Gegroet,
We denken over het oprichten van een zgn. "EuroBV". (Een Engelse LTD met Nederlandse werkmaatschappij). Zijn er mensen met ervaring hiermee, en/of kent er iemand een betrouwbare organisatie die de oprichting kan faciliteren ?
Likes: 0
Gegroet,
We denken over het oprichten van een zgn. "EuroBV". (Een Engelse LTD met Nederlandse werkmaatschappij). Zijn er mensen met ervaring hiermee, en/of kent er iemand een betrouwbare organisatie die de oprichting kan faciliteren ?

Denk er ook over na wat dat met de reputatie kan doen. Als je je alleen richt op Nederland schrikt een Limited (terecht) veel mensen af!
Een EuroBV neemt dat weg, gezien het meestal een combinatie van Limited + CV, waardoor de mensen Bedrijfsnaam CV zien. Echter is de reputatie daarvan nog altijd slechter dan van een BV.Oorspronkelijk geplaatst door gsh2
Kijk even bij http://www.hjc.nl/ of http://www.qlaw.nl/
Er is trouwens niks mis met een Ltd. zie het voorbeeld
http://www.euroaccess.nl/
http://www.i-s-e.nl/ ( ODR)
https://server.db.kvk.nl/TST-BIN/ZS/...d&WPLT=&HIST=N
Reasonnet en Neoworld zijn ook Limiteds. Zeker als je Internationaal zaken wil gaan doen zeker aan te raden. De EuroBV constructie is een goede starter als je weinig omzet hebt, omdat je pas bij een flinke omzet vanuit UK zelf een BTW nummer kan krijgen voor je Limited.
Reasonnet is op dit moment een BV en of de reputatie van Neoworld is om over naar huis te schrijven weet ik niet...Oorspronkelijk geplaatst door Swiftway-UK
Oorspronkelijk geplaatst door gsh2
En waarom terecht?
Dit is grote onzin, dit was jaren geleden een probleem vandaag de dag zeker niet meer.
Ook gezien het feit dat je aan dezelfde structurele eisen dient te voldoen als een Nederlandse BV, storting, etc
Dat is dus compleet onzin. Het InspireArt-arrest heeft hier een stokje voor gestoken.Oorspronkelijk geplaatst door japieo

Oorspronkelijk geplaatst door japieo
Goed dat je het zelf aangeeftOok gezien het feit dat je aan dezelfde structurele eisen dient te voldoen als een Nederlandse BV, storting, etc
Om een limited op te richten (en dan vooral bepaalde limited's op de belastingwalhalla's) heb je vrijwel niets voor nodig. Je hoeft er niets eens zelf voor aanwezig te zijn, gaat allemaal in een half uurtje, puur administratief

Ik vind het behoorlijk triest dat een "Directeur van de Stichting Hostmerk" dergelijke ongefundeerde en generaliserende uitlatingen doet.
Als je niet zo'n enorme flapuit zou zijn, wordt het misschien nog wel wat met Hostmerk.

Je bent weer aardig stemming aan het maken zie ik? Het is nodig je te legitimeren voor de oprichting.Oorspronkelijk geplaatst door gsh2

Voorlopig is de 'reputatie' van eenmanszaken vele malen slechter dan van welke rechtsvorm dan ook. Het grootste gedeelte van de prutsers zit namelijk in die categorie.Oorspronkelijk geplaatst door skunkah
Mijn uitspraak is niet ongefundeerd, enkel niet direct gemotiveerd. Daarnaast is dit offtopic gezwam, waar ik eveneens in mee ga, des te triester.Oorspronkelijk geplaatst door host3000

