt.
500/24 uur = 20,8 bezoekers per uur
Qua processen heb je per bezoeker 1 uur nodig (inschrijven, controleren legitimatie -indien nodig-, deuren openen, mee lopen, mee kijken, uitschrijven etc..) dit betekend dus dat je 22 bewakers/medewerkers (1 die achter de balie zit) per uur nodig hebt.
7* 24 = 168 uur per week / 40 werkuren = 4.2 * 22 = 92,4 bewakers/medewerkers die je (minimaal vakanties/ziektes buiten beschouwing latend) nodig hebt.
Nu heb ik dat weleens in een buitenlandse datacenter gezien (zullen er 15 zijn geweest per shift zijn geweest), echter werd daar niet voor zomaar voor derden co-lo aangeboden.
Ik denk dat er zelfs op een militaire basis in Nederland niet zoveel operationele mensen (per shift) hebben rond lopen.
Ook indien je 20 bezoekers per uur hebt * 24 dat je dan ook qua restaurant (ken alleen van multinationals die dat hebben) beter uitgerust moet zijn dan een soep machine, snoep en blikjes automaat.
Je zult vragen moeten gaan stellen aan waarom je zoveel bezoekers hebt, want als het aan de kwaliteit van hun hardware of hun kennis ligt vormen al die mensen een risico voor je overige (en waarschijnlijk betere) klanten.
Ik heb twee jaar geleden mijn eigen server in RedBus gehangen de eerste en laaste keer dat ik daar ben geweest, maar ik heb niemand over die houten vloeren gehoord. Het lijkt mij ERG sterk dat die constructie berekend is op de te dragen last, los nog van het feit hoe goed dat zal branden.kabels tussen kasten vallen reuze mee
houten plankjes zijn veel leuker
of kartonnen dozen met boekjes erin, dat fikt nog beter
maar we gaan nu wel erg offtopic denk ik
Het enige wat me ook opviel is dat toen vorig jaar de stroom uitviel, de helft van de servers ook uitviel, terwijl mijn server (dual power feed) doodleuk bleef draaien.
Een maandje of twee geleden, zag je hier een het verhaal over koeling problemen bij evoswitch, en dat mensen pro-actief hun servers gingen down brengen.
Het lijkt mij dat schade veroorzaakt door datacenter door niet werkende backup power (accu en generator) of door koeling ten alle tijden voor rekening is voor datacenter, ik zou om die reden slechts een backup maken van de data en de server aan laten staan. Vervolgens juridisch traject in (bij schade) zodat alle partijen weten waar ze aan toe zijn.

datacenters gaan je altijd verwijzen naar je leverancier
zoals in ons geval dus onze netwerk boer probleem was
die moet het dan weer verhalen bij het datacenter lijkt beetje krom
maargoed jij bent een indirecte afnemen en jij hebt ook geen SLA met het datacenter maar met de netwerkboer afgesloten
zover ik weet over de houserules:
easynet heeft ze op de deur staan voordat je coloroom binnenkomt word bij je eerste bezoek netjes naar verwezen
interxion krijg je mee op je working permit teken je dus ook voor iedere keer tevens staat het overal duidelijk aangegeven of je moet echt blind zijn.
evoswitch staan ze aan de balie word ook netjes naar verwezen
je kan er zelf eentje meenemen.
zo kan ik er nog tal van andere op noemen als het datacenter regels heeft dien je deze na te
streven dan wel naar te vragen, en anders heeft je coloboer deze wel
tenzij alles overduidelijk , lijkt mij stug maar een medewerker moet je bij je 1e bezoek
altijd uitleggen waar wat zich bevind hoe weet je anders de nooduitgangen en dergelijke
(ok budget crap hosters uitgezonderd die vergeten dat soms)
2 jaar terug toen ik nog spullen in wedare had zijn er 2 machines overleden
doordat de chillers op het dak ofzo stuk en dat de aircos ipv koude warme lucht gingen blazen was niet ons probleem maarja leverancier zei weer dat je doodleuk bij het datacenter moet zijn
en die kaatste de bal weer terug toen maar direct met alle bende vertrokken uit wedare
en nooit meer terug gekomen.
Immers je klanten moet je tegemoet komen waar hebben ze anders die WA verzekering voor en zeker niet dat het een overmacht situatie is wat mensen her en der roepen hier.
ze konden er toch losse ventilators neerzetten ?
of een SLA afsluiten met de airco leverancier stuhlz carrier noem maar op hebbben allemaal 24x7 storingsdiensten (kennis van mij is er een die gewoon storingen van dc's fixt)dus al met al binnen next business day te fixen
en zodoende downtime te beperken
als je een echte ondernemer bent probeer je juist dingen te voorkomen
als dat niet geprobeerd is dan valt dat niet onder overmacht vind ik.
Laatst gewijzigd door Phu; 06/11/07 om 10:21.
centraal beheer doet dat toch ook?
Een paar weken verder heb ik nog steeds geen verzekeraar gevonden die mij verder kan helpen. Sommigen reageren gewoon niet op mails, bij telefonisch contact krijg ik altijd een a-technische medewerker aan de lijn die er niets van snapt, of ze bieden dergelijke verzekering gewoon niet aan. Is het nou echt onmogelijk om een WA verzekering voor mijn server af te sluiten als particulier??
sry.... stond in het lijstje met nieuw geplaatste topics op de rss feeds.
Laatst gewijzigd door dutchcrazytiger; 13/10/08 om 16:42.
Zo, ouwe kick zeg![]()