Tuurlijk. Eerst een opmerking plaatsen die anderen in de zeik zet, en dan afhaken door het als off-topic te bestempelen.Oorspronkelijk geplaatst door skunkah
Het wordt hier steeds meer een puberaal gedoe hier. Ik ga maar weer eens wat zinnigs doen.
Voordelen van een Ltd.
Volledig gelijkberechtigd aan de Nederlandse BV.
Geen verplichting om € 18.000 te storten.
Aansprakelijkheid beperkt tot het minimum kapitaal van 1 Engelse Pond. (Ter verdeling van de aandelen onder meerdere personen gaan wij in de praktijk meestal uit van 100 Pond).
Lage oprichtingskosten.
Korte oprichtingsprocedure van twee werkdagen.
Geen langdurig antecedentenonderzoek door het Ministerie van Justitie, faillissement geen bezwaar.
Statutenwijziging en overdracht van aandelen kan bij onderhandse akte, dus sneller en goedkoper.
De aandelen en bestuursbevoegdheden zijn binnen het eerste jaar, zelfs à la minute over te dragen. Dit maakt het mogelijk uit voorraad recente Shelf Limiteds te kopen.
Internationale uitstraling, wereldwijd vertrouwde rechtsvorm, erkend in alle EU-lidstaten.
En net als bij de BV geldt
De aansprakelijkheid van de aandeelhouders blijft beperkt tot het door hen ingebrachte kapitaal (GBP 1 in plaats van € 18.000). Schulden van de vennootschap kunnen ook niet worden verhaald op het privé-vermogen van de bestuurders, tenzij er sprake is van wanbeheer, zoals bij het voeren van een ondeugdelijke administratie.
Bij geruisloze overgang van een bestaande onderneming blijft de stakingswinst onbelast. Ook bij ruisende overgang hoeft geen afrekening te volgen: de stakingswinst kan via een stamrechtconstructie decennia lang onbelast blijven, terwijl de goodwill veelal versneld kan worden afgeschreven.
Uiteindelijk rekent u af met de fiscus over de verkoop van de aandelen tegen 25% in box 2, in plaats van 52% in box 1 bij verkoop van een onderneming uit eenmanszaak of VoF.
De winst in de Limited wordt belast met de vennootschapsbelasting (maximaal 29,6% in 2006), in plaats van met de inkomstenbelasting (maximaal 52%). Door inhouding van dividend kan de belasting op dividend (25% in box 2) worden uitgesteld. Dit liquiditeitsvoordeel komt ten gunste van investeringen en groei.
Middels een pensioen-Limited kan een fiscaal gepriviligeerde pensioenvoorziening worden opgebouwd, beter dan de fiscale oudedagsreserve (FOR) in de eenmanszaak.
De directeur kan als werknemer in dienst treden bij de Limited; zolang de onderneming geen winst maakt is een nulinkomen mogelijk, waarbij geen loonbelasting hoeft te worden afgedragen.
De continuïteit van de onderneming na pensioen of overlijden van de eigenaar/eigenaren is beter gewaarborgd dan bij eenmanszaak of VoF.
Eenvoudige overdracht van aandelen, zonder bewerkelijke contracten en prijsvorming voor de afzonderlijke activa en passiva.
Via aandelenparticipaties is nieuw risicokapitaal aan te trekken.
Er is maar één bestuurder vereist.
De aandelen kunnen worden ondergebracht in een holdingstructuur met een Trust, wat belastingontwijking mogelijk maakt en het ondernemingsvermogen afschermt van privé-claims. In combinatie met een Engelse holding kunnen de heffingen op inkomsten uit dividend, stakingswinst, vermogen en vererving geheel ontweken worden. Hierdoor is de Limited vergeleken met eenmanszaak of VoF fiscaal eerder interessant dan vaak gedacht (omslagpunt bij een brutowinst van € 20.000).
Nadelen
Jaarkosten (€ 295).
Binnen Nederland minder bekend en vertrouwd dan de BV.
__________________________________________________ ____________
Voordelen van de NL BV
De aansprakelijkheid van de aandeelhouders blijft beperkt tot het door hen ingebrachte kapitaal (minimaal € 18.000). Schulden van de vennootschap kunnen ook niet worden verhaald op het privé-vermogen van de bestuurders, tenzij er sprake is van wanbeheer, zoals bij het voeren van een ondeugdelijke administratie.
Bij geruisloze overgang van een bestaande onderneming blijft de stakingswinst onbelast. Ook bij ruisende overgang hoeft geen afrekening te volgen: de stakingswinst kan via een stamrechtconstructie decennia lang onbelast blijven, terwijl de goodwill veelal versneld kan worden afgeschreven.
Uiteindelijk reken je af met de fiscus over de verkoop van de aandelen tegen 25% in box 2, in plaats van 52% in box 1 bij verkoop van een onderneming uit eenmanszaak of VoF.
De winst in de BV wordt belast met de vennootschapsbelasting (maximaal 29,6% in 2006), in plaats van met de inkomstenbelasting (maximaal 52%). Door inhouding van dividend kan de belasting op dividend (25% in box 2) worden uitgesteld. Dit liquiditeitsvoordeel komt ten gunste van investeringen en groei.
Middels een pensioen-BV kan een fiscaal gepriviligeerde pensioenvoorziening worden opgebouwd, beter dan de fiscale oudedagsreserve (FOR) in de eenmanszaak.
De directeur kan als werknemer in dienst treden bij de BV; zolang de onderneming geen winst maakt is een nulinkomen mogelijk, waarbij geen loonbelasting hoeft te worden afgedragen.
De continuïteit van de onderneming na pensioen of overlijden van de eigenaar/eigenaren is beter gewaarborgd dan bij eenmanszaak of VoF.
Eenvoudige overdracht van aandelen, zonder bewerkelijke contracten en prijsvorming voor de afzonderlijke activa en passiva.
Via aandelenparticipaties is nieuw risicokapitaal aan te trekken.
Er is maar één bestuurder vereist.
Bekende en vertrouwde Nederlandse rechtsvorm.
De aandelen kunnen worden ondergebracht in een holdingstructuur met een Trust, wat belastingontwijking mogelijk maakt en het ondernemingsvermogen afschermt van privé-claims. In combinatie met een Engelse holding kunnen de heffingen op inkomsten uit dividend, stakingswinst, vermogen en vererving geheel ontweken worden. Hierdoor is de BV vergeleken met eenmanszaak of VoF fiscaal eerder interessant dan vaak gedacht (omslagpunt bij een brutowinst van € 20.000).
Nadelen
Lange oprichtingstijd (1-3 maanden).
Verplicht gestort vermogen van € 18.000.
Na een faillissement is het lange tijd onmogelijk om een verklaring van geen bezwaar van het Ministerie van Justitie te krijgen en een BV op te richten.
Hoge oprichtingskosten door notaris, kapitaalbelasting en leges voor het antecedentenonderzoek door het Ministerie van Justitie.
Overdracht van aandelen en bestuursbevoegdheid gedurende het eerste jaar beperkt mogelijk.
Blokkeringsregeling verplicht (aanbiedingsplicht jegens mede-aandeelhouders).
Elke statutenwijziging of aandelentransactie moet middels notariële akte geschieden.
Verplicht deponeren en openbaar maken van de jaarstukken